ING konto (včetně přechodu ING -> RB)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 2. 2021 14:27

minarjo:
Já jsem to samozřejmě myslel v případě, že v RB účet nemám a založil bych si ho nyní až to bude možné v rámci akce. Klientem RB nejsem a ani jsem nim nikdy nebyl a tak mne ani nezajímá jak to bude s klienty RB.
Ještě by mne zajímalo jak to bude s tou prémií 500 Kč. Je k tomu známé něco bližšího, např. kdy ji budou vyplácet (na začátku při založení chytrého účtu, až na konci po uplynutí toho 1 roku) nebo jestli budou mít na to nárok i ti kteří chytrý účet třeba po měsíci zruší? Píšou, že "VYZVEDNĚTE SI BONUS 500 KČ Váš bonus bude k dispozici ve Vašem novém Raiffeisenbank mobilním nebo internetovém bankovnictví po převodu peněz z ING.". To bude třeba si ten bonus nějak vyzvedávat aby se připsal na účet?

regin:
Uvádíš to dost zamotaně a navíc je vidět, že asi máš na mysli případ kdy už účet v RB máš což není můj případ a tak se touto variantou příliš nezajímám.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod regin 25. 2. 2021 15:06

vlazy:
Ano, účet u RB už mám. Zamotané mi to nepřijde, když z toho bylo poznat, že účet mám. Každý ale v tom případě mluvíme o jiné variantě. Já o případu, kdy účet mám a ty na to odpovídáš, jak by to bylo, kdybych účet neměl.

minarjo:
Zase tam samo sebou to není. Myslím že zrovna ING měla loni nějaký systém obálek, kdy se v případě výběru uvažovala pro klienta ta horší varianta.
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 25. 2. 2021 15:12

Dobrý den všem účastníkům diskuze,

děkujeme za Vaše názory, typy, podněty i připomínky. Rádi bychom zodpověděli pár dotazů.

1. Chápeme obavy klientů ING, kteří se v této době zajímají a rozhodují, jak a kde dál pokračovat se spořením svých úspor. Budeme rádi, když to s námi zkusíte. Jsme stabilní banka, která Vám nyní nabízí dál pokračovat ve zhodnocování vašich úspor za výhodných podmínek a k tomu přidává možnost využít fajn účet zdarma, kvalitní servis, vstřícný personál na pobočkách nebo moderní bankovnictví.

2. Klienti ING nyní nemusí dělat nic víc, než odkliknout souhlas se zasláním nabídky naší bankou. Pak Vás budeme kontaktovat a když se Vám bude líbit nabídka, můžeme spolupracovat.

3. Karle fondy prodávat nemusíte, my Vám nabízíme jejich správu se zachováním podmínek. V případě, že se rozhodnete pro nás, převádět nic nemusíte. Až přijde čas, uděláme vše potřebné za Vás.

4. Nabídka výhodného úroku je 1% p. a. do 300.000,- Kč a nad 300.000,-Kč 0,2% p. a. Příklad: 400.000,-Kč poslané z ING se budou úročit 300.000,-Kč jedním procentem a 100.000,-Kč procentem 0,2 p. a. Tyto sazby klientům ING garantujeme 1 rok.

5. Úroky se vypočítávají denně a připisují měsíčně. Tedy jestliže pošlete 300.000,- Kč na SU (SU= spořicí účet) u naší banky a druhý den si z SU převedete 5000,- Kč na svůj BU u naší banky, bude se první den vypočítávat úrok na SU z 300.000,- Kč a druhý den už jen z 295.000,-Kč.

6. Jirko, kdybyste potřeboval spořicí účet s možností investovat do akcií nebo do fondů, tyto možnosti u nás v bance máme.

Přejeme hezký den. Zuzka z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod milanBrno 25. 2. 2021 15:15

regin: RB ale neni ING...(nebo jakakoliv jina banka)

Pokud nekdo ucet pouziva a nechce resit co se mu bude ci nebude urocit, tak si muze klidne zalozit druhy ucet, jen na tech 300tis. z ING...(u RB muze mit clovek uctu kolik chce)

Zuzko: jako zamestnanec banky by jste mohla vedet, ze 1% se uroci bezny ucet a ne sporici...
(pak se nedivte, ze k vam lidi nechteji)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Revolut , Moneta , atp.)
Zabava: HBO GO za 50kc
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 25. 2. 2021 15:37

milanBrno:
Mne to zajímalo spíš jen ze zvědavosti. Já sice účet mám (SÚ i BÚ eKonto Komplet), ale nepoužívám ho, protože by mne to vyšlo draho (nemám smartfoun) nebo by to bylo hodně komplikované (= půjčovat si telefon nebo tablet). Takže tam jen nasypu 300.000 Kč z ING a nechám to "kvasit". :-))
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dave_no 25. 2. 2021 15:48

Jak je to tedy s tou částkou 300k? Na ING teď mám 0. Musím tam něco nasypat před převedením nebo je to fuk? RB účet nemám.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 2. 2021 15:56

Linda z Rb píše:5. Úroky se vypočítávají denně a připisují měsíčně. Tedy jestliže pošlete 300.000,- Kč na SU (SU= spořicí účet) u naší banky a druhý den si z SU převedete 5000,- Kč na svůj BU u naší banky, bude se první den vypočítávat úrok na SU z 300.000,- Kč a druhý den už jen z 295.000,-Kč.
Tak nyní to asi příliš nechápu. Po přechodu z ING do Raiffeisenbank s využitím zvýhodněné nabídky bude v Raiffeisenbank založený běžný účet (pokud ho tam ještě nemám) nebo tak jak z toho by se dalo usoudit účet spořící?
A jak je to s bonusem 500 Kč? Kdy a za jakých podmínek se bude vyplácet? Bude třeba
si ho nějak někde vyzvedávat?
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 2. 2021 16:07

Účet běžný, ale dočasně částečně s vlastnostmi spořícího (rok až do 300k úrok 1% místo běžné nuly).
Odměna 500 Kč, to je ještě hooodně čas, vždyť ještě nemají ani souhlas ÚOHS. Ta odměna snad až to bude uzavřené (ta možnost vložit tam s tím lepším úrokem), což je myslím do konce srpna. Pak bude do konce roku čas zájem o odměnu v IB či appce si odsouhlasit.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 25. 2. 2021 16:23

minarjo píše:Účet běžný, ale dočasně částečně s vlastnostmi spořícího
To by pak znamenalo, že by ten účet asi mohl mít nějaké omezení např. zpoplatněné nebo nějak omezené převody, bez karty atp. tak jak je to většinou běžné na SÚ u jiných bank kdyby měl vlastnosti SÚ.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 2. 2021 16:50

Myslím ÚROKOVÉ vlastnosti, navíc dočasně jen na rok :), jinak jde o běžný Chytrý účet RB.
Jak už zde někdo psal, RB nemůže ING konto převést snadno na jejich spořicí účet, ale musejí na běžný. Důvod je ten, že ING konto má funkce, které jsou v jiných bankách typické jen pro běžný účet, ne spořicí. Například ING konto umí inkaso z jiného účtu či trvalý příkaz (na investice do fondů běžně v ING používané). To fakt spořicí účet v RB ani jiných bankách běžně neumí, proto pro plnohodnotnou možnou náhradu nabízejí v RB převod na účet běžný (a vyšší úrok na běžném účtu je pak věc celkem nestandardní a proto ty časté omyly, i ve zdejším příspěvku od RB - úrok na běžném účtu má teď snad jen Hello bank, i ta jen do konce dubna).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 25. 2. 2021 17:49

milanBrno píše:Zuzko: jako zamestnanec banky by jste mohla vedet, ze 1% se uroci bezny ucet a ne sporici...
(pak se nedivte, ze k vam lidi nechteji)

je to Linda :-*

Podle mě by se (v případě že mám už v RB účet) měla nastavit jednoduchá logika (a jestli to tak není tak bych to označil za klamání)
Z ING si pošlu na BU (proč Lindo zmiňujete SU, když to naprosto nesouvisí s touto akcí ??) ideálně maximálně úročenou částku 300 tisíc, systém RB si tuto sumu uloží do paměti jako XXX (k danému uživateli) a pak už je naprosto jedno, jaké kejkle budu na BU dělat.
Jak naťukla Linda při denním úročení se jen na konci dne systém podívá na zůstatek (Z) a použije logiku IF Z< XXX pak 1% na celý Z, IF Z > XXX pak 1% na XXX a zbytek Z-XXX těch 0,2%.

Jinak bych spíš od Lindy rád slyšel potvrzení, zda u těch, co již nyní mají účet u RB, je rozhodující pro limit úročení skutečně VÝŠE ČASTKY PŘEVEDENÁ NA BU Z ING, nebo je tam nějaká jiná matematika. Ono to v těch podmínkách zas tak 100% jednoznačně napsané není.

Například když bych si na již existující účet poslal z ING 200 tisíc, bude tato částka skutečně mým limitem pro úročení 1%, nebo to bude podobně jak bylo údajně potvrzeno NOVÝM uživatelům, že ti si mohou z ING poslat jen formální 1 Kč a zbytek si pak kdykoliv naposílat odkudkoliv? Protože naprosto nechápu tento rozdíl podmínek pro NOVÉ a STÁVAJÍCÍ klienty, přijde mi to jako nesmysl. Možná to máte jen v podmínkách podivně vysvětlené a na základě toho to nesprávně chápeme.

Nejlepší by to bylo vysvětlit na jasných a závazných příkladech, např.:

1. NOVÝ klient si po založení nového účtu v RB na něj pošle z ING Konta 5 Kč a bude to pro něj znamenat ...bla bla
2. STÁVAJÍCÍ klient si na svůj existující účet v RB pošle z ING konta 5 Kč a bude to takhle a takhle ...

Děkuji.
V profilu promo AliExpress US $19, Twisto 300+Premium, RB 300Kč, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 2. 2021 20:26

Mýlíš se, v podmínkách to jasně je, už potřetí zde opakuji že dokonce TUČNĚ. Tedy klient co v RB už účet má musí pro to zvýhodnění na rok to tam poslat výhradně z ING! Pouze není jasné, zda jediným převodem naráz, nebo bude uznáno i postupně více menších převodů z ING.
Cituji z rb.cz/ingklient, po výběru nahoře že MÁM účet v Raiffeisenbank, následně dole sekce Dotazy ke stávajícímu účtu v RB, otázka Jak se bude úročit... Citace je i s tím tučným textem:
Současné a budoucí zůstatky v Raiffeisenbank se úročí standardní sazbou podle typu Vašeho účtu. Pouze příchozí zůstatek z ING bude úročen individuální zvýhodněnou sazbou, a to do 300 000 Kč včetně ve výši 1 % p. a. a nad 300 000 Kč 0,2 % p. a., a to po dobu jednoho roku od připsání finančních prostředků na běžný osobní účet.

Tedy snad jasné a nebude se to zde opakovat několikrát denně :D. Jen noví klienti RB, co v RB běžný účet nemají, to mají jinak (podobné otázky po přepnutí nahoře, že nejsem klient), ti mohou vkládat i odjinud. Zase ale se jim rok počítá už ode dne založení Chytrého účtu, nám co RB účet máme až ode dne co tam přijde platba z ING.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 25. 2. 2021 21:19

V ING mám zbytek cca20Kč a v RB žádný účet, takže bych po souhlasu převodu na nový účet RB mohl pak převést další finance odkudkoliv a budou se taky rok úročit 1%, nejen když to přijde z ING?
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 2. 2021 21:42

Ono až dáš ING souhlas k převodu do RB, tak ti z RB budou volat či psát e-mail a vše ti vysvětlí. Z podmínek vyplývá, že to co píšeš by nicméně mělo být možné.
Ale to vše až po souhlasu ÚOHS, tedy v RB začnou volat/psát až tak koncem března (protože na souhlas je u ING čas do 20.3.). Než se RB ozve, sám nic nedělat (tedy například nezakládat v RB ten Chytrý účet sám od sebe, dokud se neozvou), tak to aspoň chápu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 2. 2021 00:03

V pondělí večer jsem vložil do IB vyplněnou a podepsanou výpověď na Produktovou smlouvu pro ING Podílové fondy. Po vložení jsem ji tam viděl vloženou jako čekající na potvrzení a šlo ji odtamtud i zobrazit. Pokud si dobře pamatuji tak v úterý ráno když jsem to kontroloval tam ještě byla, ale později kolem poledne jsem ji tam už nikde neviděl a od té doby už tam nikde není a není ani ve zkontrolovaných dokumentech. Mají tam napsané, že "Zkontrolujeme dokumenty do 48 hodin". 48 hodin už dávno minulo a ve zkontrolovaných dokumentech mám uvedené "Nejsou zkontrolovány žádné dokumenty". To celé mi připadá nějak hodně podivné, tak jak by někdo tu mojí výpověď odstranil bez toho aniž by se tím zabýval nebo předal to dál k vyřízení. Fondy samozřejmě mám stále aktivní. Pokud by tu výpověď z nějakých důvodů zamítli tak by mi snad mohli dát o tom vědět. ING sice bude končit, ale jako banka by snad měli do doby než definitivně skončí ještě normálně fungovat.
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka