PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymoussss 5. 3. 2012 20:14

A jster si jistí, že chtějí při změně hesla zadávat číslo bankovního účtu? Já tedy ne, chtějí možná jen číslo paypal účtu, které je vygenerováno paypalem při jeho založení a je rozeznatelné v internetové adrese po přihlášení.
anonymoussss
Diskutér

Odeslat příspěvekod .neo 5. 3. 2012 20:35

anonymoussss: Nejspíš jo, dokonce ti napíšou poslední 4 číslice bankovního účtu.
.neo

Odeslat příspěvekod Havers 5. 3. 2012 20:43

To anonymoussss:

Prostě další stupeň zabezpečení ze strany PayPalu. Přidej si k PayPalu bankovní účet a pak zkus změnit heslo k PP a uvidíš.

stepano píše:Zadával jsem to normálně v českym tvaru, a pak i IBAN formát. Ani jednou to nepřijalo, už nevim jak by to chtěli.

A už jsi něco na ten bankovní účet z PayPalu převáděl? Jestli si tam náhodou to číslo bankovního účtu nezadal na PayPal chybně už dříve.

-- 5. 3. 2012 19:51 --

.neo píše:anonymoussss: Nejspíš jo, dokonce ti napíšou poslední 4 číslice bankovního účtu.

Moc tvé odpovědi nerozumím. PayPal nemá žádné číslo - identifikuje se emailovou adresou.

To zkrácení čísla bankovního účtu je pouze z bezpečnostních důvodů. PayPal to bere stejně jako v případě platební karty - tj. jako citlivý údaj.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 5. 3. 2012 21:51

A už jsi něco na ten bankovní účet z PayPalu převáděl? Jestli si tam náhodou to číslo bankovního účtu nezadal na PayPal chybně už dříve.

Jo, převáděl jsem na ten účet do banky už 4x.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod .neo 6. 3. 2012 00:14

Havers píše:Moc tvé odpovědi nerozumím. PayPal nemá žádné číslo - identifikuje se emailovou adresou.

Myslím číslo bankovního účtu - ukáží ti jeho poslední 4 číslice. A z tohoto účtu pak chtějí ten Full Account Number.

Obrázek
.neo

Odeslat příspěvekod Havers 6. 3. 2012 20:21

To .neo:

Jasně, rozumím. Ale anonymoussss psal o jakémsi čísle PayPal účtu, což je nesmysl.

anonymoussss píše:A jster si jistí, že chtějí při změně hesla zadávat číslo bankovního účtu? Já tedy ne, chtějí možná jen číslo paypal účtu, které je vygenerováno paypalem při jeho založení a je rozeznatelné v internetové adrese po přihlášení.

.neo píše:anonymoussss: Nejspíš jo, dokonce ti napíšou poslední 4 číslice bankovního účtu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod .neo 6. 3. 2012 20:55

Havers: ok, v pohodě, ta moje reakce byla jen na tu první větu... :-))
anonymoussss píše:A jster si jistí, že chtějí při změně hesla zadávat číslo bankovního účtu?
.neo

Odeslat příspěvekod kamui807 20. 3. 2012 22:10

Dnes jsem chtěl platit přes paypal a narazil na hlášení o limitu na účtu a platba nešla uskutečnit. Naposled jsem platil v únoru a problém nebyl. Jde o nějaký pravidla z EU pro vyšší bezpečnost. Všechno jsem jim posílal již koncem roku 2011, všechno se tváří jako splněné, ale učet je tím limitem k nepoužití. Na webu jsem nic chytrýho nenašel a email na paypal mě odkázal, abych se řídil popisem v Resolution Center.
Nesetkal se stím už taky někdo?
Přílohy
paypal2.JPG
kamui807
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stepano 20. 3. 2012 22:49

Je to nějaký divný, máš tu kartu opravdu přilinkovanou k tomu účtu? (podle toho obrázku asi jo), u všech těch požadavků máš zelenej tick, tak nevim co by ještě chtěli, zas nějaká buzerace.

Jinak tohle se mi stalo taky, když jsem ještě nebyl verified, ale potom, co jsem si přidal k PayPal účtu kartu, to bylo OK.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamui807 21. 3. 2012 07:35

kartu mám přidanou a je verified a jak říkám poslední platba proběhla v únoru bez problému. Včera jsem zkusil poslat peníze na paypal účet, tak uvidím. Ještě mě napadlo kartu odebrat a znova ji přidat kartu.
kamui807
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alcatraz 21. 3. 2012 11:20

nekonci ji platnost? Me paypal u nekterych plateb zacal vyhazovat uz 1.5mesice pred skoncenim platnosti.
Alcatraz
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 21. 3. 2012 16:54

Tak to mě účet limitovali naposledy někdy r.2006-2007 nebo tak nějak když mi tam proteklo během krátké doby kolem 80tis Kč, po verifikaci ale už nic. Nedávno jsem jim potvrzoval pravidla ohledně nařízení EU ale to stačilo jen odkliknout souhlas a účet mám pořád funkční, poslední platba před týdnem proběhla v pořádku.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamui807 21. 3. 2012 18:05

Platnost karty končí až 03/2014. Ty pravidla ohledně EU jsem taky odsouhlasoval, mám pocit v prosinci 2011.
Letos už jsem platil jednou v lednu, pak v únoru a teď už to nešlo.

Ještě přidámvám Limited Account Information. Jestli to dobře chápu neposkytl jsem požadované informace, ale jak píšu výše. Všechno se tváři jako complete.
Přílohy
1.JPG
Naposledy upravil kamui807 dne 21. 3. 2012 18:29, celkově upraveno 1
kamui807
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2012 18:17

Ja platil pres PP naposledy asi pred tydnem a v poradku. Ale platim velmi male castky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mobilman 21. 3. 2012 18:59

kamui807: podle screenshotu to vypada ze jsi nove podminky neodsouhlasil, zavolej si na paypal support - je to rychlejsi nez email a budes vedet hned na cem jsi, popr. muzes kontaktovat emailem ale pocitej s tim ze odpoved muze trvat i par dni.
mobilman
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka