PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 11. 2014 18:15

Tak tak, proto se mu i říká mikroplatební systém.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2014 18:19

slavo963 píše:To Paypal si muze jenom tak nechat cizi penize? Se mi nezda...To by na hocjakem vesnickem soudu prohral...I kdyby prisel na podvod, ze mam vicero uctu atd., tak mne proste da na black list s nemoznosti v budoucnu mit paypal ucet, ale penize vratit musi...

No, zkus to. Žalovat bys je musel u amerického soudu to by nebylo rozhodně zadarmo, navíc, pokud vím, americké soudy hodně často nepřisuzují tzv. náklady na zastupování.

-- 29. 11. 2014 18:20 --

lojza.penicka píše:Proč by ale Paypalu mělo vadit, že operuji se svými účty v různých zemích? Když se prokážu kartami psanými na mé jméno v 10 zemích, co je za problém?

.

Třeba proto, že tím přichází o část zisků :)

Nejlepší bude ta devizovka. Uveď o jakou jde měnu, pak lze vymýšlet další.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lojza.penicka 29. 11. 2014 18:24

Nakonec to provedu přes devizovku (vychází to se všemi náklady - zřízení účtu u devizovky, konverze měn a odchozí platba - na 1.85065274 %), jak mně Patrik radil před 2 měsíci. Jo jo, doposud jsem PP využíval jenom pro nákupy z Číny a kreditu na Skype :D.

Proč politika PP zakazuje 2 účty? Takhle na tom nepochybně více rejžují na osobu, ale běžnému uživatelu stejně nedojde, že je možné zřídit 2 účty a provede transakce přes svůj základní. Pak by PP mohl konkurovat devizovkám a na rozdíl od malých z nich má účty po celém světě a je známý.

Edit: teď si uvědomuji, že on možná už devizovkám konkuruje, ale pod jiným jménem. Proč nevyužít vlastní, těžce vybudovanou síť i pro jiný kšefty. ;-)
lojza.penicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cafin 26. 12. 2014 14:30

Víte někdo pls., jak přesně zjistím, podle jakého kurzu se mi převedou eura, která mám na svém PayPalu, pokud zvolím withdraw na svůj účet v CZK? Četl jsem celou diskuzi výše a je mi jasné, že je to nevýhodné, ale nevím, jak moc. V helpu paypalu jsem žádné konkrétní info nenašel.. Mám na PayPalu skoro 2000€ a rád bych tedy věděl, jak moc to bude bolet. Díky!
cafin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 12. 2014 16:33

Používají kurzy UCB (u nich mají v ČR účty) s nějakou "přirážkou" (u USD tuším nějak 50 hal. na každý dolar), takže počítej, že od tebe eura nekoupí lépe, než za cca. 26,50...
Jinak konkrétně by se ti to mělo zobrazit při tom výběru...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod cafin 26. 12. 2014 18:39

Aha, chápu, čili ty peníze jdou nejdřív na jejich účet u UCB a pak je teprve posílají ke mě? A nevíš pls. jaký kurz UCB používají (je to středový kurz?) pokud zvolím mou banku, tak mi to právě tu sumu vůbec nezobrazí (možná něco dělám blbě) a chce to po mě rovnou zadat údaje majitele účtu..
cafin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Havers 26. 12. 2014 18:42

Kurz PayPalu k 26.12.2014 k 18:40 hod. - 1 Euro = 27.0238 CZK.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod cafin 27. 12. 2014 00:12

Díky! Kde jsi to pls. zjistil?
cafin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 12. 2014 09:17

https://www.paypal.com/cz/webapps/helpc ... Id=FAQ1976

S tou UCB to měl být takový nástřel, jak jsem viděl, že se kurzy pohybují u USD, nikoliv pravidlo - tedy při nákupu v CM kurz UCB deviza-prodej + cca. 0,5 % a při prodeji CM (a převodu na svůj účet) deviza nákup + 0,5 %...

Pokud je ten kurz takový, jak uvádí Havers i nyní, tak bych nejspíš eura hned převedl, je totiž až podezřele příliš výhodný (podobný většině bank, který měly na kurzovních lístcích 23. 12.)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod aRTies89 27. 12. 2014 12:15

Ahoj, potrebuju poradit. Chci, aby mi clovek, ktery ode me neco kupuje, poslal penize na Paypal ucet. Nemam s tim zatim moc zkusenost, muzete prosim poradit. Kde najdu cislo uctu, kam je ma poslat. Dekuji za odpoved.
aRTies89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malejarda 27. 12. 2014 12:29

To se posila asi na emailovou adresu ne?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aRTies89 27. 12. 2014 12:32

uz to zkousim, dam request money, vypisu tam mejl jeho, castku a ono se to odesle na jeho e-mail s udajema o platbe, jako c.uctu atd?...
aRTies89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 27. 12. 2014 13:03

cafin píše:Díky! Kde jsi to pls. zjistil?

Stačí pouze započít a nedokončit funkci "Withdraw".

Withdraw -> Withdraw funds to your bank account -> Withdraw Funds by Electronic Transfer (tady stačí zadat částku "Amount" k převodu a dát "Continue") - na další stránce už uvidíš směnný kurz PayPalu a částku v Kč, která ti bude připsána na tvůj (zadaný) účet u banky v ČR.

Částka ti na něj přijde tak za 2 pracovní dny z české UniCredit Bank (z účtu č. 81880459/2700; PAYPAL PTE LTD).

Kurz PayPalu k 27.12.2014 k 13:00 hod. - 1 Euro = 27.0660 CZK.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod cafin 27. 12. 2014 13:40

Havers a Fremantle - pánové díky moc za rady! Velmi mi to pomohlo.
cafin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 1. 2015 13:48

Kdym mam v PP vice poductu, a aktualne nastaveny USD jako primarni, kdyz dostanu platbu v CZK, konvertuje se to na USD ucet nevyhodnym kurzem, nebo se to pripise na CZK poducet?

Protoze nevim, zda musim pri kazde platbe menit primarni ucet, dle prichozi meny, je to dost nepohodlne a mozna to delam zbytecne....
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka