PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pan Y. 15. 9. 2014 13:00

Nastavuje se to vždy před platbou a mám za to, že si to pamatuje poslední nastavení Conversion options pro danou kartu.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 15. 9. 2014 17:55

Lze nastavit kdykoliv.

My Account -> Profile -> My money -> My preapproved payments (Update) -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 15. 9. 2014 20:27

A první volba znamená nechat převést PayPal a druhá konverze kartou?
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 15. 9. 2014 22:05

Přesně tak.

:arrow: Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Konverzi provede PayPal.

:arrow: Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
Konverzi provede vydavatel karty.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 17. 9. 2014 01:15

Havers píše:Lze nastavit kdykoliv.

My Account -> Profile -> My money -> My preapproved payments (Update) -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options.

Díky, to jsem přesně potřeboval.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 10. 2014 08:59

se dívám, že Zuno pro větší nákupy v dolarech není moc výhodná, dosud jsem to nějak neřešil.
Původní transakce v USD přepočítáno na EUR a pak na Kč - Ebay:

Suma transakce: -277,86 CZK (Bankovní směnný kurz: 28,0383 CZK/EUR)
Suma v referenční měně: -9,91 EUR (Visa směnný kurz: 0,7922 EUR/USD)
Původní suma transakce: -12,51 USD
14 říjen, 2014

Nemám problém si přiřadit jinou kartu, nemáte náhodou zkušenost, jak to vychází u FIO, případně AIR bank, nebo UniCredit při nákupu v jiné měně než EUR?

Pořád jsou to drobné, nic velkého zatím nekupuji. Kreditku CITI Life se mi tam dávat nechce.
Díky.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Smurfik 20. 10. 2014 09:31

Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlava 21. 10. 2014 22:01

Nějak jsem to dlouho nesledoval.
Existuje už nějaká a levná jednoduchá cesta, jak dostat z PayPalu peníze na CZ účet? Přistane mi tam něco kolem 1000 EUR, tak dumám co s tím. Anebo bude levnější to utratit za nákupy ve webshopech, než to posílat na účet?
Hlava
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 10. 2014 11:19

Z českého PayPalu dostaneš zůstatek v EUR jen s konverzí (dle blbého kurzu PayPal).
Takže jedině si založit německý PayPal účet, na ten přesudout a z něj poslat na německý EUR účet. Jenže to jde jen neoficiálně, taky ti PayPal může takový účet i s penězi bloknout :(

Máš-li možnost peníze v EUR přímo utratit, tak je to nejlepší cesta.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Alimen 25. 10. 2014 17:17

Dobrý den,
když se chci přihlásit na Paypal, tak mi to už od včera píše Sorry — your last action could not be completed. Předtím jsem si chtěl odstranit účet a chtělo to po mě Full Account Number. Tak jsem tam několikrát napsal číslo účtu *******51 i jsem zkoušel *******51/0300. Ale pořád to nefungovalo a potom mi tam skákal ten Error.

Předem děkuji za odpověď a s pozdravem
Jonáš Merxbauer
Alimen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2014 09:35

PayPal používám pouze ve spojení s kartou, ale co jsem tady četl, tak PayPal tvrdě vyžaduje číslo účtu vždy ve formátu IBAN. Zkus si ho spočítat zde www.iban-rechner.de
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod marvy 27. 10. 2014 09:25

Ahoj,chci se zeptat zkušených, když mi člověk bude platit EUR na paypal jak to nejlíp dostanu na svuj CZ účet,tak abych moc netratil na kurzu? .Díky moc. :hm
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2014 09:40

Nijak. "Český" PayPal je možné "vybít" pouze na český účet a to pouze v českých korunách, takže nejdříve zkonvertovat na koruny dle "blbého" kurzu PayPalu.

Mám čím dál víc takových dotazů, přijde mi, že by se tu mohla uživit nějaké "směnárna" :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Alimen 31. 10. 2014 21:51

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, když chci dát na Paypal svoji kreditní kartu, tak mi to píše, že ji zablokovali a že ji mám poslat dokumenty.
A valid photo ID (front/back copy)
A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account

Tak jsem pochopil, že to první má být občanka nebo pas, ale nevím, co jim mám poslat jako to druhý :) Tak jestli byste byli tak hodní a poradily mi.

Děkuji za odpověď
Alimen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 11. 2014 06:47

vypis z kred. uctu
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka