ING konto (včetně přechodu ING -> RB)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 2. 2021 07:49

Uvědom si že do RB to přijde na BĚŽNÝ účet, nikoliv spořicí. No a ten běžný řada lidí v RB běžně používá pro normální platby atd a jeho zůstatek se tedy během měsíce mění opakovaně oběma směry, nebude to stabilních 300k jako by bylo na účtu spořícím. To by nemělo ale nijak vadit: kolik celkem se bude maximálně v RB úročit tím 1% by mělo u stávajících klientů s účtem v RB být dle toho, kolik tam z ING přijde, ať už převodem, nebo v rámci uzavření ING konta v rámci Mobility (a ten rok se bude počítat ode dne, kdy to do RB z ING přijde). A u nových klientů (založení RB Chytrého účtu až v procesu přechodu z ING do RB) pak úrok bude počítán rok od data založení účtu a na vše, co tam dorazí z ING i odjinud až nějak do letního data, tuším na konci srpna (tedy své klienty s novým účtem RB odmění ještě tím, že do 300k to mohou doplnit i odjinud a později, i mimo ING konto). Další pohyby na běžném účtu RB by neměly s hranicí už hýbat, 1% by pak mělo být na vše co na tom účtu bude, až do té hranice stanovené jak píšu výše. No ale jak dlouho to RB udrží je tedy otázka, když už i Hello bank prý avizovala změny (tedy snížení) úroků od května (aspoň dle vlákna HB, já to ještě jinde nečetl)...
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirka mz 24. 2. 2021 09:51

Není to nějaká závratná částka, ale málo to taky není.
O té JaT slyším prvně.

Na tom ING se mě líbilo, že jsem si mohl jednoduše nakoupit nějaký ty jejich akcie, či co to bylo, třeba za par tisíc na pár kliknutí...
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 2. 2021 11:13

To má dnes v IB ale snad každá banka, ty přímé investice do fondů. Třeba u Air Bank je to stejně snadné a smlouvu umožňující nákupy fondů i Investiční dotazník lze komplet během chvíle udělat v IB. Fondů mají v Air (jako distributor) sice méně, konkrétně některé od Conseq a Generali, ale menšímu investorovi to stačí, navíc vstupní poplatek 0% u všech, tedy ještě lepší než v ING).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirka mz 24. 2. 2021 11:28

Já to chci jako druhý spořící účet k mBank. Něco dám do m spoření a zbytek právě na další. Nerad bych měl všechno na jedný hromadě.
Základ je mít účet bez poplatků a nějaký úrok + ty investice.
Na Air bank se mrknu.
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 2. 2021 11:40

Za poslední rok už prakticky každá banka zapracovala na možnosti snadných investic do fondů přes IB/SB. Nevyužívám to, ale všiml jsem si takových možností (nebo s tím "otravují" ve spamech) i u Monety, ČSOB, nejspíš i u Spořky to jde (tam mám nějaké relikty z 90. let, ale prodat je nemůžu, protože tam nemám zaveden transakční účet, takže jsem to zatím více neřešil).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 2. 2021 11:56

Ano, všechny jmenované banky jdou i většina dalších, své fondy má už třeba i Fio, jiní tedy využívají fondy jiných správců a jsou v roli distributora (tak jako i Air Bank). Ale u většiny z těch velkých bank se investiční smlouva musí uzavřít na pobočce (je náročnější než běžná smlouva k účtu, navíc investiční dotazník). Air Bank to ale umí celé v IB, je to moje jen dva dny stará zkušenost. Nevýhoda investic v Air Bank: zatím nelze nastavit automatické pravidelné investování stejné částky každý měsíc. Na to mi odpověděli, že časem snad, zatím je tedy třeba z historie investic vždy použít tlačítko pro zopakování, vždy zkrátka jde o nákup jednorázový (typicky jednou měsíčně tedy do IB za tímto účelem vlézt, ale je to práce jen tak na 2 minuty).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod karel117 24. 2. 2021 22:12

Fondy prodávat nechci. Necháváte je převést do RB nebo je převedete do Conseq? Poradí někdo jak na to? Děkuji
karel117
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod regin 25. 2. 2021 09:11

M2M píše:Ještě dotaz k těm 300T k RB. Není lepší nechat na ING třeba 299 400Kč. Třeba mi k těm 300T naskočí malý úrok (nevím kdy se připočítává) a do RB se mi převede mírně nad 300T a tím bych přišel o to 1%. A potom když mi přidají 500Kč, tak tam budu mít opět přes 300T. Jak to vnímáte?
Podle mne se bude úročit jen těch 300.000 Kč z ING, ale už se v následujících měsících nebudou 1 % úročit úroky (a 500 Kč odměna) z předešlých měsíců. Navíc bych si tipnul, že při jakékoliv odchozí platbě (přesun, výběr, platba kartou) se bude primárně odečítat právě z té částky z ING.
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 25. 2. 2021 09:28

Takové nápady bych rozhodně čekal od ING; RB zatím myslím tak komplikované podmínky nemívala.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 25. 2. 2021 09:36

Úrok 1% bude jen na převedené peníze max. 300000, ne na doplnění bonusem nebo úrokem. Jedná se o BÚ RB, z kterého jdou různé platby, nebude to fungovat tak jak jsme byli zvyklí z různých akcí ING, že se bude ponižovat a krátit úrok z těch 300.Jestli převedu z ING 400000,tak těch 100000 bude úročeno 0,2%.
mate59
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 25. 2. 2021 10:00

Příklad: Na BÚ RB mám 10.000 Kč, v ING mám 300.000 Kč. Do RB z ING se mi převede 300.000 Kč a ty se mi mi budou úročit 1 %. Pak provedu v RB nějaké transakce (třeba platby kartou) v hodnotě 5.000 Kč. Bude se mi 1 % pořád úročit 300.000 Kč nebo už jen 295.000 Kč?
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 2. 2021 12:32

regin:
To co píšeš mi připadá jako nějaký zcela nelogicky nesmysl. Pokud se ti do RB převede z ING 300 000 Kč a tuto částku pak v RB snížíš nějakými transakcemi třeba na 295 000 Kč tak nevidím v tom žádnou logiku proč by se ti 295 000 Kč mělo úročit jako kdybys tam měl 300 000 Kč. Já myslím, že ve všech bankách se úročí pouze peníze které jsou na účtu a nevidím důvod proč by RB měla být výjimkou.

Ohledně toho chytrého účtu v RB a převodu peněz z ING je docela dost nejasnosti. Já to chápu tak, že na tom chytrém účtu bude nastaven po dobu 1 roku (pokud to RB dodrží) úrok 1% do částky 300 000 Kč a nezáleží na tom kolik se tam převede z ING Konta. Může se tam převést třeba i 10 Kč a zbytek do těch 300 000 Kč nebo kolik kdo chce z jiných bank. Úrok 1% bude po dobu toho 1 roku platit na částku do 300 000 Kč a to co tam bude nad tuto částku bude úročené 0,2 %. Na úroky a snad ani na tu prémií nebude mít vliv jestli se v průběhu toho roku používáním toho chytrého účtu bude zůstatek na něm snižovat nebo zvyšovat. Tak to chápu já ale nejsem si jistý jestli je to tak správně. Budu proto rád pokud to někdo kdo se v tom vyzná lépe potvrdí nebo vyvrátí s tím, že je to jinak.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 2. 2021 13:18

Vlazy má pravdu jen napůl. V první části ano: samosebou kdo do RB nasype z ING třeba 300k a pak transakcí výběr sníží na 295k, tak jen tak částka bude po dobu snížení úročena, to dá rozum (vklad je maximální hranicí úročení, realita je menší z maxima a zůstatku).
Ale druhá část, tam vlazy má pravdu pouze tehdy, pokud teď v RB běžný účet nemá a bude ho v rámci využití akce teprve zakládat. Pak skutečně dle podmínek akce je do 300k ten nově založený RB účet možné naplnit i z jiných zdrojů než ING. Kdo ale už v RB běžný účet má, tam jsou podmínky jiné, tam bude úročeno jen to co na něj přijde opravdu pouze a jen z ING. To je v podmínkách RB (v častých dotazech) uvedeno dokonce tučně, pokud se zvolí varianta podmínek pro stávající klienty RB s účtem.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 25. 2. 2021 14:06

vlazy:
Co je na tom nelogického? Možná jsem to blbě napsal, ale spíš si to špatně přečetl. Zkusím to napsat jinak.

1) Na BÚ u RB mám 10.000 Kč - úrok 0 %. U ING mám 300.000 Kč.
2) Převod 300.000 Kč z ING do RB.
3) Stav RB 310.000 Kč = 10.000 Kč úrok 0 %, 300.000 Kč úrok 1 %.
4) Vyberu 5.000 Kč - stav RB 305.000 Kč.
5) Co teď platí?
   a) 5.000 Kč úrok 0 %, 300.000 Kč úrok 1 %
   b) 10.000 Kč úrok 0 %, 295.000 Kč úrok 1%
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 2. 2021 14:14

No samosebou těch 300k. Vždyť dle podmínek je na nastavení té hranice pro výhodný úrok klientů ING čas až nějak do konce srpna či jak. RB systémy si nějak zapamatují kolik tam bylo vloženo (u stávajících RB klientů z ING konta, u nových i jakkoliv jinak) a maximálně tuto hranici bude úročit, změny na zůstatku na tom maximu nemají co změnit. Ani nemohou, když to 1% je na účtu běžném, kde změny zůstatku jsou normální.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka