ING konto (včetně přechodu ING -> RB)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 2. 2021 22:32

Předpokládám, že jsi chtěl napsat 17. 3.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 21. 2. 2021 22:57

Jo, března.
mate59
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 2. 2021 23:08

Žádný převod z ING do RB, dokud nebudou mít souhlas ÚOHS, nemá smysl, vždyť to tam sami píšou, že až po souhlasu toto přebírání klientů mohou řešit. Vše je teď tedy předběžné, dokud ten souhlas nedostanou, nebude ani RB těm co udělili povolení v ING bankovnictví moci napsat/volat (nebude RB ani vědět, že dotyčný je klientem ING a chce k RB s účtem/investicemi přejít), protože nebude moci znát před povolením ÚOHS jejich kontakty a co v ING vlastně mají (na základě toho povolení z bankovnictví ING). Sama ING píše, že ta povolení může to RB předat až PO rozhodnutí ÚOHS. Tedy ano, do 20.3. je sice třeba se v ING bankovnictví vyjádřit, zda souhlas vůči RB dát. Pak ale nezbyde než čekat na ÚOHS, než se něco bude dít ve směru od RB...a to můžou být další týdny a týdny, naše úřady se v rychlosti nepřetrhnou :D
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 22. 2. 2021 00:35

Řízení ÚOHS trvá 30 dní (zjednodušené řízení 20 dní) za předpokladu, že souhlas úřadu není nutný, anebo nemá jednání subjektů dopad na hospodářskou soutěž. Řízení začíná běžet dnem podání žádosti včetně požadovaných náležitostí. Jestliže podala RB žádost tento týden, tak 20.3. by již mělo být rozhodnuto.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gordon_F 22. 2. 2021 08:57

Zajímalo by mě, kolik z těch 375.000 klientů ING je "živých". Pokud vím, i moje máma tam má účet, ale jistě tam už léta nebyla a účet nezrušila. Pamatuji si, když jsem já rušil účet u ING, jak mi mladík za přepážkou důrazně doporučoval, abych to nedělal, že opětovné zřízení účtu u ING nejde, respektive možné jen "přes centrálu". Tak kolik z těch statisíců lidí na tohle dalo a jejich nulové účty jen vytváří iluzi banky se spoustou klientů?
Na druhou stranu ING byla jediný ústav který se mi fakt aktivně a rozumně! snažil mi nabídnout nějakou investici. Ne jako jiné banky, kde má člověk šesti až sedmimístné zůstatky a chodí mu od nich maily s upozorněním na "výhodnou půjčku až 50.000,- Kč". :oboze
Gordon_F
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 2. 2021 09:38

Pravda, důležitější čísla pro RB i ÚOHS o ING jistě jsou celkový objem na spořících účtech a ve fondech za všechny klienty, ne tolik počet klientů, když ING má jistě mnoho těch s uspanými účty. Třeba i moje sestra tam měla obojí a už dlouho má stav nulový či blízký nule. Nepátral jsem, zda to je někde zveřejněné, ty objemy, nebo to patří do bankovního tajemství či tajnůstkářství :)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 22. 2. 2021 11:52

Určitě je tam spousta nulových účtů (a pár lidí jako my, co tam nalije přesně podle objemu momentální akce) – ale taky je tam spousta lidí, co si tam založili účet ještě kdysi, kdy to byla výhodná nebo jedinečná nabídka, a od té doby přestali přesouvat peníze, protože na to nemají čas / jim to za to nestojí a nechtějí zakládat další a další účty – a teď tam ty peníze leží víceméně bez ohledu na úrokovou sazbu, jen aby nebyly na běžném účtu (popř. ve stejné bance jako běžný účet). Takové klienty jinak RB těžko najde.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 22. 2. 2021 12:27

Opravdu nezávidím lidem, kteří mají u Ing fondy a budou je převádět do RB. Mám zkušenost s převodem fondů Citi -> RB a to bylo opravdu peklo, spoustu návštěv poboček, nikdo si s tím nevěděl rady. Doporučuju radši předem odprodat, pokud to nějak solidně lze.
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 2. 2021 13:26

Zvažuji využití té jejich zvýhodněné nabídky s převodem na účet v Raiffeisenbank. U ING mám ale i ty jejích fondy které jsem si zřídil kdysi před několika léty v rámci nějaké akce kterou jsem využil a asi po měsíci z toho vybral peníze a od té doby tam mám zainvestované 0,00 Kč a v investování dále nemám v úmyslu pokračovat. Zajímalo by mne jestli když využiji tu zvýhodněnou nabídku převodu do Raiffeisenbank tak mne automaticky převedou i s těmi fondy o což nemám zájem a nebo mi dají na výběr jestli chci převést obojí (účet a fondy) a nebo automaticky budou převádět do Raiffeisenbank vše co má klient v ING. Možná by bylo lepší ty fondy u ING nyní zrušit, ale nevím jestli to nějak jednoduše jde a to i bez návštěvy pobočky. Ohledně toho všeho souvisejícího s koncem ING je docela dost nejasnosti.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 2. 2021 13:46

Zcela stejně to @vlazy plánuji udělat i já. Pro zrušení ING fondů možná není důvod, do RB snad půjde dostat jen ING konto (peníze z něj), když stav fondů bude nula. Ale známe RB, co umí :), a z toho co je zveřejněno není jednoznačné, zda by si klient mohl vybrat (s nárokem na odměnu 1% na rok +500 Kč), že chce převést jen jeden produkt, když má v ING oba. Proto pokud chceš mít jako já jistotu, že tě RB nebude moci do fondů pro splnění podmínek té odměny tlačit (protože v ING už nebudou existovat, jen ING konto bude na převod), můžeš smlouvu na fondy hned a snadno v ING zrušit a nechat si jen ING konto.
V sekci Důležité dokumenty na webu https://www.ing.cz/dulezite-dokumenty/ je formulář pro výpověď smlouvy. Stačí vyplnit (výpověď je dělaná pro obojí, lze vybrat jen fondy), podepsat a sken vložit jako zprávu bance do ING internetového bankovnictví. Pak není třeba mít podpis úředně ověřený, ověření klienta je splněno už tím přihlášením do IB. Tento postup lze navíc použít i u těch, co na ING fondech ještě něco mají (můj případ). Ten formulář výpovědi je dělaný tak, že v tomto případě udělá komplet odkup všech fondů na ING konto a smlouvu na fondy zruší hned poté. Tedy vše naráz, není třeba odkupy zadávat před výpovědí.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 2. 2021 14:27

minarjo:
Děkují za odpověď, ale měl bych k tomu ještě některé dotazy. Jedna se o tento formulář? Máš to vypovídání fondů osobně vyzkoušené, že to tak bez problémů funguje? Zašlou pak klientovi automaticky nějaké potvrzení o zrušení příslušné smlouvy a nebo se o to musí nějak požádat?
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 2. 2021 14:48

No ve formuláři (ano to je on) sami píšou, jak to funguje, tedy jak výpověď předat, tak tomu nezbývá než věřit :) (chystám se na to v nejbližších dnech). A zrušení musí být poznat minimálně v internetbankingu, prostě obchodování s fondy zmizí/deaktivuje se. Otázkou je délka výpovědní doby fondů, to jsem zatím nezjišťoval.
Naposledy upravil minarjo dne 22. 2. 2021 14:53, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 22. 2. 2021 14:52

Já bych to moc neřešil, mám fondy v Equa a ING i účty. A bude sranda jak se to vše převede do RB. Jenom doufám že mě nikdo nemůže donutit je prodat. Předpokládám, že každý zaplatil při nákupu poplatky, platí i roční poplatky, a nuceným odprodejem by to znamenalo znehodnocení investice. To si v RB nemůžou laiznout.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 2. 2021 16:16

minarjo:
Příliš nevím co bych na tom formuláři měl v části VÝPOVĚĎ - ING PODÍLOVÉ FONDY vyplnit. Je tam "Vypovídám Produktovou smlouvu pro ING Podílové fondy číslo" a dole ještě "Číslo Smlouvy" tak proč chtějí 2x číslo smlouvy nebo o jaké čísla se jedná? Pak je tam "Na jméno", ale o jaké jméno se jedná když jméno se vyplňuje už v části "ÚDAJE O KLIENTOVI"? Co zaškrtnout "Žádám o prodej všech Cenných papírů a převedení získaných peněz na mé ING Konto." nebo "Žádám o převod všech Cenných papírů na Produktovou smlouvu pro ING Podílové fondy:" nebo obojí? Hodnotu fondů mám 0,00 Kč (nemám nic zainvestované) a tak ani není co převádět na ING Konto. Omlouvám se za ty dotazy, ale příliš se v tom nevyznám.

Jinak funguje vám přihlašování otiskem prstu v mobilní aplikaci? U mne to vyžaduje přihlašování heslem i když otiskem prstu mám nastavené.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod outlier 22. 2. 2021 16:20

petrmegac píše:Já bych to moc neřešil, mám fondy v Equa a ING i účty. A bude sranda jak se to vše převede do RB. Jenom doufám že mě nikdo nemůže donutit je prodat. Předpokládám, že každý zaplatil při nákupu poplatky, platí i roční poplatky, a nuceným odprodejem by to znamenalo znehodnocení investice. To si v RB nemůžou laiznout.

Nebudou to vám tu nutit prodat, naopak. Ale budou to složitě převádět do té jejich šílené obchodní platformy RBroker https://www.rb.cz/osobni/zhodnoceni-usp ... ce/rbroker
outlier
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka