PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nikko 17. 1. 2017 18:51

Včera jsem platil zboží na eBay přes PayPal, možnost volby konverze jsem na eBay nenašel. Platba v cizí měně se mi odečetla kurzem vydavatelské banky karty (tak, jak to mám přednastaveno na PayPal účtu - "Bill me in the currency listed on the seller's invoice.").
nikko
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 19. 1. 2017 19:22

No metody PayPal jsou opravdu Mafiánské... reklamci ihned zamítli...znovu jsem platil vyšší částku u obchodníka v USD, a vůbec se nezobrazil kurz a tím pádem ani možnost změny na PayPal kurz nebo kurz karty. Protože všude těsně před potvrzením platby byly jen USD, nakonec jsem platbu potvrdil a světe div se, odečetla se z mého účtu správně v USD... PayPal zkrátka svým úmyslným chaosem ve svém systému mate zákazníky, aby platili chvíli ve svůj prospěch a když si zvyknou, že nemusí nic nastavovat, tak to PayPal zase nepozorovaně nějak změní a zákazníci nepozoravaně platí znovu nevýhodným kurzem PayPal a tak poříd dokola....
neosobně
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 1. 2017 06:07

Mě to už zdá se také funguje... PayPal opravil?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 16. 2. 2017 12:12

Zdravim, ted jsem chtěl zaplatit par drobnych na Ebay přes Paypal a vyskoci na me: "We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-3069. This happened because it has been denied by the card issuer."

Pritom mam pripojenou Tankovaci kartu a dřív problémy nebyly....nezmenilo se u nich něco? Nebo mam problém jen ja?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 2. 2017 12:27

Leda že bys překročil denní transakční limit?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 16. 2. 2017 19:35

Ty se nezdas...tebe je u tech policajtu skoda ;)
Jj, prekrocil jsem o blbejch 30kc...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod nelamp 6. 3. 2017 21:48

Ahoj,

mám dotaz ohledně nastavení PayPal účtu pro příjem peněz v cizí měně. Jednalo by se pravděpodobně jenom o eura.

* Jak příjem funguje, platily by se nějaké poplatky?
* Četla jsem, že PayPal využívá velice nevýhodný kurz, bylo by např. výhodnější nastavit PayPal účet na eura a částku přeměnit na CZK až v momentu poslání na účet? Nebo jaký by byl ideální postup v tomto případě?

Děkuji!
nelamp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 3. 2017 22:08

Ano, přijetí peněz je na PayPalu zpoplatněno, výše poplatků záleží od typu účtu (personal nebo business), tak i z jakých zemí přicházejí platby, imlicitně počítej s 3,4 % + 10 Kč u domácí platby, procentní částka se snižuje objemem (za objemy v řádu několik desítek milionů měsíčně je z procentní částky sleva).

Co se týče měn, tak PayPal ti umožní vybírat pouze v národní měně podle země, kde byl účet zaregistrovaný, takže pokud ti jde o eura, musel bys mít PayPal registrovaný v nějaké zemi platítí eurem (Slovensko, Rakousko, Německo) - samozřejmě s vědomím, že pokud si to uděláš "svévolně" a nebudeš adresu vědět zadokladovat (třeba výpis z účtu na danou korespondenční adresu, PayPal ti můžou suspendovat).

Pokud ti jde o prodej, za který máš dostávat eura (ze zemí eurozóny, resp. celé EU/EHP) a nechceš přijít za lichvářské poplatky a lichvářský kurz mikroplatebních systémů na buben, tak bude nejlepší starý dobrý převod z účtu (založit si účet v nějaké rozumné bance v eurozóně) - SEPA platby jsou rychlé, spolehlivé, musí přijít nejpozději D+1 z účtu platitele na účet příjemce, v řadě zemí SEPA platby posílají banky do clearingu okamžitě a jsou na účtu příjemce týž den, přinejhorším si nechat poskytnout platební bránu pro akceptaci karet v eur...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nelamp 6. 3. 2017 22:48

Děkuju za odpověď.

Jednalo by se o affiliate, takže potenciální výdělky by byly minimální, pokud nějaké. Platby by zatím byly jenom z Německa, proto ta eura.

Pokud bych měla tedy PayPal v korunách, tak přicházející eura by se automaticky směnila? Nebo je nějaká možnost jak se vyhnout jejich nevýhodnému kurzu?

V daném affiliate programu je ještě možnost nechat si posílat peníze rovnou na účet, ale myslela jsem, že by se PayPal vyplatil víc. Teď to ale vypadá, že ne.
nelamp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 3. 2017 23:04

Eura se sice po přijetí na PayPal nezkonvertují automaticky, budeš je mít na interním virtuálním "podúčtu" ve vlastní měnové složce - lze je použít třeba své na další nákupy, ale "přímo" se k nim nedostaneš (nepůjde je vybrat na vlastní účet, jen přes nevýhodnou konverzi) - anebo je směnit s nějakou třetí osobou (pošleš mu eura na PayPal účet, on tobě Kč)...

V případě, že máš možnost výběru, tak to si zvol jednoznačně účet, ideálně něco rovnou v Německu (pokud se tím nechceš zabývat, či ti to přijde komplikované - třeba v některých bankách může být překážkou absence registrovaného pobytu), tak bude vhodné zvolit některou banku ze sítě raiffeisenek-volksbanek-sparkasse, které mají zastoupení i u nás, třeba s nejméně kompliacemi bude použitelné Giro-Doppel konto od chebské pobočky Raiffeisenbank im Stiftland v ceně 30 Kč paušálu jsou dva účty ("německý" eurový a (absolutně nepoužitelný) "český" korunový), ale pokud si budeš posílat eura na německý a směňovat třeba přes službu europlatba.cz na koruny, tak tam není žádný další náklad; alternativně tady na fóru docela frčela VR-Bank Zittau, ale docela u ní podražili jednotlivé transakce; sám bych doporučil asi N26 (koneckonců za doporučení bych mohl získat 10 € :-) ), ale je třeba mít korespondenční adresu na území eurozóny, kde bude doručena karta (jinak na ní nepřijde už nic dalšího); jinak si lze zajet třeba do Bratislavy a otevřít si účet u tamní pobočky Fio banky bez poplatků za vedení, a třeba při splnění kreditního obratu 400 € za měsíc nevychází vůbec špatně U konto...

Alternativně by se pak šlo smířit i s účty "českými", ale to už bude něco za něco... u Fio banky je příchozí platba za 20 Kč, u Creditas za o něco vstřícnějších 15 Kč (na druhé straně z bank nabízí opravdu slušný kurz, který už může konkurovat i některým devizovkám - je dokonce o chlup lepší než europlatba.cz, takže odpadá i potřeba posílání eur kvůli směně jinam - pro někoho kdo chce eura občasně jen přijímat a okamžitě směňovat na koruny může být taková pohodlná "líná" alternativa si je nechat posílat přímo na korunový účet a neřešit nic dalšího), nebo v neposlední řadě Air Bank (v Malém tarifu je příchozí SEPA platba zpoplatněna 25 Kč, ale za určitých okolností si lze předplatit i Velký tarif za 100 Kč měsíčně, který obsahuje všechny (resp. je tam FUP na 25 položek) příchozí a odchozí platby)...

A koneckonců za určitých podmínek by si šlo domluvit s nějakou devizovkou zasílání přímo na jejich účet (obzvlášť pokud jsou to platby, které dokážeš "řídit" manuálně), a vůbec záleží tedy i o jakém "provozu" se tady bavíme, pokud má přijít něco jednou za čas, lze si vybrat třeba tu Creditas, pokud se tvůj affil bude jevit zajímavěji, tak přejít na něco, kde budeš tratit méně (zřízení eurového účtu i za cenu paušálu, ale budeš si moci zase řídit konverze efektivněji - u devizových splečností směňovat vyšší objemy, u kterých je zajímavější kurz, či u některých dosáhnout, aby se s tebou vůbec bavily).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nelamp 6. 3. 2017 23:33

Děkuju moc za vyčerpávající odpověď. Prozatím se asi zeptám banky, kolik by byl poplatek pro příchozí platbu ze zahraničí v eurech a uvidím, co mi řeknou.
nelamp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 3. 2017 23:44

Nooo, to se stačí podívat i do sazebníku, což je záležitost asi tak na 3 minuty. :-) Ale pakliže je tvá banka nějaká z klasických kamenných molochů, je obvyklý poplatek za příchozí SEPA platbu několik stokorun (třeba na měšci byl publikován článek s takovým přehledem, který by měl reflektovat stav ke konci loňského roku (nutno brát trochu s rezervou, anžto pochází zpod tužky jisté "žurnalistky" Doskočilové): http://www.mesec.cz/clanky/europlatby-n ... -i-350-kc/) a pak existují různá zvýhodnění, nadstavbové balíčky (třeba u ČS si lze přikoupit zvýhodněné 2 příchozí SEPA platby za měsíc "bez poplatku" (+ 2 odchozí za 30 Kč) za 25 Kč měsíčně).

A pak existují i různé speciality s pastičkami, jako třeba Spořicí účet v EUR u Expobank CZ, kde je první příchozí SEPA platba v kalendářním měsíci bez poplatku (a každá další za 350 Kč :mrgreen:) a současně každá odchozí SEPA platba za kalendářní čtvrtletí (tedy už ne měsíc) taky bez poplatku (samozřejmě každá další za 350 Kč), ale jinak je to úplně "normálně použitelný" účet (hodí se třeba na nárazové vklady v hotovosti (ono moc možností kam v republice nosit eura není) a odeslání pryč) :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nelamp 7. 3. 2017 00:00

V sazebníku jsem nenašla konkrétní typ mého účtu, ale je možné, že to mají pro všechny typy stejné a v tom případě by se mi to teda rozhodně nevyplatilo. No, podívám se na to zítra, teď už nemám kapacitu :)
nelamp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 15. 3. 2017 18:19

Prijeti platby na PP je obvykle zdarma. Plati se pouze, pokud neco prodavas.
V 90% případů jsem za prijeti platby od zahranicni společnosti neplatil (přijaty stovky plateb od desítek spolecnosti).
Smena je tam vzdy dost drah, cca 4% bez ohledu na směnu pri přijetí nebo pozdeji.
Zalezi tedy na částce, pri desítkách USD bych to neřešil, pri vetsi platbě uz bych doporučil zvážit moznosti co píše fremantle.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 3. 2017 13:03

Prijeti zdarma neni, platis i treba pri Donate.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránkaDalší stránka