ING konto (včetně přechodu ING -> RB)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pajkyt 7. 4. 2021 06:40

Po převodu peněz ING > RB (stávající klient) se mi u účtu stále zobrazuje "Kreditní úroková sazba 0,99 %". Je to jak v MB, tak na IB. Je to chyba nebo vlastnost? Odměnu 500,- Kč jsem obdržel v pořádku již druhý den.
Naposledy upravil Pajkyt dne 7. 4. 2021 11:10, celkově upraveno 1
Pajkyt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 4. 2021 07:58

Proč by to měla být chyba? Zobrazuje to skutečný reálný úrok na 2 desetinná místa dle zůstatku a pravidel úroku, aktualizovaný každou noc. Méně než 1% je to tedy buď proto, že máš z ING převedeno nad 300 tisíc (1% platí jen do této hranice, z částky nad hranici je 0,2%), nebo proto, že jako stávající klient co už v RB účet měl před akcí máš 1% jen z částky zaslané z ING, a tedy ne všechny peníze na účtu RB jsou úročeny (ty co nedošly z ING mají úrok nulový, třeba i ta odměna 500 Kč a jiné peníze mimo příchozích z ING obecně). A to je tedy tvůj případ, takže ten úrok se bude dynamicky měnit dle toho, kolik ze zůstatku je ta částka co došla z ING a kolik tam je odjinud. Např. když bys tam aktuálně měl 400k, a to 300k z ING + 100k odjinud, úrok by to mělo ukazovat jako 1%*(300/400) tedy 0,75%.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirka mz 7. 4. 2021 09:08

Takže účet u RB jsem zakládal včera ráno, jak jsem psal a už večer mě přišlo, že jej mužů aktivovat. Teď tam teda mám zatím tu aktivační 1,- . Úrok mě tam píše 1%. Tu odměnu 500,- k té se dostanu jak, až po převodu peněz z ING?
jirka mz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pajkyt 7. 4. 2021 11:18

minarjo píše:Proč by to měla být chyba?

Děkuji za objasnění. Máš pravdu bylo tam něco málo před převodem a přiskočilo těch 500,- Kč. Se zobrazením dynamicky měnící se sazby jsem se zatím nesetkal.
Pajkyt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 4. 2021 12:20

@Pajkyt:
Ano, jedna z mála výhod (originalit) Raiffeisenbank (pro BÚ i SÚ).

@jirka mz:
Ano banner na 500 Kč odměnu uvidíš v online bankovnictví (IB či SB) až cca den poté co tam dorazí platba z ING. Pak na něj jen klepneš.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 7. 4. 2021 14:32

jirka mz píše:Tak jsem si dnes založil účet podle instrukcí z SMS, na http://www.rb.cz/ING a jestli jsem to správně pochopil, o převod z ING se už starat nemusím? RB prý vše zařídí sama do 26.4.
Píšu to proto, že se tady v dřívějších komentářích psalo kde co, že si to někteří budu převádět sami a tak různě...
Je to teda tak, že mě to RB sama převede?
K té aplikaci RB klíč,tu vlastně potřebuju jen když nebudu používat aplikaci mobilního bankovnictví?

Dobrý den, Jirko,

ano, jestliže jste dal souhlas s mobilitou, RB už se o přechod Vašeho účtu z ING postará. Vyzve ING, aby poskytla naší bance informace o nastavení plateb na Vašem účtu, platby nastaví na novém RB účtě, podá výpověď z ING konta a převede Vaše finance do RB.

Aplikace RB klíč slouží pro bezpečné a bezplatné přihlášení do IB. Jestliže používáte mobilní aplikaci eKonto, můžete mít RB klíč v rámci této aplikace. V tomto případě samostatnou aplikaci RB klíč již nepotřebujete.

Hezký den. Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod regin 7. 4. 2021 18:48

Milan405 píše:V mejlu, ktery prijde, je klikaci odkaz. I kdyz to delas na PC, kde bych to rad provedl cele, tak ti nasledne prijde SMS s kodem, ktery stale jeste na PC vyplnis. Ovsem pote prijde na mobil SMS s odkazem, ktery uz se ti logicky otevira v prohlizeci v mobilu.
A jak to udělá člověk, který má normální mobil bez prohlížeče a podobných blbin? Ten odkaz nejde přepsat do PC?
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 4. 2021 19:35

Takový člověk online účet nezaloží v daleko více bankách než jen RB :). Prostě fotoaparát+data smartphonu jsou často nezbytností k online ověření, to třeba i u Monety a dalších.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 7. 4. 2021 19:54

Já zatím prakticky nikde neměl problém, kromě bank, kde chtěli řidičák, protože ten nemám. Jinak občanku jsem naskenoval. Fotit (pokud si vzpomínám) jsem nikdy nic nemusel. Ale je fakt, že v tomhle ohledu je RB asi nejhorší banka vůbec. Prej "Inspirována klienty", to určitě! Možná tak akcionáři. ;-)
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 7. 4. 2021 20:22

regin píše:A jak to udělá člověk, který má normální mobil bez prohlížeče a podobných blbin? Ten odkaz nejde přepsat do PC?

Úplně jednoduše, pokud bez RB nemůže žít, zajde si založení účtu dořešit na pobočku, jako ti, jimž se on-line založení různě "zadrhlo" ... tahle země už prostě není pro starý (mobily) :D 8-P
Alfréd z hor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 7. 4. 2021 21:33

A také zřejmě není pro ty, kteří nežijí ve velkém městě, nemají řidičák (tudíž ani auto) a k nejbližší pobočce to mají tak přes 2 okresy.
regin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 7. 4. 2021 22:33

Alfréd z hor píše:...pokud bez RB nemůže žít... :D 8-P

:-) :love: 8-D
8mega00 píše:to DrumSession: Piš častějc, člověk se tady aspoň zasměje :-)

No checht, pár historek k pobavení z fin. sektoru by se našlo. RB patří vcelku k nejrozvernější baňce a tak trochu slibotechna a tak sama nahrává na snadné smeče. Ale zase bych RB nerad moc hejtoval (ještě k tomu na ING cirkusi).
:-) :love: 8-P PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
_________ Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát
(1st smajlící EVER v podpisu !! Co wopičácíí ?)
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milan405 8. 4. 2021 08:57

2regin: v jednom z dalsich prispevku jsem psal, ze to pri vlozeni odkazu do prohlizece v pc nahlasi chybu .. zrejme z toho duvodu, ze by pak nemohlo probehnout to foceni pres "prohlizec"
Zatim to bylo to nejotravnejsi/uzivatelsky nejneprijemnejsi zakladani cehokoliv online, co jsem kdy zazil:) Otec kvuli tomu musel na pobocku, protoze jsem mu na dalku nebyl schopen poradit (v tu dobu jsem tim procesem jeste neprosel, takze jsem tu koordinaci mobil/pc na dalku nezvladal).
Milan405
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 8. 4. 2021 10:46

Jak tady vidím opruz se super duper zakládáním online.
Žena
- dala souhlas s převodem
- když si teď (na vlastní triko) založí v RB účet -samozřejmě bez lepšího úroku
- tak jak ji budou kontaktovat je možnost někde zadat, že účet už je (když nebyl při souhlasu?) a nastaví lepší úrok, dají 500?
- chápu, že v tom případě bude omezena v tom, že prachy musí přijít z ING,a le to se překousne
- bude ještě jiný problém?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 8. 4. 2021 13:01

Dnes jsem již taky dostal e-mail z RB, že můj účet pro převod z ING je připraven. Příslušný odkaz po mě žádá vyplnit všechny osobní údaje s tím, že dokumentaci k podpisu přiveze kurýr.

Je toto standardní postup? Domníval jsem se, že osobní údaje dala ING (souhlas jsem dával) a účet si budu moci vytvořit online.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka