jakou banku vybrat ?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 4. 4. 2007 16:51

osobne píše:ZZN požaduje, aby všichni zaměstnanci měli běžný účet, na který jim chodí výplaty, v GE. Do takové banky bych nikdy nešel. :roll: :roll: :roll:-/quote]

Za to ale nemůže GE, nýbrž hloupé vedení podniku a ještě hloupější zaměstnanec, který na to přistoupí. Je to protiprávní.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod osobne 4. 4. 2007 22:54

dalich: GE si prostě výhodmými podmínkami pro určité subjekty zajistila, aby tyto subjekty nutili své zaměstnance, ke zřízení účtu u GE.
:? :? :?
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod theKing 5. 4. 2007 13:21

Jenze na to nemaji pravo. Takze neni duvod tam prechazet.
theKing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 5. 4. 2007 14:08

dalich píše:
osobne píše:ZZN požaduje, aby všichni zaměstnanci měli běžný účet, na který jim chodí výplaty, v GE. Do takové banky bych nikdy nešel. :roll: :roll: :roll:-/quote]
Za to ale nemůže GE, nýbrž hloupé vedení podniku a ještě hloupější zaměstnanec, který na to přistoupí. Je to protiprávní.t/quote]

Na tom by si právníci smlsli, tedy pokud ZZN (nevím co to je?) nehradí náklady na účet. Některé firmy to dělají a třeba ani neurčují v jaké bance to má být.
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod WonDrak 5. 4. 2007 21:30

GE je hrozná banka, teď jsem tam zašel, že si chci vyměnit nějaký prachy (potřeboval jsem drobnejch asi za 5k) a chtěli po mě jméno příjmení, rodná číslo, telefon adrsu a tak. Tak se pani slušně poslal někam a šel do KB.
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 7. 4. 2007 08:50

SocPredator: Nojo, jenže rozházej si to pak u šéfa zbytečně kvůli takový celkem drobnosti, jako je účet ... Protiprávní to sice možná je, ale pokud v té firmě chceš (bez problémů) dělat, naděláš prd a založíš. Manželku takhle kdysi nutili do ČS.

Moose: Jednoznačně FIO :)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nanosaurus 9. 8. 2007 12:11

FIO je co? Já jako víceméně normální zaměstnanec (pravda, pak ještě dražitel na ebay) mám konto u Poštovní spořitelny..poplatky za výběr v bankomatu 5 Kč (a to u dvou bank - Poštovní a ČSOB), provozní doba víceméně neomezená (Hlavní pošta v Jindřišské funguje skoro non stop), poplatky nízké..tedy mám ten dojem. I když z výpisu nepoznám, za co mi strhávají, jsem s nima opravdu spokojený...
Pravda, peníze se dají vybírat/ukládat buď přes kartu nebo jakési šeky, což hlavně ta druhá varianta mi nepřijde moc šikovná (šeky dojdou), ale zatím jsem moc peněz neuložil, spíš mi chodí přes net...
Nanosaurus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2007 12:16

Fio je družstevní záložna. Základní služby zdarma (vedení účtu, internetbanking, tuzemské odchozí i příchozí platby, výběr hovotosti na přepážce (tady je to diskutabilní, provozní hodiny poklady jsou pro pracujícího člověka - pokud nedělá na směny - diskutabilní)). Nelevnější šunt-karta (Fio Maestro) je zdarma, a je v systému ČSOB, takže výběr z bankomatu ČSOB za 6 Kč (po zdražení, bývalo 5 Kč), výběr z jiného za 30 Kč (bývalo 25 Kč).
Ideální na takový "tzv. transakční účet" s malým zůstatkem typu nalej-vylej.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod omninet 9. 8. 2007 23:18

pokud nekomu vyhovuje poplatek 119 Kc v GE, proc pak neuvazuje treba nad KB, kde EXTRA konto stoji 125 Kc?

platebni karta elektronicka
e-card pro internet
platebni karta embossovana s cestovnim pojistenim
VSECHNY prichozi platby vratane jinych bank
VSECHNY odchozi platby zadane pres internet
VSECHNY odchozi platby znikle z trvalych prikazu
internet banking
telefon banking
mobil banking (byt jen java, coz je celkem vopruz)

nevyhodou je, ze je jen 3+1 vyber z bankomatu KB, pak za 6 Kc, cizi bankomat silene drahy

a zopar dalsich celkem potesitelnych sluzeb v balicku, nemluve ze zadavani, zmena a ruseni inkas, trvalaku pres internet 0 Kc
omninet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 10. 8. 2007 12:12

FIO:

Platebni karta aby se s ní dalo platit na internetu: 200 Kč / rok (16,67 Kč / měsíc)
Výběr z bankomatu ČSOB 6 Kč
Výběr z jiného bankomatu 30 Kč
Jinak ten zbytek je taky v ceně za vedení účtu :-)
Cena za vedení účtu: 0 Kč

Pokud 4x vyberu z bankomatu ČSOB tak zaplatím za to samé 40,67 Kč ... to je dobrých 80 Kč.

A ještě navíc můžu mít internet banking na linuxu ... což u KB nejde :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomvill 13. 8. 2007 09:45

Na jejich stránkách jsem zběžným ohledáním nenalezl žádné informace, zdali k tomu ING kontu přísluší platební karta, jaké jsou za ní případně poplatky a kolik se platí za výběr v českých bankomatech. Díky. Jinak o tom ING začínám fakt uvažovat
tomvill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 13. 8. 2007 11:17

INGkonto je spořící účet .... takže na něj nelze vkládat hotovost ani z něj hotovost vybírat. Pro existenci INGkonta musí být zřízen ještě nějaký jiný účet (ze kterého se INGkonto "spustí"). Jinak je možné si pořídit kreditní kartu (citi, ČS) a uhrazovat ji z INGkonta, avšak s výběry hotovosti nepočítej .... tam je možností poslat si ony peníze třeba na vkladní knížku do ČS a tam to z ní zdarma vybrat :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2007 12:17

Přesně jak píše Rop. ING je spořící účet. "Normální" účet je z něj možné "vyrobit" s trochou "námahy" (vkladní knížka (např. Česká spořitelna nebo Poštovní spořitelna) + SIPO + kreditní karta (např. od Citibanky)). I když to celkem postrádá smysl, když lepší službu poskytne ING + FIO.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka