ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2021 16:36

minarjo:
Ani s tím smartbankingem nemáš pravdu. Já jsem ten 1% úrok měl zobrazený hned po založení účtu na pobočce a to jak v počítačovém IB tak zároveň i v mobilní aplikaci a to i když jsem tam měl ještě 0,00 Kč.
Na tom dynamickém zobrazování úroků je špatné to, že pro mnohé klienty kteří o tom neví a nejsou na něco takového zvyknutí z jiných bank to je matoucí. I v této diskuzi se někteří zajímali proč na tom chytrém účtu nemají úrok 1% tak jak se domnívali a mají tam něco jiného.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 4. 2021 20:15

Na pobočce ti tam totiž jako novému klientovi hned to ING zvýhodnění 1% aktivovali, platilo hned ode dne založení účtu. Ale nám ostatním co už účet měli z dřívějška se to aktivovalo až první příchozí platbou z ING (do té doby byl úrok nulový) - to zde bylo zmíněno opakovaně, nový x stávající klient.
A ten dynamický (přesný) úrok dle zůstatku snad pochopí každý, kdo umí aspoň základy matematiky, ví kolik úrok je a kolik má zůstatek. A do této skupiny lidé na tomto fóru, kteří loví každou desetinku úroků, jistě budou patřit bez rozdílu :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 4. 2021 23:14

Ten dynamický úrok snad každý dokáže pochopit, ale až ve chvíli když se o tom doví, že to tak v RB je a ne každému se to tak může líbit a vyhovovat mu to. Ne každý nad tím přemýšli stejně jako ty.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Linda z Rb 20. 4. 2021 14:44

Dobrý den všem,
rádi bychom osvětlili pár informací.

Pro založení účtu online je zapotřebí nejdříve stáhnout aplikaci RB klíč, přes ni se přihlásit do IB a přes IB párovat obilní eKonto.
Teoreticky je možné na jednom zařízení mít stažené eKonto i RB klíč pro dva různé uživatele. Toto ale banka z bezpečnostních důvodů nedoporučuje.

Poplatek za posílání SMS kódů.
Poplatek 19 Kč měsíčně, který vidíte v sazebníku, není účtován klientům při přihlašování do IB. Není účtován ani za použití SMS kódu při aktivaci RB klíče. Poplatek je účtován pouze v případě, kdy posíláte platby pomocí SMS kódů, nastavujete a potvrzujete různé trvalé příkazy a jiné úkony v IB.
Příklady:
Když se přihlásíte do IB pro náhled na zůstatek svého účtu – neúčtuje se poplatek.
Když v jednom měsíci zadáte jednu platbu – zaúčtuje se poplatek 19,- Kč.
Když v jednom měsíci zadáte 3 platby a nastavíte 4 trvalé příkazy – zaúčtuje se poplatek 19,- Kč.
Když jste zároveň disponent jiného účtu, tak při přihlášení do IB přes SMS neplatíte nic a jestliže pošlete platbu ze svého BU a následně z druhého účtu, kde jste disponent, a oboje potvrdíte přes SMS kód, tak se na obou účtech zaúčtuje 19,- Kč poplatek.
Proto je RB klíč, aby klient potvrzoval přihlašování do IB, posílání plateb, nastavování trvalých příkazů a mnoho jiných úkonů přes RB klíč zcela bez poplatků.

Hezký den. Linda z Raiffeisenbank
Linda z Rb
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod mbodlak73 20. 4. 2021 17:25

Lenka_2 píše:
minarjo píše:Snad ne, zkus RB klíč do toho nezapojit

Při migraci z ING do RB přes internet dostanu stejné pokyny, jako dostal vlazy na pobočce. Nejdřív nainstalovat RB klíč, s jeho pomocí se přihlásit do IB, pak teprve nainstalovat Mobilní ekonto, to aktivovat v IB opět pomocí RB klíče a nastavit jako preferovanou aplikaci a pak teprve lze používat k přihlašování Mobilní Ekonto a RB klíč případně odinstalovat.

Když se z toho pokusím RB klíč vynechat, tak se mi nepodaří to první přihlášení do IB. Přes SMS nelze - SMS vůbec nepošlou a v IB se objeví chybová hláška. Pokus aktivovat Mobilní Ekonto tím kódem, který mi poslali pro aktivaci RB klíče, skončí taky chybovou hláškou.

Nelze tedy jinak, než takto idiotsky - nainstalovat klíč, nainstalovat appku, odinstalovat klíč. Banka inspirovaná klienty...

Potvrzuji tenhle voser :)
Ale zase po sedmi SMSkách, vyfocení kdečeho, nainstalování a smazání klíče a záseku s pokusem o přihlášení k IB pomocí SMS (což nešlo), to všechno vypadá funkčně.

Tedy ne že bych si tuhle banku vybral, to ne.
Mám s nimi z minula nedobré zkušenosti, tak uvidíme, jestli jsou to pořád stejná jelita, nebo ne.
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 20. 4. 2021 17:56

Milá Lindo z RB. Placení potvrzovací SMS považuji za jeden z parametrů, který mě od vážného používání RB odrazuje, i když potvrzovací SMS v RB nepoužívám. Nejsem ve všech českých bankách (např. v ČS a KB), mám ale pocit, že jste na českém trhu jediná banka kterou mám, co zpoplatňuje potvrzovací SMS. :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 4. 2021 18:14

Myslím, že UCB s tím začala jako první. :) (Dalo se to obejít.) Dokonce mám pocit, že v té době ani neměla žádnou apku, takže to byla jediná možnost, jak se přihlásit.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Nagant 20. 4. 2021 19:35

Tak jelikož jsem asi týden lankvrdoval se spuštěním převodu přes kurýra, RB si mě pozvala přímo na pobočku. :-)
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 4. 2021 19:59

Linda z Rb píše:Poplatek za posílání SMS kódů.
Poplatek 19 Kč měsíčně, který vidíte v sazebníku, není účtován klientům při přihlašování do IB.

Příklady:
Když se přihlásíte do IB pro náhled na zůstatek svého účtu – neúčtuje se poplatek.
Tak nevím komu nebo čemu bych měl nyní věřit. Linda z Rb tvrdí, že při přihlašování do IB není účtovaný poplatek za zaslaný SMS kód, ale když při přihlašování do IB vyberu SMS kód tak tam je uvedené, že "Chystáte se přihlásit SMS kódem, který je od 1. 9. 2020 zpoplatněn podle ceníku.". Jaká je tedy ohledně toho pravda a skutečnost? Už jste to někdo vyzkoušel to přihlašování do IB s SMS kódem a s jakým výsledkem (zpoplatněné nebo zdarma)?
IB-RB.jpg
IB-RB.jpg (129.37 ) Zobrazeno 2217 krát

Ještě by mne zajímalo jaký je poplatek za vklad hotovosti na chytrý účet debetní kartou prostřednictvím bankomatu (nemohu to nikde najít) a jestli to jde pouze na bankomatech RB nebo i jiných bank. Když se dívám na seznam bankomatů RB tak tam vidím i bankomaty pro vklady i výběry.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 4. 2021 20:38

Vklad bankomatem kartou dané banky na účet přiřazený ke kartě je bezplatný snad ve všech bankách, RB není výjimkou (vždyť to umožňuje bance ušetřit na živé pokladní+manipulaci s hotovostí). A ty SMS kódy zpoplatněné sice jsou jak píše IB ze tvého skenu, ale existují výjimky, a to právě SMS na přihlášení za účelem následného spárování IB s mobilní appkou a/nebo RB klíčem. Toto z principu logiky musí být bezplatné, protože to umožňuje aktivaci na tu bezplatnou aplikační variantu, nebo novou aktivaci či deaktivaci propojení třeba po výměně či ztrátě mobilu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 4. 2021 00:20

minarjo:
Píšeš, že vklad bankomatem je bezplatný snad ve všech bankách což znamená, že si tím asi nejsi jednoznačně jistý. V případě RB bych si tím o to víc jistý nebyl. Manipulace s hotovosti na pokladně asi nebude levná, ale provoz bankomatu včetně těch s možností vkládat peníze v hotovosti také bude stát nějaké peníze.
Píšeš, že ty SMS zpoplatněné jsou tak jak je to uvedené u přihlášení do IB, ale Linda z Rb nám tu napsala, že za to se neúčtuje poplatek. Je v tom trochu zmatek když u přihlašování do IB je uvedené něco jiného než to co nám tu píše Linda z Rb.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 4. 2021 04:54

Ach to pochopení psanému textu, že :D. Tedy v RB samosebou JSOU vklady bankomatem zdarma, jako jinde co znám, jinak bych to zde nepsal (že neznám absolutně všechny ostatní banky je snad logické). A ano SMS pro přihlášení do IB JSOU zdarma, pokud v IB není následně provedena třeba autorizace nějaké platby skrz SMS, to už by bylo placené a k tomu se vztahuje ten text u přihlášení. Ale vlézt tam skrz SMS za účelem spárování IB s appkou (RB klíč a/nebo Mobilní eKonto) a pak už pro autorizaci používat tu appky, to je zdarma. Polemizovat dokola nad touto jasnou věcí její platnost fakt nezmění.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 4. 2021 09:48

minarjo:
Vidím, že tu píšeš to co se ti zrovna hodí nebo jak ti to vyhovuje a nevadí ti při tom, že si občas i protiřečíš. Mám dojem, že RB je asi tvoje milovaná banka a tak se ji snažíš co nejvíce obhajovat a zastávat.
V tom textu u přihlášení je docela dost jednoznačně uvedené, že ty přihlašovací SMS s kódem jsou zpoplatněné bez nějakého bližšího upřesnění a v ceníku to myslím také nějak více upřesněné není. Linda z Rb nám tu psala, že "Poplatek je účtován pouze v případě, kdy posíláte platby pomocí SMS kódů". To by znamenalo ve spojení s tím co tvrdíš ty, že přihlášeni do IB pomocí SMS kódu a provedení tam platby potvrzené SMS kódem by bylo zpoplatněné 2x a to za tu přihlašovací SMS do IB a také za SMS s kódem pro potvrzení platby.
Naposledy upravil vlazy dne 21. 4. 2021 10:13, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod regin 21. 4. 2021 09:56

A co vlézt do IB za jiným účelem než je platba nebo spárování s aplikací? O to jde. Já se třeba do IB přihlašuji nejčastěji proto, abych si stáhl výpis pohybu na účtu. Tak jak to tu prezentuje minarjo to vypadá, že se platí všechny SMS kromě párování, nebo že snad pro přihlášení do IB existují jen 2 důvody: zadání platby a spárování aplikace.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 21. 4. 2021 10:51

Tak v pátek s drobnými obtížemi on-line založen účet v RB, v pondělí manuálně převedena škvára z ING do RB, v úterý klik v apce na baner s 500 Kč a dnes 500 Kč připsáno, včera dále od ING i RB sms, že od 7. 5. 2021 jsem ohne účet v ING ... takže za mě, až na drobné potíže v úvodu, dobrý :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků