Kreditní karta Citibank vs. Citibank Shell

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod novtom 5. 2. 2007 13:44

Zdravím forum, chtěl jsem se zeptat, zda-li nemáte někdo zkušenosti s těmito kartami. Rozhodl jsem se pořídit kreditní kartu a nevím, kam mám sáhnout. Měsíčně projezdím okolo 2000 Kč (někdy i víc), za nákupy bych také mohl dostat body. Chtěl bych buď Maestro nebo Visu. Citibank mě láká delším bezúročným obdobím, jelikož 55 dní jsou dvě výplaty.
Popř. zkuste pls poradit jiný fin. ústav, kde bych mohl dostat kreditní kartu s tak nějak podobným poměrem cena/výkon. Díky mnohokrát za příspěvky.
novtom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 5. 2. 2007 14:27

Pokud jste zákazníkem Shellu a nemáte problém u něj tankovat, lepší karta než Citibank Shell neexistuje. Doporučuji všemi deseti. Pokud zrovna Shell nemusíte (někomu vadí dražší ceny), jsou i jiné alternativy.

Kreditky Citibank obecně jsou velmi dobré i přes bídu, kterou poskytuje zákaznický servis CitiPhone. Citibank má nejdelší bezúročné období, náhled transakcí na internetu (ale potřebujete bezpečnostní klíč za 450 Kč), automaticky vám bude zvyšovat úvěrový limit, případné splátky lze rozložit i jinak než za odstrašující úrok 28 %, takže se dostanete i na cca 14 %. Navíc vám časem budou chodit nabídky na spotřebitelské úvěry se slušnými úroky okolo 10-12 %.

Přestože bych musel Citibank často zabít pro naprostou neschopnost, kreditky má fakt dobré a jen to mě u ní drží.

Na Maestro zapomeňte, to nabízí jen GE Money Bank. Citibank Visu neumí, ale s MasterCard není problém a pak, můžete mít např. i Visu od jiné banky.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod novtom 5. 2. 2007 14:42

Díky za odpověď, v těch kartách jsem se přepsal, měl jsem na mysli MasterCard, nikoliv Maestro.
Hlavní rozdíl je v tom, že ta klasická karta je gratis, kdežto ta Shell je za 850 Kč ročně, ale zase jsou tam bonusy, takže těmi by možná šlo kompenzovat tento poplatek. Takže nevím, čemu mám dát přednost, proto se ptám na zkušenosti.
novtom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 5. 2. 2007 15:03

To je jednoduchá matematika. Pokud kartou neutratíte více jako 36 000 Kč, tak se vyplatí obyčejná karta. Poplatek za Shell kartu se vám vrátí v nejhorším případě při útratě 85 000 Kč, pak už si vyděláváte na sebe, při nákupech u Shell se vrátí dříve. Například já utratím na kartu ročně okolo 400 000 Kč, takže by mi Shell karta vydělala min. 4 000 Kč, minus poplatek 850 Kč, tedy 3 150 Kč. To jinde nedostanu. (Ale já ji nemám.)

Při platbě na Shell máte slevu 3 %, při ostatních platbách 1 %. Nasbíranou slevu můžete uplatit jen na stanicích Shell, odečte se z výpisu od celkové částky. Pokud na Shell neutratíte ani korunu, nasbíraná sleva vám tuším po 3 měsících propadne.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SocPredator 6. 2. 2007 10:24

Shell kartu určitě nebrat. To byste musel utrácet jako blázen.
Vezměte si normální a pokud s ní utratíte 3000 měsíčně, je to zdarma.
Samozřejmě musíte splatit vždy vše včas, jinak je ten šílený úrok.
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 7. 2. 2007 09:58

SocPredator píše:Shell kartu určitě nebrat. To byste musel utrácet jako blázen. Vezměte si normální a pokud s ní utratíte 3000 měsíčně, je to zdarma. Samozřejmě musíte splatit vždy vše včas, jinak je ten šílený úrok.j/quote]


Moment, tady nejde o to získat nejlevnější kreditku, ale získat nejlepší kreditku s užitnou hodnotou. Pokud tedy někdo není zrovna odpůrcem Shell, kartu běžně používá nebo ji používat bude a chce z ní vytřískat maximum (tj. ne jen bezúročné období), tak nic lepšího v CZ zatím není. Pro tyto výše popsané účely – kreditku Shell brát :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod theKing 7. 2. 2007 13:38

dalich: ne, naopak - tady jde o to, ziskat co nejlevnejsi kreditku a kdyz to pujde, tak k tomu jeste nejakou vyhodu. Abych za 300.000 rocni utratu ziskal 3000, to mi nepripada prilis vyhodne. A abych jezdil jako blazen, jenom aby se mi vratil poplatek za kartu, kterou jinak muzu mit zdarma pri rozumne utrate 3000 mesicne, to mi taky nepripada vyhodne. Je to trochu jako "nechci slevu zadarmo". Bohuzel zrovna citibank a jeji cobrandove kreditni karty jsou, cim vic ziskate, tim vic*2 musite zaplatit. Souhlasim, ale, ze kdyz mam faaaakt velky odber tak se to vyplati. Pro normalniho smrtelnika ani nahodou. Zvlast, kdyz po sleve, co mam u Shellu muzu natankovat jinde a nemusim si k tomu platit kreditku za 850.-

novtom: odkdy jsou 55 dni 2 vyplaty?
theKing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 7. 2. 2007 14:38

dalich píše:Moment, tady nejde o to získat nejlevnější kreditku, ale získat nejlepší kreditku s užitnou hodnotou. d/quote]


Samozřejmě, přistupuji k tomuto ze svého pohledu průměrně utrácivého člověka.
Jestli ten člověk projezdí měsíčně za 2000.- Kč, tak nepředpokládám, že utratí dalších asi 60000 ročně tak, aby to mohl zaplatit kartou a Shell karta se mu asi nevyplatí.
Spočítat si to musí už samozřejmě sám.

Člověk utrácející 400k ročně na kartu, jako vy, není zrovna běžný "vzorek z populace"
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod novtom 8. 2. 2007 08:05

2 theKing: počítal jsem následovně:
pokud budu brát začátek měsíce jako začátek zúčtovacího období a k tomu přičtu 55 dní, dostávám se na cca 25. následujícího měsíce, a mezitím mi přijdou na účet dvě výplaty. Jelikož výplatu dostávám k 15. mohl by být např. problém u 45 dní, že bych musel splatit k 14. následujícího měsíce, pokud by předchozí měl 31 dní. Nevím, jestli je můj výpočet správný. Kdyžtak mě opravte, jestli se pletu.
Jinak díky za názory, tu Shell kartu si brát nebudu, zažádám o tu klasickou. Přecijen můj obrat na kertě určitě nebude v řádu stotisíců jako u dalicha.
novtom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theKing 8. 2. 2007 12:24

novtom: jestli mas vyplatu az 15. tak potom rozumim, ze je lepsi az 55 dni splatnost.

jinak za sebe ti spis doporucuju se kreditce vyhnout obloukem. kdyz si chces koupit neco konkretniho kup si to na spotrebiteslky uver, kde mas jasne dano jak dlouho a kolik budes splacet a hlavne vis za co to platis. Ja sem mel kreditku a vedlo to jenom k tomu, ze jsem odsouval platby o mesic a nakonec stejne kdyz jsem potreboval neco extra, tak uz jsem to nemohl zaplatit zpet v tom bezurocnym obdobi a akorat jsem platil neskutecny urok :(
theKing
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků