jakou banku vybrat ?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Moose 23. 3. 2007 11:29

sháním banku pro kalsického zaměstnance - na účet dorazí mzda, z které bude čerpat finance...

jaká banka je na toto nejlepší, jaká má nejmenší poplatky ?
co byste doporučili ?
a mrknete se na moje WWW ;)
Moose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 3. 2007 11:41

Pokud je mzda > 15k, tak eBanku, pokud je zůstatek na účtu >100k tak Citibank a pokud ani jedno, tak FIO d.z.
A ING konto ke všemu.
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 3. 2007 18:28

Proč jeBanku? Ano, při vkladu > 15 kKč je vedení účtu zdarma, ovšem poplatky za pohyby jsou 2-3x vyšší než u ostatních bank, takže nula od nuly... Doporučuji FIO, a pokud nějaké peníze zbývají, tak další účet u ING.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vladik 24. 3. 2007 09:08

Jojo FIO má jednoznačně nejnižší poplatky. Sice není moc známá, ale služby maj dobrý a maj vlastní bankovní kód. Kromě Založení účtu a zřízení I-bankovnictví se na pobočku prakticky nemusí, jen pro platební kartu. Sice jsem ji měl na pobočce a neposlali mi ani email že jí tam mám, ale je možný že tam dorazila ten den. :wink: Koukni na jejich sazebník je na netu a pokud chceš mermomocí banku a bydlíš blízko Kauflandu tak konto u Volksbank, tam se neplatí nic, výběr z bankomatu tam je za 2,50 a jediný další poplatky jsou 6kč za účetní položku. Ostatní banky maj paušál + účtování položky :roll:
Vladik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žulda 24. 3. 2007 10:40

Na pobočku Fio se nemusí ani kvůli založení účtu. Jen kvůli kartě.
Vyplnil jsem všechny papíry, nechal je na Městském úřadě ověřit, poslal doporučeně a za 3 dny jsem měl účet otevřený.
Žulda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2007 11:37

Vladik píše:Jojo FIO má jednoznačně nejnižší poplatky. Sice není moc známá, ale služby maj dobrý a maj vlastní bankovní kód. Kromě Založení účtu a zřízení I-bankovnictví se na pobočku prakticky nemusí, jen pro platební kartu. Sice jsem ji měl na pobočce a neposlali mi ani email že jí tam mám, ale je možný že tam dorazila ten den. :wink:
t/quote]
Tak mě domů telefonovali. Fio je OK, jen ty jejich pokladní hodiny do 16:30 jsou fakt na pytel. Vybrat jde ještě z bankomatu (5 Kč mě nezabije), ale uložit peníze je problém.

rquote="Vladik"]
Koukni na jejich sazebník je na netu a pokud chceš mermomocí banku a bydlíš blízko Kauflandu tak konto u Volksbank, tam se neplatí nic, výběr z bankomatu tam je za 2,50 a jediný další poplatky jsou 6kč za účetní položku. Ostatní banky maj paušál + účtování položky :roll: /quote]

To bych opravil - těch 6 Kč je jen za odchozí platby (zadané přes Internet nebo trvaláky). Příchozí platby, vklady i výběry hotovosti jsou úplně zdarma. Paušál se samozřejmě neplatí.
2,50 je jen za výběr z bankomatu Volksbank - těch je jak šafránu a většinou jen u poboček Volksbank. A to už je lepší si vybrat na pokladně zdarma, ne? Za výběr z bankomatů ČSOB je 5 Kč.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Vladik 24. 3. 2007 14:35

PatrikChrz píše: Tak mě domů telefonovali. Fio je OK, jen ty jejich pokladní hodiny do 16:30 jsou fakt na pytel. Vybrat jde ještě z bankomatu (5 Kč mě nezabije), ale uložit peníze je problém. p/quote]

Tak uložit prachy zas takový problém není, buď zajít na položku, což může být zdlouhavý, nebo to převýst elektronicky z jiného účtu(vetšina příjmů účtu) nebo poštovní poukázkou(složenkou) ale to je zpoplatněný tuším 20,- korunami, ale pokud se to dělá jen občas tak to zas tak nevadí, vykompenzuje se to tím že se neplatí paušál. Docela bych bral kdyby bylo pár bankomatů jako má ŽB, kde jde vkládat na účet přes platební kartu přímo do bankomatu
Vladik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 3. 2007 14:41

No právě že na tu pobočku zajít nejde, otevřená je sice do 18:00, ale pokladna jen do 16:30. Z jiného účtu - jasně, ale přece si u nějaké banky neotevřu účet jen proto abych na něj mohl skládat hotovost, kterou potom budu někam převádět. :shock:
Poštovní poukázka je do jisté míry řešení, ale přijde mi to jako drbat se pravou rukou za levým uchem. Navíc poplatek se odvíjí od výše částky.
Jo, s těmi bankomaty by to bylo naprosto príma, třeba to někdo ve FIO napadne.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne 24. 3. 2007 16:26

Takže je asi nejlepší Erste (ČS).
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Moose 27. 3. 2007 11:52

tak to asi spadne na GE capital genius active - první příchozí platba zdarma, bankomaty GE zdarma, k tomu mastercard s pojištěnim a spec. internetová platební karta
mesičně 119 kačen...
čsob by byla levnější, ale tam se bojim s tema kartama, nemaj internetovou a maj visa elektronku, která prej v cizině moc uznávaná neni...

co myslíte ?
Moose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 3. 2007 12:20

Ke kartě od banky je možné vzít si kartu od Citibank. Je zdarma (už neplatí podmínka roční útraty 35 000 Kč) a pokud včas splatíš vše co utratíš, tak je výhodná (nehodí se pro výběr z bankomatů - na to používat kartu banky). Pokud máš poněkud "vágní" platební morálku, tak raději nebrat - dost se prodraží. V tomto případě, ale také nedoporučuji GE, "nemají slitování", i drobnou chybu dokáží "pěkně osolit" - prostě vše podle pravidel, nulový individuální přístup - takový McDonald's.
Pokud nechceš FIO - vadí ti, že je to jen záložna a ne banka, je tu ještě Volksbank a její Aktiv konto (http://www.volksbankshop.cz) - vše zdarma (vč. základní karty), jen 6 Kč za odchozí platby.
Špatnou volbou není ani WSPK (2-4 Kč za pohyb, 10 Kč měsíčně paušál, karta dle ceníku ČSOB - od 200 Kč / rok).
Všechny tři mají karty od ČSOB (výběr z bankomatu ČSOB za 5 Kč (Volksbank navíc výběr z vlastních za 2,50 Kč), ostatní 25 Kč, síť bankomatů po Spořitelně asi nejširší, i v malých městech - minimálně tam kde je pošta).

Já mám kombinaci ING + FIO. ING mám jako spořící účet, všechny příchozí platby si nechávám posílat tam, tam držím největší část své "skorohotovosti". Čas od času "naleju" peníze do FIO na "transakční účet" odkud mi zase jdou všechy odchozí platby. Kartu mám jen základní (Maestro), hlavně kvůli bankomatu, platím s ní jen minimálně (většinou používám hotovost).

Výhodnější než GE bude ještě asi Živnobanka (také má paušální účet, ale o trochu levnější), ale její síť bankomatů není zrovna nejširší.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Moose 27. 3. 2007 12:31

chci solidnější banku, o WSPK sem uvažoval, ale krátká otvírací doba a neni pobočka v příbrami...
Moose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vladik 27. 3. 2007 13:47

V Příbrami je Kaufland tak se tam časem určitě objeví Volksbankshop, časem se maj pokrejt všechny kauflandy a výhodou je, že maj otevříno každej den. Stačí jen počkat pokud tam ještě není a když se dotážeš tak určitě sdělej na kdy to tam plánujou zařídit. Jo a výpisy jsou taky zdarma ty si tam můžeš nechat přímo vytisknout. 8)
Vladik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krkovicka5 4. 4. 2007 12:04

GE je nejhorší banka. Poplatek 119kč pouze novým klientům.Nikde se nepíše, že od 1.1.2007 zvedli povinný zůstatek na učtu z 500kč na 1000kč. Kolik má banka klientů? 100,200,300, tisíc krát 1000kč jsou to stamiliony na které nikdo nešáhne. To se potom nabízí. Takže to zaplatím já a ostatní klienti. Dále k bance.Leasing mám u stejné banky. 23 odchází platba z učtu a 27 leasingová společnost píše, že nemám zaplaceno.Dále žádost o 20 000 do debetu. Požadavek ?Výpis z rejstříku trestů potvrzení o bezdlužnosti a to mám u banky učet 5 let. Roční obrat pod 1 milion. O podnikatelském uvěru už vůbec nemluvě.
krkovicka5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne 4. 4. 2007 16:33

GE mi připadá také jako nejhorší banka ze všech. Navíc se mi nezamlouvá její postup při získávání klientů. Jeden můj známý dělá v podniku ZZN (patří do skupiny Agrofert http://www.agrofert.cz/), takže od něj vím, že vedení podniku ZZN požaduje, aby všichni zaměstnanci měli běžný účet, na který jim chodí výplaty, v GE. Do takové banky bych nikdy nešel.
:roll: :roll: :roll:
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN

Další stránka