ING konto (včetně přechodu ING -> RB)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 20. 2. 2021 09:45

a jeje, to je moc lidskopravnich nahod, jedna pani povidala, pls drzme se faktu.
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 20. 2. 2021 10:08

libol píše:Jo díy, já ím, že to tak píšou, ale mám s rb své zkušenosti, takže k tomu přistupuji, aby to bylo co nejneprůstřelnější.

Dobrý den, mrzí nás, že máte s naší bankou negativní zkušenost. I tak budeme rádi, pokud naší nabídku zvážíte a určitě nebudete zklamaný. Náš spořicí účet patří z pohledu sazeb dlouhodobě mezi ty nejlepší na trhu a navíc pracujeme na dalším rozvoji naší produktové nabídky. Přejeme hezký víkend, Linda z Raiffky
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod evelista 20. 2. 2021 10:12

tak tedka mam dilema, nedat souhlas a nechat je zrusit ing, dat souhlas a automaticky se nechat na neco prevest (bez zadnych bonusu), otevrit ucet sam nebo pres mobiltu s jistym 1pa a 500kc
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 20. 2. 2021 11:39

Dilema mám vyřešeno,300t z INGsi pošlu do RB na 1% +bonus.Mám tam Exkluzivní konto,se službami jsem spokojen a nikdy jsem tam neměl žádný problém.
mate59
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 2. 2021 10:02

Zatím mě nic nepřišlo, teď jsem to objevil na soc. síti...
U RB jsem nikdy nic neměl, takže zvažuju jestli přejít nebo to zkusit jinde. Běžný účet mám u mBank.
Jestli to chápu správně u RB mě založí rovnou i běžný účet a k tomu ten jejich spořák?
Vzhledem k tomu, že dlouhou dobu nikde nenabízeli o hodně víc aby se mě kvůli tomu chtělo řešit převod, tak jsem to moc nesledoval a přestal se v tom orientovat.
Takže otázka, jak to budete řešit vy co máte ING a máte tam opravdu nějaký peníze (já tam mám dost nad 300t tak si nejsem jistej jestli se mě týká to výhodnější úročení)?
Necháte to převést k RB, nebo půjdete jinam?
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 2. 2021 10:29

Žádný spořák v RB nebude třeba, ten bonus 1% na rok na peníze převedené z ING konta budou dávat na běžném účtu (tedy stačí samostatně jejich bezplatný Chytrý účet). V tom je ta akce zvláštní, že to bude úrok na RB účtu běžném, nikoliv spořícím. Také mi to přišlo divné, ale jak to prostě je psáno, no.
Naposledy upravil minarjo dne 21. 2. 2021 10:39, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 2. 2021 10:35

To mě na tom právě zmátlo.

Co zkušenosti s RB?
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 2. 2021 11:21

Každý má nějaké zkušenosti a názory :). RB sice mění různé podmínky dost často a proto je (nejen) na tomto fóru dost v nelibosti, i po zkušenostech s fúzí například kreditek Citibank, zase ale tyto časově omezené bonus akce pro nabrání klientů dodržují, takže bych se o to 1% na rok a 500 Kč za zůstatek z ING u RB nebál. Ostatně sama RB takové akce mívá, několikrát měla třeba 3% na spořícím účtu do tuším 150 tisíc na půl roku od zřízení účtu u nich. Tak snad toto přetahování klientů ING také zvládne v pohodě, i když sám jí jako hlavní banku nemám a nechci (využívám u ní RB Mall kreditku, která už tam také pomalu končí).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 21. 2. 2021 11:45

Tak ono se stačí podívat, jak jsou ty podmínky přechodu oficiálně popsány. Dobrý paskvil, ze kterého může vypadnou cokoli.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 21. 2. 2021 12:32

Když ING konto umí trvalé příkazy a povolení inkasa i příkazy k inkasu, tak náhrada u RB v podstatě musí být běžný účet. Ano, vysoce úročený běžný účet vypadá divně, ale za rok bude po zvýhodněném úročení a klienti buď odejdou, nebo začnou RB používat „normálně“.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 21. 2. 2021 12:53

filip893 píše:goropes:
Zkouším zjistit, jak lze fondy převést do Conseq a jejich program Classic. Všechny fondy co nabízí ING umí Conseq také. Za převod podílových listů do Conseq by si Conseq neměl nic účtovat:
https://www.conseq.cz/getmedia/5c4f29e2 ... 8.pdf.aspx

jj, to mi přijde zajímavé, převod vypadá, že bude zdarma, ale je otázka, jestli tam není poplatek za prodej, nejsem si jistý, co znamená v sekci E ten poplatek za jednorázový pokyn k prodeji 1000,-kč/ISIN, je to při mém diverzifikovaném portfoliu docela raketa.., ale možná to čtu špatně. V pondělí zkusím dotaz.
Případně někdo referenci na jiného lowcost brokera, kam by to šlo převést a prodat bez nucené konverze ztrátovým kurzem?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 21. 2. 2021 16:38

goropes:
V sekci E a F uvedené částky nepředstavují poplatky, ale minimální objemy obchodů. Prodej fondu je zdarma, jen hodnota prodaných podílových listů u jednoho fondu musí být minimálně v částce 1000 Kč.

Jinak jsem v procesu převodu fondů do Conseq, není to tak složité. kdo by měl zájem o info, můžeme přes SZ.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 21. 2. 2021 20:10

Me zaujala tato cisla:
Pokud by vsichni stavajici klienti ING, kterych je pry 375 000 vyuzili nabidku RB k prechodu s odmenou 500 Kc, tak by to RB stalo skoro 190 milionu Kc jen na vyplaceni tech 500 Kc kazdemu.
Je mi jasne, ze neprejdou vsichmi, ale i tak to muze byt pro RB dost velka castka.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2021 20:37

Do 21. 3. musím v IB ING dát souhlas s převodem údajů do RB. A do kdy nejpozději musím nasypat do ING peníze?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 21. 2. 2021 21:01

Já je převedu cca 17.2. a dám pak souhlas i když se píše,že se RB ozve do pár týdnú.Aby se nekroutili, že nedají bonus,když souhlas byl dán a na účtu byla 0.
mate59
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka