ING konto (včetně přechodu ING -> RB)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 2. 2021 16:10

No tyhle prodané malé banky ani firemní účty nemají.
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Jan 18. 2. 2021 16:12

Pár podrobností, třeba že Raiffka klienty nekupuje: automaticky nepřejdou. Nabízí jim bonus a vyšší úrok. https://www.penize.cz/sporici-ucty/4246 ... vi-raiffka
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 18. 2. 2021 16:14

Jako majitel (nechtěného) účtu u Raiffky bych tedy asi měl šoupnout na ING účet 300.000 Kč a nechat je přetáhnout do RB. Tak by z toho asi mělo jít získat nejvíc, ne?
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 18. 2. 2021 16:15

hgfdsa píše:No tyhle prodané malé banky ani firemní účty nemají.

Seš blbej nebo to děláš? ING nevedla firemní účty? Equa nevedla firemní účty?
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 2. 2021 16:29

Nerozciluj se, praskne ti cevka. ;-)
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 18. 2. 2021 16:58

A co bude s podílovými fondy? Musím je převést do RB, nebo mohu k někomu jinému? Obzvláště Fidelity Global Dividend a Fidelity Asian special selection s 0 % poplatkem (jeden z prvních zákazníků při oddělování ING a NN) mi bude líto.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 18. 2. 2021 17:12

Tak to by mě také zajímalo, jak to dopadne s podílovými fondy od Fidelity. Rajka nabízí svoje fondy. A tady zatím není žádná kloudná informace:
https://www.ing.cz/podilove-fondy/
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod antoushek 18. 2. 2021 17:14

Možná vám k určitému datu vyplatí podíly a fond zruší?
antoushek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 18. 2. 2021 17:31

Takže po prostudování
https://www.ing.cz/ukonceni/

jsou 4 možnosti jak s fondy:

1. Dát souhlas s předáním dat RB a nechat se do RB převést.
2. Prodat fondy v IB
3. Převést k jinému distributorovi pomocí formuláře
https://www.ing.cz/files/podilove-fondy ... butory.pdf
4. Počkat na výpověd od ING. V takovém případě ING fondy prodá, peníze převede na ING konto a pak převede na transakční účet.

Pokud nechci dát souhlas k předání dat RB a následnému převodu do RB, tak musím jednat poměrně rychle do 20.3. (termín udělení souhlasu předání dat RB). Po tomto datu riskuji výpověď ze strany ING a nucený prodej.

Přenesu asi do Conseq, kde mám ale vstupní poplatek 3 % a to mám vyjednánu slevu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 18. 2. 2021 17:54

No osobně mi asi nedává smysl nabídky využít v případě, že musím držet běžný účet. Sice je zdarma, ale Raifka mi není sympatická. Ovšem uvidíme jak v čase dodrbe úroky mBank na svém mSpoření. Zatím je času dost.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 18. 2. 2021 18:20

regin píše:Jako majitel (nechtěného) účtu u Raiffky bych tedy asi měl šoupnout na ING účet 300.000 Kč a nechat je přetáhnout do RB. Tak by z toho asi mělo jít získat nejvíc, ne?

No pokud jsem pochopil podmínky dobře tak ano, přesně jak říkáš. Nalít tam 300k. A nemusíš se ani nechat přetahovat, prostě když to převedeš z ING Konta do RB (až jim to schválí UOHS), tak by ti to měli úročit 1%. To by mělo být automaticky. Bonus 500 Kč to se musíš přihlásit k té akci v IB/MB.
drummond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 18. 2. 2021 18:32

To není dobrá zpráva, přijdu tak o čtyřmístné číslo účtu, které jediné jsem si pamatoval.

Jinak byla ING poslední roky nepoužitelná, Rb je ještě horší. Absolvovat tu akrobacii kvůli 1 procentu fakt nebudu, protože nutí nepoužitelnou aplikaci do mobilu. Ještě štěstí, že stačí neposkytnout údaje.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 18. 2. 2021 18:40

dával jsem to už do tématu Raiffeisen, jako správný postup mě vychází následující:

1. počkat na odsouhlasení UOHS (max do 20.3.2021, kdy končí nabídka ING)
2. na svůj vynulovaný účet v ING převést 300 tisíc
3. do 20.3.2021 odsouhlasit v IB/SB ING souhlas s předáním údajů RB
4. jako transakční účet si nastavit svoje existující ekonto Komplet
5. převést (po nějaké výzvě, nebo stačí schválení UOHS?) 300 tisíc na BU RB. Pokud převedu jen 5 Kč, bude se mi zvýhodněnou sazbou 1% úročit max 5 Kč
6. v IB/SB RB zažádat o 500 Kč, příp. někde potvrdit, že mám o ně zájem a to do 31.12.2021

-- 18. 2. 2021 17:48 --

xls píše:Jinak byla ING poslední roky nepoužitelná, Rb je ještě horší. Absolvovat tu akrobacii kvůli 1 procentu fakt nebudu, protože nutí nepoužitelnou aplikaci do mobilu. Ještě štěstí, že stačí neposkytnout údaje.

RB mám už pěkných pár let cca od doby, kdy za založení + přivedení dalších oveček dávali eKonto Komplet doživotně zdarma + mobil za další 2 lidi, kteří měli eKonto Smart taky zdarma při splnění podmínek.

Chodí mi tam výplata, mám nějaké trvalé příkazy, přímý přístup jako disponent na další 2 uživatelské účty po jednom jediném přihlášení. Zdarma 2 debetní karty (ani nepoužívám), donedávna i kreditní (do změny podmínek). Vlastně mi na té bance pro běžné použití nevadí vůbec nic. Okamžité platby, do IB chodím fakt výjimečně, na vše mi stačí přehledný SB.
Já jsem tam spokojen. Bank mám samozřejmě víc + nějakou tu CRV, Revolut, .. KK v jiných bankách.
V profilu promo AliExpress US $19, Twisto 300+Premium, RB 300Kč, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drummond 18. 2. 2021 18:49

Ideálně k tomu použit 150 tisíc, co teď konci v RB na sporicim účtu za 3%, jen to chce převést pres třetí banku, nikoliv z RB do ING a pak zase zpět.
drummond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 18. 2. 2021 18:52

drummond píše:No pokud jsem pochopil podmínky dobře tak ano, přesně jak říkáš. Nalít tam 300k. A nemusíš se ani nechat přetahovat, prostě když to převedeš z ING Konta do RB (až jim to schválí UOHS), tak by ti to měli úročit 1%. To by mělo být automaticky. Bonus 500 Kč to se musíš přihlásit k té akci v IB/MB.

V podmínkách jsem tam někde viděl, že je třeba použít bankovní mobilitu. Zatím jsem si nikdy nepoužil, tak nevím, jak přesně to funguje (jen v obrysech), ale předpokládám, že si musím v Raiffce dát požadavek, že chci zrušit účet u ING a oni se o vše postarají včetně převodu peněz. Pak budou tou 1% sazbou úročit jen to, co stáhli z ING a ne to, co už v RB mám.
Naposledy upravil regin dne 18. 2. 2021 18:53, celkově upraveno 1
regin
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka