ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 5. 12. 2019 18:08

Proč by nevěřili? Třeba Fidelity World je dobrý fond.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 12. 2019 18:14

Hlavně ty investice nijak nesouvisí s ING bank, ta je pouhým prostředníkem (distributorem) fondů jiných společností (ING Invest management jen u 4 základních "Aria" fondů, hlavně ale BlackRock, Fidelity, NN a Franklin Templeton u všech ostatních). Takže výnosy fondů neztotožňujte s ING bank, o které se píše v tomto vlákně. Fakt s tím nemá nic společného, dané mezinárodní fondy lze koupit u mnoha jiných českých i zahraničních obchodníků.
A už vůbec v části fóra Platební styk není důvod rozebírat investice, na to Finexpert fórum má část Investování, že :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod luke811 5. 12. 2019 18:58

@Klient ps: Vsak ja to nikomu necpu, odpovidal jsem na dotaz ;) Investoval jsem nejakou dobu pravidelne tisicovku mesicne, spis jen tak abych si to vyzkousel, a chytil jsem teda mozna zrovna dobry fond a dobrou dobu... vzhledem k objemu investice jsem stejne nic moc nevydelal. Ale hlavne jak pise minarjo, s ING to nema zadnou souvislost. A uz vubec ne s ING kontem, o kterem je toto tema :)
luke811
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 12. 2019 17:36

MirekM. píše:Výpověď na začátku letošního roku šla zrealizovat takto: vypsat formulář na výpověď, podepsat, oskenovat a scan poslat přes IB co by soubor bance.


Chápu správně, že myslíš nahrát do Dokumenty v IB? (Jinou možnost jsem nenašel.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod gekkon 23. 12. 2019 18:13

Ano, přesně tak.
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 23. 12. 2019 19:25

drkarel: ano, jak již napsal gekkon.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 2. 1. 2020 01:09

ING minulá akce pro stávající klienty přišla moc jednoduchá, tak ji letos zopakuje, ale tentokrát bude potřeba ještě před posláním peněz zvýšený úrok každý měsíc ručně aktivovat v IB (asi aby se jim fakt nemohlo stát, že zvýší úrok někomu, kdo nedává pozor).

Maximální měsíční vklad je tentokrát jen 100k místo 300k, úroková sazba 2 % jako minule.

Banner pro aktivaci nabídky v IB zatím nevidím.

(Krom toho existují i nějaké podmínky pro individuální nabídku sazby zvýšené na 0,8 %, ale to vzhledem ke konkurenci vůbec nestojí za diskusi.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 1. 2020 06:35

Pozorně jsem si přečetl podmínky akce Chytřejší spoření na https://www.ing.cz/konto/?icid=konto-stavajici , kterou přede mnou zmiňuje @fc70 (díky za info). Řada věcí je tam vysvětlena mezi Často kladenými otázkami.
Pro mě coby stávajícího klienta z toho vyplývá:
1) banner aktivující tuto nabídku (pro zvýhodněnou spořicí obálku s úročením 2% od prvního dalšího měsíce po vkladu) se v IB objeví pouze tehdy, pokud klient nevyužívá jinou akci zvýhodnění (třeba na ty 4 či 6 měsíců, či co to pro nováčky měli). Kdo využívá, tomu se objeví (a může aktivovat) až po jejím ukončení. Teď tam možná ještě není, včera byl svátek a nemuseli ti ještě aktivovat (stejně to nespěchá, první aktivace a vklad stačí koncem ledna pro úročení od 1.2.)
2) stav ING konta k 31.12.2019 se tak jako minule bere jako výchozí, do akce nezapojený
3) je třeba nejprve aktivovat v IB na banneru akci a až pak peníze vložit, aby ten vklad patřil do úrokově zvýhodněné obálky. Kdo to udělá omylem opačně (vklad bez aktivace výhody v IB), tomu v Častých otázkách ING radí peníze z ING konta znovu odčerpat, aktivovat akci a pak znova vložit
4) pokud měl někdo ING konto v minulosti zrušené, může se zapojit jen tehdy, pokud bylo zrušené nejpozději 31.12.2018
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 2. 1. 2020 08:32

Takze vysledky prace uvidim az tak k 9.3.2020
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 1. 2020 08:37

Ano, jako u loňské akce, bonusová část úroku za únor nejdéle 10. pracovní den března (tedy v březnu nejdéle do pátku 13.3., další měsíce obdobně).
Naposledy upravil minarjo dne 2. 1. 2020 08:51, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 1. 2020 08:47

Taková pakárna postupně po 100 tis. Kč měsíčně na 6 měsíců, to se snad vyplatí dát 600 tis. Kč najednou do Wuestentot na 1,7% p.a.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aw10 2. 1. 2020 10:04

Jestli sem to vypočítal správně, tak to dělá +700 Kč za 6 měsíců oproti tomu, kdybych peníze nechal na 1.6% u Creditasu. Takže nějakých 117 Kč/měsíc za 5 minut práce.
Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
aw10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 2. 1. 2020 10:16

To je nějak moc ne? Zvlášť, když první měsíc se ti bude úročit jen max. 100 000 Kč, druhý měsíc max. 100 000 + 100 000, apod. U Creditasu se ti celá částka bude úročit rovnou hned od začátku bez omezení. Z hlavy to podle mě za 6 měsíců nemůže udělat takový rozdíl.

Počítám tedy rovnou s tím, že u Creditasu nebudu začínat se 100 000 Kč, ale rovnou se mi bude úročit třeba 600 000 hned od začátku.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MP007 2. 1. 2020 10:24

U ING mi neběží žádná akce (ta loňská již dávno doběhla), konto mám prázdné (resp. 0,01 Kč) a banner (jak je popsaný v odkazu) se mi tam nezobrazuje. Nenapadá vás důvod?
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jakoubek61 2. 1. 2020 10:41

Jsem na tom stejně. Taky ten banner nevidím. V žádné akci zapojen nejsem. >:-(
jakoubek61
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků