Změna PIN platební karty pomocí bankomatu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne 27. 3. 2007 10:49

Přemýšlel jsem, že si změním PIN k platební kartě pomocí bankomatu. Prý to lze provést ve všech bankomatech ČS. Zkoušel jste to někdo? Jaký je tam daný minimální a maximální počet číslic? Jak často lze ten PIN měnit? Je ta změna PIN platná ihned (např. i v jiném bankomatu) nebo až po nějaké době?
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
osobne
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 3. 2007 11:31

Nezkoušel jsem, ale u jiných bank je obvyklé, že PIN je v rozmezí 4 a 6 číslic.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dalich 27. 3. 2007 14:55

PIN lze změnit u platebních karet České spořitelny, Citibank a Diners Club a vždy je čtyřmístný.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod glader 27. 3. 2007 15:10

a stoji to 50 korun!!! :evil:
glader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 28. 3. 2007 04:28

glader píše:a stoji to 50 korun!!! :evil:

U Citi a Diners je to zadarmo, 50 Kč si účtuje spořka. Poplatek nezměníme, ale ruku na srdce, kolikrát mešíčně nebo ročně musíte měnit PIN? :wink:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod glader 28. 3. 2007 10:25

dalich píše:
glader píše:a stoji to 50 korun!!! :evil:

U Citi a Diners je to zadarmo, 50 Kč si účtuje spořka. Poplatek nezměníme, ale ruku na srdce, kolikrát mešíčně nebo ročně musíte měnit PIN? :wink:!/quote]

..o to nejde. Todle si nikdo nesmi dovolit!! Nejde mi o padesat korun. Jde mi o princip. A o urovne sluzby. Ja za takovou sluzbu nikdy platit padesat korun nebudu!! To at radeji zrusi.
glader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 28. 3. 2007 11:50

glader píše:...o to nejde. Todle si nikdo nesmi dovolit!! Nejde mi o padesat korun. Jde mi o princip. A o urovne sluzby. Ja za takovou sluzbu nikdy platit padesat korun nebudu!! To at radeji zrusi.

A máte účet u spořky? :wink: (Že se rozčilujete). Uznávám, že například v sousedním Polsku je změna PIN ke kartě samozřejmostí a až na výjimky zadarmo, ale zase se tam třeba platí za dotazování na stav účtu přes bankomat.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod XXXSize 28. 3. 2007 12:49

A to dáte kolkovanou žádost bance, aby váš PIN byl např. 1234 a v CITI/Diners to někdo ručně nastaví? Kam se poděla bezpečnost? Ve Spořce sice nedělám, ale jejich změna PIN v bankomatu je jistě mnohem bezpečnější (předpokládám šifrování transakce bankomatem) a příjde mi i elegantnější. :) Byť za 50 korun...
XXXSize
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalich 28. 3. 2007 13:09

XXXSize píše:A to dáte kolkovanou žádost bance, aby váš PIN byl např. 1234 a v CITI/Diners to někdo ručně nastaví? Kam se poděla bezpečnost? Ve Spořce sice nedělám, ale jejich změna PIN v bankomatu je jistě mnohem bezpečnější (předpokládám šifrování transakce bankomatem) a příjde mi i elegantnější. :) Byť za 50 korun...>/quote]

V Citi si PIN zvolíte a změníte sám přes IVR (telefonní automat) nebo přes internetové bankovnicví, takže o bezpečnosti není pochyb. U Diners se to opravdu dělá ručně :(
dalich
VIP uživatel