ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pajkyt 11. 11. 2016 09:16

Nějak se v těch ING akcích ztrácím. Navíc mě překvapuje název akce „Doporučte nového klienta
a získejte až 1 200 Kč“ uvedené v pravidlech. Na tuto akci jsem zatím nikde na stránkách ING nenarazil.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 11. 2016 09:39

Doporučovací akce se zvýšenou odměnou běžela v létě, skončila posledního srpna tuším. Doporučitel mohl tehdy získat 600 Kč za doporučení konta a 600 Kč za doporučení podílových fondů (tedy za jednoho klienta který si sjednal spořicí účet i komisionářskou smlouvu oněch 1200 Kč, standardně je to polovina) - doporučovaný nicméně získal jen standardních 500 Kč za sjednání nového ING Konta (z aktuální nabírací kampaně, kterou ale lze kombinovat i s doporučovací), zvýhodněné úročení 1 % p.a. na 3 měsíce a 300 Kč při uzavření komisionářské smlouvy na doporučení a první investici (každopádně pokud ING klienty, kteří nemají sjednanou komisionářskou smlouvu a aktivně je oslovuje a nabízí jim za to 700 - 1000 Kč, tak si je asi lepší opravdu počkat, než se nechat doporučit)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 11. 2016 12:13

Jak to tu vůbec funguje to investování do ING Podílových fondů? To se musí platit přímo z ING konta? Nebo to jde i z jiné banky?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 11. 11. 2016 12:16

Myslím si, že obojím způsobem.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod franko_cz 11. 11. 2016 12:52

Jde to i z jiné banky než ING a zvlášť při investicích v cizích měnách je to i více než vhodné.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 11. 11. 2016 13:15

Já jsem tam volbu z jiné banky nenašel...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 11. 2016 13:27

Jakou "volbu"? Každá komisionářská smlouva má přidělené číslo, které se použije jako VS a každý fond má přidělené číslo účtu (i IBAN - to uvádí ING přímo na stránkách)... To je vše.

Některé devizovky mají účet i u ING Bank, takže by tam mělo jít dostat cizí měnu i bez dalších nákladů (otázka je, jestli jim nebude vadit, že platba nepřijde z účtu na jméno zákazníka a případně ji nevrátí), ale při odkupu podílových listů to umožní pak stejně vypořádat jen kurzem banky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.D 11. 11. 2016 13:31

Aha, já to hledal v IB a v nápovědě a tam nic nebylo. Já to trapně posílám na ingkonto a pak nakupuju v IB. Ale jen v CZK.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 11. 2016 15:41

fremantle píše:, ale při odkupu podílových listů to umožní pak stejně vypořádat jen kurzem banky...
Nene, banka umí odprodat fondy jak v Kč, tak i v jiné měně - viz obchodní podmínky:
4.2
Pokyn k Prodeji Cenných papírů zadaný přes Internetové
nebo Mobilní bankovnictví bude vždy proveden pouze
v měně CZK. V případě Fondů vedených v jiné měně, než je
CZK, dojde k automatické konverzi nejpozději do dvou (2)
Pracovních dnů dle odst. 2.16 OPPF od připsání na účet
Banky. Pokud Klient požaduje provedení Pokynu k Prodeji
Cenných papírů v jiné měně, než je CZK, je nutné zadat
Pokyn přes formulář. Půjde-li o přeshraniční nebo zahra-
niční převod, případné poplatky zprostředkujících institucí
a provádějících institucí hradí příjemce, tedy Klient. Při za-
dání Pokynu přes formulář negarantuje Banka uskutečnění
pokynu tentýž pracovní den, ve kterém dojde k doručení
Pokynu Bance
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 11. 2016 15:45

Díky za upřesnění, tak to by ještě šlo, akorát je teda nutnost podávat příkaz písemně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 11. 2016 15:55

Jo, to písemné podání je opruz.

Zajímal jsem se o to, protože teď ING nabízí dolarové fondy od Black Rock a Franklin Templeton. S poměrně nízkým TER a vstupním poplatkem (jasně, na indexové fondy od KB a ČSOB to nemá). Ale asi počkám až na konec intervencí od ČNB a jak zareaguje dolar na nástup Trumpa.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 11. 11. 2016 16:50

hannys85 píše:TAk se mi podařilo vyhrát v té soutěži se spořením 5 000 :-) Tak to opravdu není podvod...

Jak jsi to dokázal? Nechceš se pochlubit?
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 11. 2016 19:29

Do jakého konkrétního ING fondu mi doporučíte investovat 10000 Kč, když chci jen splnit podmínky akce, schrábnout bonus 1000 Kč a peníze vybrat a dál v investicích do fondů nepokračovat? Nikdy jsem ještě do fondů neinvestoval.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 11. 2016 20:18

Do kteréhokoliv.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .357 17. 11. 2016 00:11

Hlavně si vyber ten, kde se neplatí vstupní poplatek :-) Jistější taky bude, když v něm budou převládat spíše dluhopisy...
.357
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků