ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod smajlik2 10. 3. 2014 15:20

Já ING konto zase chvíli používat budu, zkusím ten Zvýhodněný vklad. Jsou tam nějaké nevýhody?
Díky
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 3. 2014 15:37

Nevýhody tam jsou např. v tom, že ten zvýhodněný vklad nedají každému. Mne ho nedali a tak moje peníze putovaly do Wüstenrot kde to prozatím mají také ještě na současnou dobu solidně úročené.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod franko_cz 17. 3. 2014 10:09

Vážený kliente,

velmi si vážíme Vaší důvěry a přízně jakožto klienta ING Bank. Dovolte nám, abychom Vás informovali o důležitých změnách na spořicím účtu ING Konto. Protože se jedná o první změny v principu fungování ING Konta od jeho vzniku v roce 2001, chceme Vás o nich informovat v dostatečném předstihu.

Pásmové úročení ING Konta

Naše strategie je postavena na dlouhodobě udržitelném stanovování úrokové sazby. Jsme však nuceni reagovat na situaci na finančním trhu, kde poptávka po úvěrových produktech dlouhodobě stagnuje a tím se značně omezuje možnost umisťovat depozita za odpovídajících podmínek při zachování akceptovatelné míry rizika.

Od 1. 4. 2014 proto zavádíme na ING Kontu pásmové úročení. V praxi to znamená, že zůstatky do 1 milionu korun budou úročeny aktuální sazbou 1 % ročně a zůstatky nad 1 milion korun budou úročeny sazbou 0,7 % ročně. Pásmové úročení je na současném českém trhnu standardem. Způsob jakým ho na ING Kontu zavádíme, je velmi jednoduchý a transparentní.

Věříme, že pro Vás ING Konto zůstane, i po zavedení pásmového úročení, nadprůměrným spořicím účtem, který Vám pomáhá efektivně zhodnocovat Vaše úspory.

Jeden spořicí účet ING Konto na klienta

Dle nových ING Konto podmínek, které budou účinné od 1. 5. 2014, dochází k omezení počtu spořicích účtů ING Konto na jeden účet na klienta. S ohledem na plánovanou změnu neumožňujeme zakládat více než jedno ING Konto na klienta již nyní. Spořicí účet je nastaven tak, aby klientům přinášel maximum výhod při vlastnictví právě jednoho účtu.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na bezplatné lince 800 159 159.

Vaše ING Bank
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 3. 2014 12:24

Počkám, co se bude dít, až mi vyprší zvýhodněné vklady, a možná bude na čase udělat pápá :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod karlos-2009 21. 3. 2014 21:33

Nevím, ale nemůžu to tu najít, nejsem si jist o tomto (možná to tady někdo psal, asi Patrik?)
Co je na tom pravdy, že když odesílám platbu z ing konta, tak v příchozí platbě v té druhé bance není zmíněn odesílatel, tj. je to "anonymní".
dík
karlos-2009
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 21. 3. 2014 21:37

@karlos-2009: Ano, je to tak.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 3. 2014 21:41

v žádný bance se nezobrazí majitel účtu ing konto na příchozí platbě a ty 3 transakční účty jdou měnit pro různý účty kam to člověk potřebuje zaslat
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 31. 3. 2014 19:47

Zdravím,
úrokové sazby padají dolů. Kdo chce na první 3 měsíce zvýhodněnou úrokovou sazbu 2% ať si založí Ingkonto přes můj unikátní kód. Jako bonus nabízím 150 Kč za založení.
Více info přes SZ
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 1. 4. 2014 12:16

Vono se ještě najdou jedinci, kteří slyší na tydle veveří vopičárny s lovci a obětmi? Já jsem narazil s pokusem o prémii 600Kč kvůli porušení lhůty 12M od zrušení předchozího konta (zakládáno ani tak kvůli premii, ale chtěl jsem normálně spořit), takže dal definitivně sbohem české ING a založil spořák u polské ING. 3,0% na 4,5M /pak 1,7%, jako nerezydent zdanění 5%, skrz IB všechno a hotovostně 1 operace od každého druhu v měsící gratis, a nikoho k tomu nepotřebuju.

Jediná vada na kráse, že z hlediska kurz. rizika ho nemůžu využít na plné kule...spíš to tu dávám pro srovnání, jak se liší u regionálních dcerušek stejné matky ochodní politika - přístup ke klientovi, paradoxně moresy v Čezku s těmi hrami na lovce a zvěř zavedla myslím zrovna polská mBank. Nevím, jací jedinci vymýšlí tydle marketingová lákadla, stejně přilákají jen tuny notorických přebíhačů za premiema. Chtěl bych vidět tu bilanci akce s časovým odstupem, ještě to pochopím u nově příchozích/začínajících bank, ale u zavedených si myslím že je to ve výsledku kontraproduktivní...
Naposledy upravil tom brava dne 2. 4. 2014 07:50, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 4. 2014 15:12

Je fakt, že ING už má tu svojí akci s doporučením hodně dlouho(občas jen upraví lehce podmínky). Taky si myslím, že spousta lidí to jen využije, aby získala bonus, který si převedou do své banky a na INGkontu zůstává nula. Těžko říct, co tím ING sleduje - je možné, že podle počtu klientů dostávají nějaké finanční injekce od EU atd.. Zkrátka dokud chlapci z Holandska platí, tak proč bychom toho nevyužili že? :-)
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 12. 5. 2014 22:34

založil jsem si pře dměsícem INGkonto. Převod do cizí banky, taky vám to trvá do konce druhého pracovního dne? tj. za 45 hodin? tzn pomalé?

Třeba ze Zuno, ČS a Fia je připsáno na protiúčtu ještě ten pracovní den v lepším případě, jinak druhý den ráno. Obecně 2x rychleji. tj. o den dříve než ze ING. To je opruz to ING teda, to v reklamě neříkali že budou tak zabržděný s převody.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 5. 2014 23:08

Odchozí transakce z ING konta jsou klasicky D+1, podobně jako ve spoustě jiných bank. Hlavně u ING je třeba dávat pozor na to, že cut-off mají snad už ve snad 15:30 hod. (?), takže platby zadané večer odejdou z účtu až následující den a v cílové bance jsou ještě ten až den poté...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 13. 5. 2014 05:45

cut-off je někdy kolem 16:30 a to je zhruba i čas, kdy dojde k odepsání převáděné částky, i když se převod zadal třeba ráno v 7.00. Je to šílené a pomalé-potvrzuji.
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 5. 2014 08:09

No, je to už v 15:00 hod. (a odvolat zadaný příkaz lze do 16:00 hod.):

Obchodní podmínky pro spořicí účet ING Konto píše:4.7.3 Banka odepíše částku z účtu ING Konto v den splatnosti Pokynu k převodu. Lhůta pro doručení Pokynu se splatností ke dni doručení je určena na 15.00 hod. Banka zajistí připsání částky na účet poskytovatele platebních služeb příjemce v následující Pracovní den.

4.7.4 Pokyn doručený po 15.00 hod. bude proveden nejdříve první Pracovní den následující po dni doručení Pokynu Bance.

4.7.7 Klient může Pokyn k převodu odvolat nejpozději v den splatnosti do 16.00 hod., a to buď prostřednictvím Internetového bankovnictví, Mobilního bankovnictví nebo Kontaktního centra. V případě převodů ve prospěch ING transakčních účtů dochází k zpracování těchto plateb v den splatnosti průběžně, proto Klient může takový pokyn odvolat pouze v případě, že Banka tento pokyn ještě neprovedla.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 13. 5. 2014 09:20

Je to spořicí účet, takže je to rychlé akorát.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka