PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 27. 11. 2011 10:06

Koukám na to, přeshraniční převody opravdu zdarma nejsou, odesilatel peněz muže vybrat, kdo bude poplatky hradit. Ovšem co se týče domestic transfers (tj. odesílatel i příjemce jsou registrováni ve stejné zemi), tak je to "Free (when no currency conversion is involved) " . Takže kdyby potenciální šmelinář byl z ČR, a měl na PayPalu AUD účet já mu pošlu AUD on mně pošle CZK, nedojde k žádné konverzi a tudíž by to mělo být zdarma, jestli v tom nebude bějaká jiná bota :hm
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod el_lama 27. 11. 2011 10:28

To si nemyslim, posles AUD a prijemce to dostane v AUD. Stejne to pak budes muset konvertovat.
el_lama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 27. 11. 2011 14:43

Ano dostane to v AUD, proto se ptám, jestli nevíte o někom, komu to nevadí a třeba to utratí v nějakym australskym shopu, nebo to bude měnit dál s někym jinym, kdo bude chtít AUD.... zkrátka nějakej uživatel, kterje funguje jako taková směnárna na PayPalu
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod el_lama 27. 11. 2011 17:41

Ach tak ... diky, mne jsou AUD k nicemu. Je to takova rare mena ;)
el_lama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 12. 2011 17:17

zdravím, chci zřídit PayPal a prokousávám se informacemi. V zásadě je to jednoduché, chci zatím jen platit a tak bych zřídil všude možně uváděný ten nejjednodušší a nejlevnější účet - Personal Account.

Ale když si chci účet založit, tak existují jen 2 volby - "PayPal for you" a "PayPal for business". Zvolím "PayPal for you" a v popisu záložky vidím "Premier Account Sign Up - PayPal".

Tak mi pls poraďte, jak založit ten PERSONAL, pokud tedy ještě funguje.
Asi prostě založím ten "Premier Account", kde ale není možnost přes PayPal Ballance zdarma přijímat peníze.

Info a názorné obrázky třeba zde - https://www.paypal-europe.com/cesky/setup.html se ale liší od reality.
ok, takže založit jinak než jako Premier to asi nejde, změna už tu možná dřív byla popsaná, odkaz tedy možná jen zopakuju - http://www.youtube.com/watch?v=FmgU2xTkp0o

Mám hotovo.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod el_lama 7. 12. 2011 09:04

Dezinformace? Premier je samozrejme zdarma, co bylo vyse uvedeno se i vztahuje na tebe ...
el_lama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 12. 2011 09:13

že je Premier zdarma vím, já mluvil o poplatcích za příchozí platby přes PayPal Balance, které by měly být zdarma jen u Personal - http://penize.org/paypal/druhy-uctu/ viz tabulka Poplatky.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod el_lama 7. 12. 2011 10:21

To je samozrejme spatne, zrejme neumi na tom serveru anglicky nebo si to nedokazu vysvetlit.
Viz screen, kde je to snad dostatecne vysvetleno :)

Obrázek
el_lama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 12. 2011 10:25

Zkrátka vem na vědomí, že pro ČR stejně jako pro ostatní evropské země, které jsem namátkou zkusil, nabízí PayPal pouze dva druhy účtu:
PayPal for you
For individuals who buy and sell online.

PayPal for business
For merchants who use a company name to buy and sell online.

První odpovídá variantě Premier a druhý Business pro US region, verze odpovídající Personal tam prostě není. Na pochybné a pravděpodobně neaktuální návody v češtině se vykašli a prostě jdi na http://www.paypal.com a postupuj podle průvodce, je to tak triviální, že by neměl být problém ani když je to v angličtině.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 12. 2011 12:20

Anglicky rozumím fakt jen základy. Co přesně je myšleno pod "Personal transfer" ?
Příjem platby tímto způsobem by měl být zdarma, tedy když mi KDOKOLIV ze svého PayPal Ballance (chápu jako elektronickou hotovost na PayPalu) nebo svého bankovního účtu (jakéhokoliv ?) pošle peníze na můj PayPal, tak je to zdarma ?

Rozlišuje se to ještě nějak, že by byly případy kdy to zdarma je a kdy ne ? Na téma poplatků za příchozí platby je na webu hromada diskuzí, takže v tom asi nemám hokej jen já :)

Tím bankovním převodem je myšleno zaslání peněz stejným způsobem, jako když si já sám chci dobít peníze na PayPal Ballance, tedy na oficiální účet PayPalu v ČR s uvedením nějakého kodu do zprávy pro příjemce ?

Díky za trpělivost.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 12. 2011 13:18

Já mám historicky Právě ten Personal account a používám to pouze k platbám za služby a zboží a to pouze prostřednictvím karty.

"Personal transfer" interpretuji jako osobní převod, podle toho co sem četl v USA funguje bankovní systém poněkud odlišně a mezibankovní převody tam obecně jsou problém, u nás i v eurozóně mezibankovní převody fungují hladce a není tedy zdaleka takový důvod používat PayPal pro osobní převody.

"PayPal Ballance" chápu prostě jako zůstatek PayPal účtu.

Praktické zkušenosti s osobními převody přes PayPal bohužel nemám.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod el_lama 7. 12. 2011 22:08

Personal transfer je jako nas prikaz. Posles penize nekomu jinemu, tedy neni to platba za zbozi a neuctuji se poplatky pokud jsou oba ucty ve stejne zemi. Jinak dochazi ke konverzi.
Balance je zustatek, ja je uvedeno. Staci si poslat penize ze sveho BU na PayPal ucet. Banku maj u Unicredit. Pokud bys ale dobijel kartou, tak tam uz se uctuje poplatek.
el_lama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 8. 12. 2011 16:33

6.12. jsem požádal PayPal o změnu účtu z Premier na Personal, právě mi (8.12.) přišlo potvrzení že změna proběhla.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod el_lama 8. 12. 2011 20:27

Tos ani nemusel, za nic by jsi stejne neplatil. Tady mas porovnani tech uctu https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?c ... es-outside
el_lama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 9. 12. 2011 15:48

někde v příspěvcích se psalo jaký je problém v AXA získat ten kód pro verifikaci platební karty, možná se to od té doby změnilo, ale 6.12. mi těch 50 Kč strhli, dnes 9.12. se dívám do transakcí v AXA bankovnictví a vidím tam stržených 50 Kč vč. uvedeného kódu. Takže není třeba volat na žádnou linku ani čekat na měsíční výpis.
A1rh-
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka