ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 1. 2020 14:09

MP007 píše:Už všem naskočil příslušný banner pro bonusové úročení? Já ho tam ani dnes nevidím...

tak to budeš na BL :pozor cos ING provedl?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod L - Core 3. 1. 2020 14:15

@PULPANM

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě :)

Připisují se měsíčně a ve dvou fázích. K poslednímu dni v měsíci "běžný" úrok, pak za pár dní ten "bonus". Čím složitější to je, tím větší šanci mají, že si to někdo vyhodnotí špatně a nechá tam peníze déle než by chtěl, za horší úrok.

Nicméně i když člověk 1.8. 6x100k (naskládána za 2-7/2020) nevybere, pořád bude v srpnu celkové úročení na současné podmínky velmi solidní (100k x 0,5%, 500k x 2%).
L - Core
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 1. 2020 14:26

Díky kamaráde
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 1. 2020 14:33

Ano, podmínky jsou v tomto stejné jako vloni. Z tvých vkladů během ledna se vytvoří první obálka, pro lepší úrok na únor až červenec, z těch během února druhá pro lepší úrok březen až srpen atd... Dokud ING akci neukončí. Nepočítají se do těchto vkladů úroky, jen vlastní přívklady.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 3. 1. 2020 16:49

vlaju píše:to curvecardik3: zase beru kalkulačku a protože přírustky byly tenkrát 300tisícové, tak na půl roku je průměrný zůstatek 900.000 a 0,02x900000x0,5 je 9.000, někdo se zřejmě spokojil i s postupně klesajícím úrokem po 6 měsících akce a výnos 12.046 může být. Ale je to oproti slamníku, ne oproti nějakým jiným možnostem (které ale v té době v těchto částkách a likviditě nebyly).

První peníze se posílali 26.2.2019,počáteční zústatek byl 101,30 Kč.7.11.2019 jsem to posílal jinde,1512147,70 Kč,úrok byl 12046 korun.
mate59
Diskutér

Odeslat příspěvekod MP007 3. 1. 2020 17:15

tom brava píše:
MP007 píše:Už všem naskočil příslušný banner pro bonusové úročení? Já ho tam ani dnes nevidím...

tak to budeš na BL :pozor cos ING provedl?

Nevím o žádném problému ani nesrovnalosti a účet mám už řadu let. Ale mám kolegu v práci, který má účet teprve druhý rok, měl tam vklady pouze v rámci jedné akce a je na tom stejně.... tak nevím. Ale pokud mi to zprovozní do konce měsíce, je mi to vlastně jedno ;-)
MP007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 3. 1. 2020 18:37

Mě teda složitější pravidla nijak neurážejí. Tyhle marketingové akce jsou o tom, kdo koho přechytračí, takže to beru jako součást hry.
Lenka_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 1. 2020 18:44

Kdo jste měli či ještě máte akci 300 K na 4 měsíce 2 % těsně před ukončením, dali vám vědět před koncem akce, kdy u vás akce končí? První den po ukončení akce se vám změnil v IB úrok na kontu z 2 % na 0,5 %?
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 3. 1. 2020 18:48

To je zase zázrak. Na účtu tam mám už půl roku 1 halíř a stejně se ten odkaz na aktivaci spoření nezobrazuje.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 3. 1. 2020 19:13

Lenka_2 píše:Mě teda složitější pravidla nijak neurážejí. Tyhle marketingové akce jsou o tom, kdo koho přechytračí, takže to beru jako součást hry.
Mě to neuráží, mě to otravuje.

Úplně mi vyhovuje banka, která ví, že nabízí komoditní produkt, a tak se k tomu chová: Všechno je jednoduché, bez háčků, kdo nabídne nejlepší podmínky, toho jsem zákazníkem.

Dokážu pochopit banku, která ví, že nabízí luxusní produkt: Je to pohodlnější, víc to umí, i když je to v různých ohledech dražší. Vzhledem k tomu, kolik mám všude všelijakých účtů a smluv, asi to často nebude pro mě, ale občas to za to stojí (např. zpoplatněné europlatby u cizoměnových účtů ČS, ale zase multiměnová debetka), a znám spoustu lidí, kteří mají rádi vše v jedné bance. (Pak jsou teda smutné případy bank, které si myslí, že nabízí luxusní produkt, ale nabízí v lepším případě komoditu a v horším případě něco nekonkurenceschopného.)

Banka, která se mě snaží přechytračit, mě otravuje: asi dokážu kličkovat tak, abych na tom aspoň neprodělal, ale je potřeba pořád být na pozoru místo nějaké užitečné aktivity. Klientem jsem jen proto, že se v těch podmínkách vrtám tak nějak jako koníček, i když je to objektivně ztráta času (nebo, v tomto případě ING, protože jsem si dal tu práci se studiem podmínek loni, kdy byly jednodušší a v 3x větším objemu, takže teď stačilo jen srovnat texty podmínek akce a zkontrolovat, že toho moc nezměnili), ale při nejbližší příležitosti uteču k libovolné jiné bance, která má srovnatelný produkt bez háčků – a hlavně, jako člověk s rozhledem, který občas nějaké produkty doporučuje ostatním, nikdy instituce snažící se mě přechytračit (ING) nebo se šmejdským přístupem ke změnám produktů a stávajícím klientům (RB) nedoporučím.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 1. 2020 21:03

Přesně tak.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 1. 2020 23:06

fc70 - no nevím, já to mám taky jako koníček, docela mne to baví, studovat podmínky, diskutovat tady ve fóru a vyzobávat drobné.Navíc čím více bank, tím více jsi člověkem ( parafráze).Líbí se mi zkoumat IB i mobilní bankovnictví apod.
Už jsem mnohokrát přemýšlel vybrat jeden produkt, který mi přijde nejlepší a vše ostatní zrušit, ale co je apple pay a mám karty v mobilu, není to až tak nutné, když s sebou netahám 10 plastů a neriskuji odcizení.
Taktéž hledám nejvýhodnější stavebko apod.
Ale samozřejmě mne ty nepřehledné podmínky nejen u akcí ale i vední bů/sů apod taky vytáčí, ale jako ty, beru to jako hru.Takže dnes jsem začal hrát s ING a jak jsem to blbě četl, poslal jsem tam rovnou půl míče a hned 400K vracel zpět.Prostě hra.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 3. 1. 2020 23:55

Přiznávám, element rébusu a uspokojení z toho, že jsem úspěšně našel objektivně nejlepší řešení tam určitě je, ale to je opravdu koníček – nakonec si můžu řešit rébusy kdekoli jinde, nemusí být v obchodních podmínkách.

Gotcha capitalism omezuje konkurenci, zpomaluje zlepšování produktů, a koleduje si o zavedení regulace (která většinou, jako obvykle, někde přestřelí a uškodí). Takže je opravdu lepší si ty rébusy v komerčních vztazích odpustit.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 4. 1. 2020 01:15

Čím víc pruhů, tím víc Adidas! Bude MS-f, MS-h, OH, atletka, tenis, PGA... Ta firma mi přijde užitečnější než blbnutí mezi drobnými 1.5-2% p.a., výběr mezi bankami je minimální a nahoře v podstatě zabetonovaný. Úročení v EUR je výrazněji horší 0.1-0.3 % p.a. Takže i bramborová medaile jen za účast mi zcela a úplně stačí (s odpovídající odměnou).
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 1. 2020 07:19

PULPANM píše:...Takže dnes jsem začal hrát s ING a jak jsem to blbě četl, poslal jsem tam rovnou půl míče a hned 400K vracel zpět.Prostě hra.

No a to furt ještě není optimální postup. Navíc takovéhle hrátky můžeš beztrestně provádět jen před první obálkou. Když se takhle sekneš v jednom z příštích měsíců, celé schéma se zbortí.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka