ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 23. 7. 2021 15:46

xls: no kdyz nic lepsiho na sporacich asi neni...
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 7. 2021 12:45

Inflace 3% je nicnerikajici cislo. Zalezi na tom, co vlastne clovek kupuje, co ma v umyslu kupovat a kolik potrebuje hotovosti. 1% je na pohotovostni rezervu v soucasne dobe dost a je jedno, jaka je inflace.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 7. 2021 13:36

Tak ono je to číslo docela výstižné. Pro každého je sice konkrétní číslo jiné, ale pro většinu bude myslím i o dost vyšší.

Když už spoření, tak lepší třeba státní dluhopisy, kde to pokreje aspoň tu inflaci.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 24. 7. 2021 23:21

Daji se okamzite prodat? Drzim si hotovost jako polstar a rezervu v pripade vykyvu na burze, prikoupeni bytu. Pokud se to da pres noc prodat, ma teprve pak smysl opoustet 1% nabidku, kde si (sice na vic prikazu) do pul hodiny dostanu penize na burzu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 7. 2021 10:46

Přikoupení bytu nebo výkyv na burze za 300 tisíc? Co se za těch pár drobných dá koupit? Ono stačí z těch 300 dát 100 do dluhopisů a přinese to stejný výnos jako těch 300 na spořicím účtu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 25. 7. 2021 10:47

Já třeba potřebuji okamžitě likvidní hotovost a než to syslit na běžném účtu, tak to alespoň hodím na nějaký spořák (ono to má i druhou funkci, oddělení financí od účtu, ke kterému je vydána debetní karta ;-) ) ... pak prohýřím, nebo proinvestuji, nějaký čas doplňuji a tak pořád dokola. Spořicí účty už dávno nejsou na spoření, nebo udržení hodnoty peněz. A upřímně, než podporovat Bureše v prožírání budoucnosti a zadlužování potomků ... to už raději ty stále bezcenější papírky spálím v kamnech ... 8-) 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 25. 7. 2021 16:10

xls píše:Přikoupení bytu nebo výkyv na burze za 300 tisíc? Co se za těch pár drobných dá koupit? Ono stačí z těch 300 dát 100 do dluhopisů a přinese to stejný výnos jako těch 300 na spořicím účtu.


Rikal nekdo, ze staci jeden ucet?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 2. 8. 2021 23:21

Nedávno mi přišel dopis od ING, že mi ruší INGkonto k datu 31.7.2021. Teď jsem se zkusmo přihlásil do IB a INGkonto tam stále vidím.
Předpokládám, že by tam asi už být viditelné nemělo. Nebo je to v pořádku?
Děkuji
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 3. 8. 2021 00:00

Asi je dobře, že se ještě jde přihlásit a stáhnout případné výpisy. Že je vidět účet a není u něj žádná zřejmá indikace o tom, že je vypovězen (což tak mám taky) dobře není, ale teď už od ING moc snahu nečekám.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod y2key 3. 8. 2021 07:41

no pokud máš písemně, že to zruší k určitému datu, tak bych předpokládal, že to k tomu datu opravdu zruší.
Máme v rodině pak ještě jeden účet, který se převáděl v rámci akce do RB a ten je u ING v pořádku zrušen k datu převodu. Sice do IB se ještě taky přihlásíme, ale INGkonto už tam není vidět.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 4. 8. 2021 10:47

Tak účet vypovězený k 31. 7. mi v IB konečně zmizel. Ale čekal bych nějaké potvrzení nebo konečný výpis.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fodi 4. 8. 2021 12:07

I když jsem si požádal o převod k RB, stejně mi zbytek přistál na FIO. Sice šlo o celých 72 Kč, sice mám už svoje RB konto, ale i tak mi to přijde divné.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 5. 8. 2021 19:54

Já tam včera volal a na základě toho to také zrušili. Ani bych se nedivil, kdyby to ten tvůj účet a ostatní, co měli být zrušené, zrušili taky díky tomu mému zavolání :)

fc70 píše:Tak účet vypovězený k 31. 7. mi v IB konečně zmizel. Ale čekal bych nějaké potvrzení nebo konečný výpis.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HNF-01 2. 10. 2021 17:30

Tak co, vy co máte vyšší úrok u RB díky převodu z ING, převedete prachy jinam teď když je to jinde výhodnější?
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod servpack 2. 10. 2021 18:04

Jasně, už od včera jsou v Trinity. RB účet zatím držím dál kvůli kreditce.
servpack
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků