PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 8. 2020 18:46

jak píšu, už je vyřešeno použitím volby platba kartou namísto PayPalu.
Ale v tom PayPalu vím, kde se to vždy zobrazilo, ten údaj o Exchange Rate má být aktivní a po rozkliku lze zvolit platbu v měně aukce bez konverze. Ale ty odkazy aktivní nejsou. Jen u jedné ze 4 napárovaných karet je již ve výchozím stavu uvedeno, že konverze bude ponechána na vydavateli karty (nevím už jaká to byla). U Curve bylo už jakoby v názvu karty uvedeno GBP a vedle Exchange Rate GBP - USD, vedle Revolutu zas CZK - USD.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 8. 2020 09:59

Přestože mám kartu u PayPalu nastavenou jako "bez konverze", stejně to na mne zase zkusil, tak se může nováčkům hodit.

Na obrázku 1 je pod číslem karty uveden směnný kurz (jde o Revolutku, ta je vedena v GBP, proto to nabízí směnu do GBP, u českých karet bude nabízet směnu do CZK)
1.png

Na ten kurz je potřeba klepnout a objeví se okno s obrázkem 2
2.png
2.png (29.59 ) Zobrazeno 1610 krát

Zde je potřeba vybrat "tu druhou" měnu, vyskočí "varovný" červený řádek, že směnný kurz určí vydavatel karty
3.png
3.png (30.36 ) Zobrazeno 1616 krát

Okénko se zavře a na eBay se opět ukáže, že směnný kurz bude určen vydavatelem karty (já mám eBay v němčině, tak se mi to ukazuje německy)
4.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 26. 8. 2020 10:30

Ten PP je fakt příšerná služba. Co jsem tak pochopil, tak "směnný kurz bude určen vydavatelem karty" je nastavení specifické pro každého obchodníka, nikoliv pro platební kartu. Takže u každého nového obchodníka se vás pokusí znova a znova ojebat.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equa bank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 8. 2020 11:27

Tak ze začátku to byla super služba, ale posledních 10 let jen vymýšlejí, jak zákazníky obrat o další poplatky. Naštěstí se dá PP většinou vyhnout.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 26. 8. 2020 13:53

@Lol Phirae - Dříve to bylo nastavitelné centrálně pro kartu/tvůj účet a pak to dodržovalo tvoji přednastavenou volbu. Asi holt pokrok, nebo co...
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 26. 8. 2020 14:01

Ja bych v tom logiku ohledne obchodniku a karet nehledal. Proste to zkusi - dost casto aby byla sance okrast, ale obcas ne, aby si vsichni nezvykli to pokazde kontrolovat, a byla vetsi sance, ze zapomenou.
psovod78
Diskutér

Předchozí stránka