ING konto (včetně přechodu ING -> RB)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 31. 3. 2021 19:24

Jestli si dobře pamatuji, použití zálohy je jednorázové, a v rámci toho procesu se zobrazí nová záloha platná od té doby. Ale nejsem si 100% jistý.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Artulinek 31. 3. 2021 19:54

Prisel mi email
1 % p. a. do 300 000 Kč na 12 měsíců
0,2 % p. a. nad 301 000 Kč na 12 měsíců

Jaké je prosim p.a. pro tu tisicovku mezi tim?
Artulinek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hgfdsa 1. 4. 2021 07:48

Nejspíš 0 % . :D
hgfdsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 4. 2021 08:51

Nebo je to tolik u mBank diskutovaná rezerva na úroky? :D Myslím, že tento problém bychom tu měli pořádně probrat. Inu, banka inspirovaná ....nty.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod M2M 1. 4. 2021 09:02

Jak je úročena částka nad 300 000Kč, pokud tam převedu z ING více.
Naposledy upravil Rop dne 1. 4. 2021 10:43, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správného tématu.
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 4. 2021 09:48

Toto patří do tématu ING konto (viz nadpis tématu). Zrovna včera tam toto někdo psal (0,2%).
Naposledy upravil Rop dne 1. 4. 2021 10:43, celkově upraveno 2
Důvod: Přesunuto do správného tématu.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 4. 2021 09:49

To bude jen překlep v emailu, všude jinde co o tom bylo psáno je to plynulá návaznost z 1% na 0,2% u té hranice 300 tisíc. A to i v oficiálních pravidlech akce na https://www.rb.cz/attachments/pi/ucty/p ... ty-ing.pdf
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 1. 4. 2021 16:35

MirekM. píše:Lindo z RB: a co já jsem za hybrid? V RB jsem měl před touto akcí jen KK. Po zaslání aktivační 1 Kč na BÚ z jiné banky než ING svítil na BÚ několik dnů do zaslání peněz z ING úrok 0,00 %, teprve po zaslání peněz z ING se úrok změnil na 1,00 %. Předpokládám, že patřím do skupiny dle bodu 3., ale nesedí mně 0,00 % úrok po příchodu aktivační 1 Kč z jiné banky než ING. Dle Tebe by měl být úrok od počátku 1 % bez ohledu na zdroj peněz, což nebyl.

Dobrý den, Mirku,

znovu jsem ověřila již ověřenou informaci :-) a opravdu je to tak, jak jsem psala. Doporučuji Vám si napsat na info@rb.cz s Vašimi údaji a raději prověřit nasatavení Vašeho účtu. Jinak ano, vy se řadíte do skupiny klientů bez BU u RB.

Přeji hezký den.
Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Artulinek 1. 4. 2021 17:03

dr._lukas píše:
386E695F-5FD9-4411-A788-BA71C9A307D8.png

To je zase služba, aneb jak ***** klienta hned ze startu.

neklikl jste na to dvakrát? taky jsem to otevřel dvakrát a druhé okno bylo takhle, v tom prvním to šlo vyplnitv pohodě.
Artulinek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lena.kas 1. 4. 2021 18:09

Mně taky žádost online zamítli. U žádné banky se mi to nikdy nestalo. Tak nevím...
lena.kas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 1. 4. 2021 20:28

Tak na druhou stranu je zjevné, že stačí navštívit pobočku a dořešit to tam. Na třetí stranu, za mě, jenž je stále v očekávání dalších instrukcí, by tento výsledek znamenal jen to, že bych to nechal vyhnít a až budu v dubnu po připsání poslední SS rušit Equa, vezmu to z jedné vody na čisto a rušně zruším vše nepotřebné a neperspeltivní ze svého bankovního portfolia (ING, Air, Moneta, ...) :-) ... Za ta léta jsem toho nashromáždil nějak moc a vystačím si jen se třemi kousky v bankovní sbírce :-D 8-)
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 2. 4. 2021 10:32

MirekM. píše: ... Dnes se sice do ING IB přihlásím, ale na rozdíl od 26. 3. (den D) nelze kliknout na Moje produkty, tedy již nevidím ani číslo účtu a také se nelze dostat na výpisy k účtu ...

Oprava: zkoušel jsem bohužel zobrazit jen výpisy v měsících bez pohybu, v kterých se výpisy negenerují. Na staré výpisy se dostanu, dokonce se v IB objevil výpis za březen 2021 s poslední položkou s odesláním úroků do RB s textem "Účet uzavřen" s datem dne D.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2021 19:14

K založení toho účtu v RB bude asi potřeba nainstalovat do mobilu a použít aplikaci RB Klíč která pak dále bude potřebná pro přihlašování do IB, potvrzování plateb v IB a online platby kartou. Když se ale dívám na tu aplikaci na Google play tak tam v recenzích čtu samé stížnosti na její funkčnost, problémy s aktivaci, častou nutnosti reaktivace atp.. To je ta aplikace až tak hodně problematická? Účet v RB nejde používat bez té aplikace RB klíč? Začínám pochybovat jestli dělám dobře, že jdu z ING do takové banky kde používání účtu je kvůli té aplikaci asi problematické.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 4. 2021 19:20

Nejlepší je se v*** na RB klíč i na internetbanking a používat v RB jen mobilní appku (nazvanou Mobilní eKonto Raiffeisenbank), ta umí vše klíčové a samostatnou appku RB klíč už nějaký ten týden nepotřebuje, klíč je její součástí (IB je pak třeba jen na první spárování uživatele s mobilní appkou i s klíčem coby její součástí, pak už není důvod ho používat).
Nicméně kdo nemá rád mobilní aplikace, tak samosebou nemusí používat ani RB klíč ani základní appku Mobilní eKonto, může vše v IB (+online platby kartou) autorizovat postaru přes SMS. Jen to není pak ale zdarma, autorizační SMS se platí. Já tedy využívám jen appku a jsem rád, že klíč už je její součástí (potřeba je např. pro net platby kartou RB, aby se SMS neplatila).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 4. 2021 20:15

Mimo počáteční problém se založením online nakonec dobrý, 31.3. založen účet, 1.4. naplněno do 1% limitu, 2.4. smska o úspěšném vyřízení mobility, jak od RB, tak ING, ten samý den banner s pětikilem a ten včera připsán na účet. Manželčin účet v bledě modrém, jen ji to šlo online všechno a účet byl zaktivován bleskovou rychlostí.
Tak snad zapomeneme na minulost :-D .

Jinak dotaz k XL spořicímu účtu, funguje v kombinaci s touto promo akcí? 0,6% bude od příštího měsíce standard, tak proč neulít dalších 300 tisíc do RB :-* .
dr._lukas
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka