PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod powery 12. 7. 2013 12:27

Zdravím,

měl bych dotaz. Nedávno jsem napojil kartu FIO MC DEBIT PayPass na Paypal (strhlo se mi 50 Kč, kódem z platby jsem potvrdil na Paypalu). Zpět ale 50 Kč nedošlo a nezaúčtovaných transakcích na kartě vidím platbu 19,72 CZK s poznámkou Paypal. Nevíte, co to je? Vrátí se těch 50 Kč?
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasno1 12. 7. 2013 14:16

Dříve se ta padesátikoruna přes kartu vracela na účet, ale naposledy (už je to déle) se mi nevrátila a musel jsem si ji přes PayPal na účet poslat sám
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 12. 7. 2013 18:17

50 Kč už PayPal automaticky nevrací. Musíš si je poslat zpět sám (přes funkci "Withdraw") na vlastní běžný účet.
Částka 19,72 CZK je pouhá blokace (ekvivalent 1 USD) a po čase sama expiruje.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 13. 7. 2013 07:18

Díky za vysvětlení
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radeon23 13. 7. 2013 08:56

Zdravím, včera jsem chtěl zaplatit na steamu, ale platba nešla dokončit. Peníze na účtu se však zablokovaly a v paypalu není žádný záznam, že by platba proběhla. Odblokují se mi peníze zpátky na účet ?
Radeon23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ohm711 16. 9. 2013 18:36

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli byste měli nějaký tip jak co nejvýhodněji dostat peníze z PayPalu?
Jde mi o toto: Pokud teť někde zaplatím, tak je kurz 1$ = 20.06kč. Pokud si ale dám převést peníze z PayPalu na účet, tak je kurz 18.76kč. Když si tedy nechám převést např. 1000$, tak díky kurzu přijdu o 1300kč.

Je tu možnost nechat si peníze pro další nákupy a nebo něco venku koupit a pak to tady prodat dráž, ale to nechci. Zajímá mě, jestli jdou peníze z PayPalu vybrat nějak výhodněji.

Účet mám u ČSOB, ale na tom asi moc nezáleží, když se to řídí kurzem z PayPalu.

Díky.
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 16. 9. 2013 20:38

Mám stejný problém, akorát u mě se jedná o australské dolary. Jedině snad se s někým domluvit, kdo zrovna potřebuje dolary. Že bys mu poslal dolary, a on tobě koruny.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ohm711 17. 9. 2013 22:27

Bohužel nikoho kdo by potřeboval dolary neznám :-[
Zatím peníze nechávám na PayPalu. Když něco kupuji, tak z toho platím a zbytek nechávám jako rezervu. Kdybych nutně potřeboval peníze, tak je i přes špatný kurz vyberu. Převod z paypalu na účet by měl trvat 1-2 dny.
Ohm711
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 10. 10. 2013 21:51

Zdravím, mám problém s Paypalem. Zaregistroval jsem se do systému někdy v roce 2008, párkarát použil přes Ebay a od té doby jsem nepoužil. Teď chci opět používat Ebay a narazil jsem na stav, kdy kromě zapomnění přihlašovacích údajů ne ebay nevím ani ty na Paypal. S ebayem si nějak poradím, ale s Paypalem si nevím rady. Při generování nového hesla to po mě chtělo odpovědi na 2 pomocné bezpečnostní otázky, jejichž odpovědi jsem samozřejmě za těch 5 let taky zapomněl...Co teď? Jak se dostanu zpět na můj účet?

Děkuji mnohokrát za rady.

Martin
nomadm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powery 10. 10. 2013 22:12

Další z možností je, že při obnově hesla se zadává číslo navázané karty.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 10. 10. 2013 22:25

to mi tam nenabízí..:(
nomadm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powery 11. 10. 2013 11:13

Je tam výběr, včera jsem to zkoušel.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 11. 10. 2013 11:55

já tam mám jen ty otázky, ale zkusím to ještě prozkoumat....asi až v neděli se ktomu dostanu
nomadm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roundup 11. 10. 2013 13:54

Jakou debetní kartu je nejlépe spárovat s Paypal účtem? Myslím která je nejvýhodnější co do přepočtu na CZK, aby platby vyšly nejlevněji. Stará svázaná karta mi končí, vyexpiruje.
Mám k dispozici:
Fio - Master debit
Zuno - Visa
RB - Visa + Master debit
GE gratis - Master

děkuji
Roundup
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nomadm 14. 10. 2013 19:53

nomadm píše:já tam mám jen ty otázky, ale zkusím to ještě prozkoumat....asi až v neděli se ktomu dostanu



tak jsem to ukoušel a opravdu tam nic kromě bezpečnostních otázek nemám, viz. foto v příloze...co teď?
Přílohy
paypal.jpg
nomadm
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků