Došly Vám na účet peníze a nepatří Vám?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod r4d3k 9. 11. 2006 11:35

duee : diky za citaci toho podvodu dle § 250 TZ. jak jsem psal vím o člověku, který byl takto řešen.
r4d3k
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zaměstnavatel 23. 11. 2006 16:05

Takže situace se vyřešila, oznámil jsem to bance odesílající platbu, ta kontaktovala "mou" banku a své bance jsem potvrdil, že se jedná o omylem zaslané peníze. Ta stornovala platbu a nyní na účtu ani v jeho historii není ani zmínka, že jakákoliv platba přišla. Někoho může zajímat částka o kterou se jednalo, takže byla to částka cca 1,700,000,- Kč Škoda že už jsou pryč :( nebo možná díky bohu :) a ještě jednou děkuji za reakce.
zaměstnavatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 11. 2006 18:02

kolegyni v práci se v létě podařilo poslat jednomu našemu dodavateli místo 50 000 Kč částku 2 050 000 Kč :-) Naštěstí to byla slušná firma, dokonce zavolali dřív, než jsme si toho všimli, ale kolegyně z toho byla docela "přepadlá", než přišly peníze zpátky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod duee 24. 11. 2006 13:51

Já jsem kdysi platil převodem na účet autoškolu, tenkrát nebyly žádné internetbankingy, platil jsem to papírovým jednorázovým příkazem k úhradě na pobočce.

Další týden jsem měl jízdy se samotným majitelem autoškoly, a když jsem nasedl do auta, ptal se mě, jestli jsem Jánošík. Ptám se, proč zrovna Jánošík, a on prý že jsem mu poslal o 22.500,- víc než chtěl, a že Jánošík taky bohatým bral a chudým dával...

Paní úřednice tenkrát číslo "2500" přečetla jako "25000". Chrabrý pan autoškolník naštěstí poslal rozdíl zpátky a všichni byli spokojení, ale dneska už bych si asi šel do banky na neschopnost zaměstnanců stěžovat a chtěl bych vrátit těch pár korun, co mi strhli za účetní položky a mezibankovní styk :-)
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 24. 11. 2006 17:23

Znění § 451 občanského zákoníku

(1) Kdo se na úkor jiného bezdůvodně obohatí, musí obohacení vydat.
(2) Bezdůvodným obohacením je majetkový prospěch získaný plněním bez právního důvodu, plněním z neplatného právního úkonu nebo plněním z právního důvodu, který odpadl, jakož i majetkový prospěch získaný z nepoctivých zdrojů.

vice:
http://zakony.idnes.cz/odeslani-penez-na-u...epravo_vra
http://fincentrum.idnes.cz/poslali-jste-pe...osobni_fib

Předchozí stránka