Platba platební kartou

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franio 8. 10. 2006 21:25

Pracuji brigádně na pozici pokladníka v hypermarketu.
Dneska u mě platil člověk kartou Maestro od České spořitelny kde se zadává jednak podpis a jednak PIN..
PIN zadal správně, ale podpis moc neseděl. Na kartě byl podpis naškrábaný tiskacím písmem, na stvrzence rovněž. Bylo poznat, že to psala stejná ruka.. Avšak při luštění písmenek se ty písmenky jevily jako jiná, jako kdyby tam napsal jiné písmo, ale fakt to nešlo přečíst. Ani na kartě ani na stvrzence.

Zajímalo by mě, jestli z toho můžu mít nějaký průser.
Údajně ten chlapík může jít do spořitelny a říct, že si na jeho kartu někdo neoprávněně nakoupil a hypermarket mu to bude povinen vrátit.. A v konečném důsledku to budu muset uhradit já.

Chtěl bych se zeptat, jestli by byl takový postup možný.
Zákazník zadal správný PIN čímž se identifikoval jako oprávněný držitel karty tudíž by dle mého úsudku o nějakém vrácení peněz kvůli nesouhlasnému podpisu neměla být řeč.
Občanský průkaz u sebe dotyčný neměl.
franio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal P 10. 10. 2006 12:01

Pokud zadal správný PIN a podpis měl jen trochu odlišný neměl by být v tom problém.
Pokud to nebude majitel účtu reklamovat jako neoprávněnou transakci což by bylo při použití správného PINu problematičtější, tak to nikdo kontrolovat nebude.
Zůstaň v klidu.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 13. 10. 2006 08:25

A nema nahodou pokladni "pravomoc" pozadat o ukazani prukazu totoznosti???
Hlavni pokladni by ti mela dat alespon nejake skoleni.
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jarmila 13. 10. 2006 09:52

Jak může brigádník bez poučení pracovat na pokladně a brát peníze? To už tam může fakt sedět stará Blažková. To není namířeno proti Vám, ale proti firmě.

Jinak i pokladník-brigádník má být řádně poučen o své práci. Tedy o tom, co a jak má dělat. Pokud neví nebo neumí (což může, je to jen brigádník, nikoli zaškolený kmenový zaměstnanec), má na to vedoucího. Já být na Vašem místě, zavolám vedoucího. On nese zodpovědnost, měl by Vás tedy poučit.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pajda 5. 1. 2007 17:12

Podle podmínek, které mám já transakce chráněná PINem je zcela v rukou majitele karty. Běžně nechávám zákazníka podepsat znovu a vyjímečně si vyžádám průkaz totožnosti.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 4. 2016 21:17

Uplne normalni vec, taky jsem kdysi za krale klacka delal na pokladne a myslite ze nekdo neco skoli? :D Tam cloveka postavej, kolega nakej to rychlo ukaze a jde pryc. Clovek tam pak macka ruzny veci a nekdy nema ani klice ke zbozi kdyz jde vedouci pryc na jidlo. Takze aby mohl napr prodat jen blby hodinky, musi volat a shanet.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 22. 4. 2016 04:42

Třeba se už doba za 9 let změnila.
Chci říct: proč oživovat takhle starý vlakno?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 22. 4. 2016 18:55

Protože někteří tupci taky pořád dokola dávají návody "pro blondýny", místo aby drželi H..U, tak je třeba plevelit...
XRPD
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 22. 4. 2016 21:34

No koukám, že se ti tady plevelit daří.. A nejen tady, pomohl by ban.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 4. 2016 21:43

Jen ho nechte, nic tak strašného se vám nestalo.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 31. 5. 2016 23:05

Prosím můžete mi poradit, které karty mají:
- možnost změny limitů,
- nemají 3 D secure nebo mají možnost ho vypnout?
Děkuji moc za případné odpovědi.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 31. 5. 2016 23:41

například všechny karty mBank:
- 3D secure mBank vůbec neumí
- změna limitů přes IB nebo mobilní aplikaci je okamžitá a zdarma
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 6. 2016 06:25

Ano, mBank ti v tomto bude vyhovovat. Jen má velmi špatné kurzy.
Pak ještě jedna zajímavost - Air Bank umožňuje při platbě vybrat, jestli chceš poslat kód jako SMS na mobil nebo na e-mail. Pokud ti tedy 3D Secure vadí z toho důvodu, že musíš mít mobil, je to jedno z řešení (z mailu se to také lépe kopíruje).

Bacha také na to, že už se objevují stránky, kde jinak, než 3D Secure kartou zaplatit nejde - kupoval jsem takto kamarádovi lístky na festival v Goodwoodu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod franko_cz 1. 6. 2016 06:44

3D secure nemá třeba Equa, limity se v IB měnit dají.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 6. 2016 17:06

Já právě vím, že to má mBank a pač je to jediná věc, kterou u ní používám, ráda bych se jí zbavila.
Nějak mi ty účty přibývají :-) zkusím tedy Equa.
Mikka1
Diskutér

Další stránka