ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondrasz 29. 12. 2008 16:24

Socpredator ke snížení úroků na ING kontu došlo 29.12.2008 tedy dneska a samozřejmě klienti o tom budou písemně informování. Předpokládám, že to bude uvedeno ve výpise za 2008, který bude odcházet počátkem ledna. Poplatky se zavádět nebudou jelikož tím by konto ztratilo svou atraktivitu jakožto 1. bezpoplatkový spořící účet u nás.
ps: ING to snížení úroků trvalo relativně dlouho. Taková Mbank snížila své úročení hned v září po 1. zasedání ČNB.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bernhard 29. 12. 2008 16:48

Ale i když 1.9. mBank snížila úrok na 3,3% byla stále nad úrokem Ingkonta. Nemluvím o tom,že ho začatkem listopadu zase zvýšila zpět na 3,5%
Bernhard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 30. 12. 2008 11:34

OK, zvyknu si na to, že o úrocích banky informují zpětně, nakonec nejde o prachy - jako v případě poplatků, ne? :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 4. 1. 2009 14:43

No vidíte, před týdnem to byla tragédie, když ING snížilo úroky z 3,25% na 3%, ale z pohledu razantního snížení úrokové sazby u mBank je to dnes sranda. Uvidíme jak se zachová Fio, Poštovní spořitelna, LBBW, ale snižovat podle mne určitě budou, jde jen o kolik.

Vždy je dobré mít vícero spořících účtů zdarma a "šoupat" to podle aktuální situaci na trhu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Liu 11. 1. 2009 10:45

Na Slovensku znížilo ING konto úroky z 3,5% p.a. na 2,75% p.a. hneď začiatkom tohto roka. Ale ani mBank nečakala dlho a po prvom týždni znížila úrok z 3,7% p.a. na 2,6% p.a. Takže razom sa stáva ING konto výhodnejšie aj napriek štvrťročnej periodicite pripisovania úrokov.
Liu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 16. 1. 2009 07:20

Vcera mi prisel vypis z ING konta.

...blbe je, ze jsem si ho nikdy nezridil :D

Kdysy jsem si o nej jen zadal na netu, ale podepsanou smlouvu jsem nikdy nevratil, nikdy jsem neobdrzel zadne pristupove udaje, nic. ...no jsem zvedav jak to ted budu rusit.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 16. 1. 2009 13:57

Včera odpoledne jsem donesl na Anděl žádost o změnu transakčních účtu a dnes koukám že už to změmili. To je rychlost. Dříve to trvalo snad týden.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Liu 15. 2. 2009 12:03

Tak úroky na Slovensku sú už 2,0% p.a. čím je zase výhodnejšia mBank s 2,3% p.a.
Liu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 2. 2009 13:14

NiceOne píše:Vcera mi prisel vypis z ING konta.

...blbe je, ze jsem si ho nikdy nezridil :D

Kdysy jsem si o nej jen zadal na netu, ale podepsanou smlouvu jsem nikdy nevratil, nikdy jsem neobdrzel zadne pristupove udaje, nic. ...no jsem zvedav jak to ted budu rusit.

Roční výpis z ING konta chodí automaticky (ale mě přišel teda o dost dřív) a je zdarma. Dříve bývaly 1/4 letní.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2009 15:45

nevíte něco o tom, že by měla ING nějaké problémy? Zadával jsem tam tenhle týden nějaký příkaz a mám pocit, že se choval nějak nestandardně.
Bohužel si už nepamatuji kdy přesně jsem ho zadával, já mám ten dojem, že to bylo už v úterý, příkaz se pak ukázal jako odeslaný. Další den už byl jako "čekající" a to s datem až 19. 2. a dnes jsem se znovu podíval a byl jako "odmítnutý"
Tak nevím jestli mají problémy s IB nebo problémy s hotovostí a takhle "nenápadně" se snaží odsunout splatnost příkazů :(
No nic na víkend to nechám a v pondělí pošlu znovu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 20. 2. 2009 17:39

Co já vím, tak příkaz k úhradě splatný aktuální den se musí zadat v ibankingu do 15:30, po tomto čase se příkaz provede až následující pracovní den.

Ale stejně, jak to popisuješ je to hodně nestandartní, buď nějaké problémy s IB a nebo měl si na účtě dost peněz pro provedení příkazu?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 2. 2009 19:53

Ta hranice je 15:00, a doporučuji to stihnout do 14:50, protože se mi už stalo, že mi to klidně neprovedli, až další den. Jejich interní hodiny jdou podle plotu.

Kolik si Patriku posílal? Jestli statisíce, tak bych to na odložení viděl, ale nějaký drobný by asi takhle neřešili. Na reklamu v TV maj pořád, holomci :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2009 06:27

Nic moc, jen vejplatu :D. No, zkusím to znovu v pondělí. Prostě mě zarazilo, že to nejdřív několik dní visí jako čekající a teprve pak se to ukáže jako "zamítnuté".
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 21. 2. 2009 09:24

Patriku doporučuji zavolat na 800 159 159 a budeš to vědět naprosto přesně. Co vím, tak 17.2. měli nějaký výpadek systému.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2009 09:28

Díky. Ale ve světle snížení úrokové sazby na FIO to najednou jaksi přestalo dávat význam a prachy tam nechám :D
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka