ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod IvanP 4. 11. 2009 22:51

PatrikChrz: Díky. Disponibilita druhým manželem je pro mne zásadní, což je myslím jasné a pochopitelné. Důležité jsou taky pro mne nulové poplatky za vedení účtu, nulové poplatky pro všechny příchozí platby a aspoň pro 20 odchozích plateb (jednorázové či trvalé příkazy) bez limitu měsíčně na aspoň 2 účty, nulová lhůta pro výběr, internetové bankovnictví, úrok aspoň 2% od vkladu 10 tis. Kč. To jsou nutné podmínky. A raději ne záložny či kampeličky, ale zavedené banky.
IvanP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 11. 2009 08:20

Pak je jasnou volbou mBank. Ta navíc umí dokonce i spoluvlastnictví účtu ne jen disponenta.

Ohledně té Poštovní spořitelny by ses musel zeptat, možná tam ten disponent půjde dát taky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 11. 2009 09:27

IvanP, no a v čem je problém s ING Kontem? Si založ běžný účet, dej manželce dispoziční právo, založ ING konto navázané na tento účet a řekni manželce přístupové údaje pro internet banking.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod IvanP 5. 11. 2009 22:31

Tomu moc nerozumím. Jaký běžný účet? U ING? Co to znamená "navázané"? Je tento postup použitelný i pokud se stane něco s majitelem ING konta i s jeho mobilním telefonem? Může i pak manželka operovat s tímto kontem?
IvanP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrasz 5. 11. 2009 22:56

IvanP ING běžný účet nenabízí. Tím navázáním je myšlen transakční účet/-ty nadefinovaný v návrhu, který slouží k převodům peněz z konta. Jinak k ovládání ING konta žádný mobil nepotřebuješ, stačí jen přístup k internetu. No pokud ji dáš zabezpečovací prvky, tak se Ti tam logicky dostane. :-)
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 6. 11. 2009 06:12

Ondrasz: To je sice dobré pro pro 2. disponenta, že pro ovládání účtu není potřeba mobil, ale pokud není přístup nijak speciálně zabezpečen (např. kartou) a je založen jen na nějakých stažených souborech v PC a přístupovém heslu, tak je to dost riskantní, ne? Stačí když se někdo nabourá do PC, zjistí heslo a může si s účtem dělat co chce.
IvanP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IvanP 6. 11. 2009 06:13

PatrikChrz: Má účet mBank nulové poplatky (za vedení účtu, za příchozí i odchozí platby)?
IvanP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2009 06:20

Samozřejmě (plus 3 výběry v měsíci z jakéhokoliv bankomatu zdarma).
Dokonce (oklikou) i za příchozí zahraniční platby :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2009 06:21

IvanP píše:Ondrasz: To je sice dobré pro pro 2. disponenta, že pro ovládání účtu není potřeba mobil, ale pokud není přístup nijak speciálně zabezpečen (např. kartou) a je založen jen na nějakých stažených souborech v PC a přístupovém heslu, tak je to dost riskantní, ne? Stačí když se někdo nabourá do PC, zjistí heslo a může si s účtem dělat co chce.

U ING je to ještě jednodušší - stačí jméno + heslo + PIN. "Zabezpečení" je prováděno tak, že z ING konta lze převádět peníze jen na 3 registrované účty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 11. 2009 18:16

Tak já jsem díky poklesu úroků u GE a Fio na 2% neodolal a využil výhodnou nabídku od UPC. Měl bych tam mít 2,5% a ještě jednorázový bonus 333 Kč. Když už nic, tak aspoň mi ING zaplatí dva obědy ;-)
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 11. 2009 19:52

Co je za nabidku u UPC?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 25. 11. 2009 07:45

S474N: Přišel mi s účtem za Internet letáček, že když založím ING konto, dostanu 333 Kč a budu mít úrok z vkladu 2,5%. Stačí zavolat na jejich linku a říct 4místný kód (ta holčina ho ani nechtěla, musel jsem jí ho vnutit, přece nebudu riskovat, že tu prémii nedostanu, ne? :-)) Letáček jsem ještě nevyhodil, tak ho zkusím najít a ten kód sem napsat, pokud by byla zájem.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 11. 2009 08:14

Asi nějaká variace na téma "doporučte zákazníka"., která před několika dny skončila - tam získal "lovec" nějaké tři stovky a "ulovený" celý prosinec úrok 5 % (místo standardních 2,5 %).
Záleží tedy na výši (prosincového) vkladu na čem vyděláš víc. V souvislosti s tímto jsem spustil akci "pořiďme si zvířátko" (viz pár příspěvků v tomto vlákně zpět), přihlásilo se mi asi 5 lidí, tak uvidíme kolik mi nakonec ING připíše. I tak to uvažovaná lama nebude, ale možná aspoň ten zchromlej mravenec jak mi někdo v e-mailu radil :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hazellee 13. 12. 2009 15:19

IvanP píše:Ondrasz: To je sice dobré pro pro 2. disponenta, že pro ovládání účtu není potřeba mobil, ale pokud není přístup nijak speciálně zabezpečen (např. kartou) a je založen jen na nějakých stažených souborech v PC a přístupovém heslu, tak je to dost riskantní, ne? Stačí když se někdo nabourá do PC, zjistí heslo a může si s účtem dělat co chce.


ale je to trochu zajištěné tím, že prachy z ING KOnta, pokud to správně chápu, lze poslat jen na Transakční účty, které si tam zadává majitel, ne?
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hazellee 13. 12. 2009 15:25

4honza píše:https://www.ingkonto.cz/cz/o-ing-kontu/podrobne-informace/

Vysoká bezpečnost :

* peníze mohou být převedeny pouze na vámi předdefinované účty,
* jsou spravovány jednou z největších finančních institucí na světě,
* vklady do ekvivalentu 20 000 EUR jsou pojištěny ve 100% rozsahu

Je to pojisteno podle nizozemske legislativy, takze na nizsi castku, ale dostanete vsechno, ne jenom 90%


teď už na webu píšou, že jsou vklady pojištěna na 100% do 100 000 EUR.
Hazellee
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků