PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nomadm 16. 10. 2013 06:19

tak nikdo nic? :(
nomadm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marlek 1. 3. 2014 16:24

Ahoj,

dnes jsem si založil účet u PAYPALu. Chtěl bych si daný účet svázat s nějakou debetkou/kreditkou, ale nemůžu si stále vybrat. Přednostně mi jde o dobrý kurz. Co konkrétně používáte vy? Rád bych se inspiroval... :)

Díky

P. S. Momentálně vlastním jen debetku od FIA (MC).
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 3. 2014 16:28

A hodlas nakupovat za desitky, stovky, tisice nebo miliony dolaru?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod marlek 1. 3. 2014 16:40

S474N >> Nejčastěji půjde o „stovky“. :)
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 3. 2014 16:45

Stovky USD a nemas zadnou kreditku?

Proc mi to spis prijde, ze ti nekdo ukazal eBay a DX a chces tam objednavat dolarovy polozky?

Proste nekombinuj, prirad tam kartu co mas a neres drobny.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod marlek 1. 3. 2014 17:48

S474N >> Drobný, drobný... ale já jsem kolenovrt. :D Ne ale těď vážně!

Tu kreditku jsem bral v úvahu a uvedl proto, že bych ji dále adekvátně využil. Mám během měsíce docela dost tuzemských plateb (hlavně na internetu). Zatím vše řeším přes již zmíněnou kartu. Dále bych mohl KK platit SIPO — viz CITI LIFE, takže ve finále by se vlastně i hodila. Je tedy nějaká schopná kreditka, která se dá obstojně využít v rámci kurzu i při PAYPALu?
marlek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 3. 2014 17:50

Tvrdis, ze ses kolenovrt, ale tve dosavadni placeni nenasvedcuje. :wink:

Do Paypalu muzes navazat takrka vsechny karty, takze je to pouze ma tobe.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 3. 2014 18:04

Témat ohledně karet s nejlepšími kursy je tu několik a poměrně čerstvých.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 5. 2014 10:14

zdravím,
beru nějaké drobnosti z ebay, ještě včera mi proběhla platba cca 4 libry, další co jsem chtěl platit se zadrhne ve chvíli, kdy mne ebay přesměruje na přihlášení k PayPalu. Zadám heslo a skočí hláška

We're sorry, but we can't send your payment right now

Return to merchant and try a different payment method

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).

Navázaný mám PayPal na Zuno, tam je peněz dost. Přímo na PayPal se taky přihlásím a nevidím tam nic špatného.

Nestalo se Vám to někomu, případně nevíte o nějaké aktuální chybě v systémech ?
Díky.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2014 11:53

A máš kartu na PayPalu aktivovanou? (Opisuje se kód z první transakce). Bez aktivace šlo platit do nějakého nízkého limitu (stovky USD). Zkus mrknout, jestli nemáš na PP nějakou volbu typu "aktivace karty"
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 5. 2014 12:14

Aktivována je, už jsem toho platil víc. Ještě jsem pak podle té hlášky našel na google spoustu diskuzí, ale teď už se tím probírat nebudu. Někomu pomohlo odebrat sekundární adresu, jinému myslím odpárovat a znovu přidat kartu. Bude to spíš možná nějaká jejich chyba.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 5. 2014 22:19

z PayPal jsem dostal mailem následující, bohužel staále nefunguji:

Dear xy ,

I have reviewed your account and it shows that our security system temporary declined multiple payment attempts to microgamesalor@XXX.XXX, on 03-May-2014 because at risk involved, to protect your financial details. I am sorry for any inconvenience this situation may have caused.

In order to resolve this issue I would suggest you to clean the cache and cookies from your web browser an try again. Here's how to do it if you’re using Windows:

For Internet Explorer 7, 8 and 9:

... návod ...

For Firefox 8.0:

... návod ...

After this step I would suggest you to log-out, log-in and try again to complete the payment, at multiple attempts. I would advise you that sometimes could be profitable trying to complete the transaction using a different financial.

As last resource, and in case of urgency, please feel free to complete the payment directly using your financial, without using our services. We apologies for the inconvenience.

I trust that the above information can be useful to resolve your issue. Please let us know if you require any further assistance.

Yours sincerely,
Tommaso
PayPal
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 4. 5. 2014 00:14

Takže už se platba zdařila. Podobně jako je uvedeno na tomto fóru - http://ebayquestions.com/2013/03/10/wer ... right-now/ jsem provedl jedinou změnu na svém PayPal účtu a to, že jsem odstranil předchozí adresu přiřazenou kdysi k AXA kartě a ponechal jen další 2 adresy (mimochodem ta odstraněná byla totožná jako aktuální hlavní.
Mimoto jsem transakci zkusil provést z Firefoxu pod Windows, místo FF pod linuxem, ale nemyslím, že to byla příčina úspěchu.
Uvidím dál.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 5. 2014 08:22

zdravím a měl bych dotaz ohledně kurzů a nejsem si úplně jist jak to přesně dělá Zuno, i když je to na jejich webu popsané - http://www.zuno.cz/pomoc/uzitecne-infor ... ni-listek/

Chci koupit drobnost za 5,75 AUD a zkusil jsem možnost konverze přímo PayPalem. Nabízí mi cenu 111,85 Kč, což je kurz 19,4522.

Protože se mi kurzy Zuno v poslední době zdály nějak nevýhodné (vždy mi naúčtovali a nějaká procenta víc než se mi zobrazilo v orientačním přepočtu na Ebay) chtěl bych si to trochu přepočítat.

Tedy dotaz: Je to tak, že pro prvotní přepočet se použije VISA http://www.visaeurope.com/en/cardholder ... rates.aspx
kde když k dnešku bez poplatku přepočítám 5,75 AUD dostanu 3.92 Euro.
Pak vezmu kurz Zuno k dnešku (13.5.2014) což je pro prodej EUR > CZK 27,927 a měli by mi naúčtovat 109,4738 Kč ? Co nějaké poplatky "fee" pro VISU ?
Díky, pokud někdo víte jak to funguje.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 5. 2014 09:00

Je to tak jak píšeš, cizí měna na EUR kurzem karetní asociace a EUR na Kč kuzem deviza-prodej banky, akorát to bude kurz k datu zaúčtování transakce, nikoliv kdy byla transakce provedena.

Zpravidla je téměř vždy nechat konverzi na vydavatele karty výhodnější, akorát v případě mBank může být při platbách v jiné měně než EUR opravdu výhodnější i kurz PayPal (to je ale rozumnější sáhnout po kartě s lepšími kurzy).
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka