ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 11. 2014 11:46

Jen dávám vědět, že jsem zkusmo v září zaslal na 2 INGkonta po 500, a žádná nabídka na zvýhodněný vklad nedorazila. Takže o tom bude asi rozhodovat Patrikova oblíbená bulharská konstanta.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tx999 1. 11. 2014 17:43

Spis jde o to, ze pokud masvice nez 1 konto, tak ING zadne akce nenabizi.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil 1. 11. 2014 17:59

mě nabídli 1,5% na tři měsíce ale jen na 100 litrů a na to jim prdím všichni ostatní dostali do mega :(
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 11. 2014 18:34

tx999 píše:Spis jde o to, ze pokud masvice nez 1 konto, tak ING zadne akce nenabizi.

Njn, vždycky když se něco nenapíše jednoznačně do všech podrobností, najde se nějakej šťoura :-) - na 2 konta různých vlastníků.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 11. 2014 20:20

Já tam mám asi 3/4 roku 0,- Kč a nabídka na zvýhodněný úrok dorazila...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taallaa 3. 11. 2014 18:10

Dobrý den,
ráda bych vás informovala o zmanipulované soutěži „POMOZTE JEŽKOVI“ s ING bankou.
V soutěži mělo prvních 20 soutěžících se správnou odpovědí vyhrát 5000Kč. Problém je v tom, že soutěžní otázka byla zadána nejednoznačně.
Otázka zněla:
„Kolik kilogramů jablek se celkem sklidilo podle oficiálních údajů
v roce 2012 v celé ČR?“ (dále jen „soutěžní otázka“). Odpověď na soutěžní otázku musí
vycházet z oficiálních, veřejně přístupných údajů poskytovaných příslušnými orgány
státní správy zpracovává tyto údaje v České republice. Odpověď vychází z údajů
Českého statistického ústavu. Výsledný údaj musí být zaokrouhlen nahoru na celé
kilogramy.


Oficiální údaje ČSÚ dostupné na webu http://vdb.czso.cz/vdbvo/tabparam.jsp?v ... tola_id=11 udávají správnou odpověď jako 118 709 000kg ovšem ING banka tvrdí že správně je 118 709 310kg.
Toto číslo získala úpravou excelového souboru z ročenky ČSÚ http://www.czso.cz/.../t/0E00241907/$Fi ... 131313.xls
I v této tabulce je číslo 118 709 000kg ovšem po úpravách o kterých se nikde nezmínily, můžeme získat číslo druhé. ING bere jako správnou odpověď pouze číslo 118 709 310kg a očividně se snaží soutěž zmanipulovat tak aby vyhrálo co nejméně lidí, protože většina posílala číslo získané z veřejně přístupné databáze, tak jak zadávala soutěžní otázka a to tedy 118 709 000kg. Je zjevné, že ING soutěž vyhodnotila nesprávně a snaží se použít číslo, které není pro běžného uživatele dohledatelné aby soutěž zřejmě vyhrály pouze lidé kteří o tomto ví pravděpodobně známý a kamarádi zaměstnanců ING.

Je na každém aby si udělal vlastní názor, ale já si do budoucna rozmyslím, zda s takovou bankou spolupracovat a zvážím i možnost dalších kroků. Kdo by se chtěl ke mne přidat může mne kontaktovat na email: tala.@seznam.cz.
Děkuji za váš čas
taallaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 3. 11. 2014 18:26

Když není někomu jasné zaokrouhlování a zobrazovaní čísla na daný počet platných číslic, pak je to těžké.

Správná odpověď je pochopitelně 118 709 310 kg, která je zveřejněna v excelovském souboru, buňka G18. To že vidíte hodnotu 118 709 u které je uvedeno, že to je v tunách, ještě nic neznamená. Skutečná hodnota toho čísla je totiž 118 709,31. V tabulce se však zobrazují čísla před desetinou čárkou.

V tabulce z prvního odkazu pak vidíme již zaokrouhlený výsledek.

Tím bych Apple gate uzavřel s tím, že ING vyhodnotila soutěž správně a pár soutěžících by si mohlo zopakovat základy matematiky a práce s Excelem.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 3. 11. 2014 19:13

taallaa: všiml jsem si váš již na profilu ING. A tam mi to bylo blbé psát...

Když jste tak hloupá, že si neumíte ani najít správný zdroj a pracovat s ním, tak radši nesoutěžte. A jestli chcete podávat trestní oznámení, udání a kdo ví co jste tam psala, nikdo vám v tom asi nezabrání, ale aspoň budou dotyční vědět, že mají tu čest s hlupákem. Každý si to dokáže najít během 2 minut a správně. Než abyste zalezla, že máte IQ tykve, tak děláte haló...

A nezapomeňte si stěžovat, jak se říká, na nádraží...

P.S.: Omlouvám se za tvrdší tón, ale tohle mě vytočilo, je vidět, že blbost nadnáší a občanka by se neměla rozdávat podle věku, ale rozumné mentální způsobilosti... kterou tato dáma neoplývá.
P.S.2: Až banky zruší soutěže, protože mají co do činění s těmito hlupáky, co to jsou pak schopni řešit dál i přes svou jasnou mýlku, není se co divit.

Hlasuji pro to, aby admini uživateli "taallaa" dali k přezdívce titulek hlupák fóra či tak něco.

-- 3. 11. 2014 19:15 --

P.S.3:

"ING bere jako správnou odpověď pouze číslo 118 709 310kg a očividně se snaží soutěž zmanipulovat tak aby vyhrálo co nejméně lidí , protože většina posílala číslo získané z veřejně přístupné databáze, tak jak zadávala soutěžní otázka a to tedy 118 709 000kg"

Prostě vyhraje 20 lidí a basta... Ať už těch, co měli odpověď správně nebo pak i ti další. Těch 100 000 rozdají. Co na tom nechápete?
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taallaa 3. 11. 2014 19:22

Oficiální údaje ČSÚ dostupné na webu http://vdb.czso.cz/vdbvo/tabparam.jsp?v ... tola_id=11 udávají 118 709 000kg. Vtom případě je částečná vina na straně ČSÚ když udává na různých místech různé údaje a zbytek na ING když takové rozdílné údaje použila do soutěže.

To že vyhraje 20lidí je pravda, ale vyhraje několik nebo většina lidí s odpovědí ING a až pak ten zbytek který odpovídal podle dat na webu ČSÚ.
taallaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 3. 11. 2014 19:36

Máte tu prosím někdo stažená pravidla do kdy mají kontaktovat výherce a jakým způsobem?

já mám pocit, že jsem tam nějakou hodnotu blízkou té konečné 310 uváděl, našel jsem si údaj v těch tunách a předpokládal jsem zaokrouhlení, takže jsem si poslední čísla vymyslel a možná byl i blízko, proto bych rád věděl podrobnosti

Edit: už jsem našel, výherci budou kontaktování do 30.11.2014 mailem
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 3. 11. 2014 19:43

taallaa: váš odkazovaný web je zjednodušený náhled, který tahá data z toho excelu - když kliknete na detail, máte tam zdroj dat, do kterého jste se měla podívat. Za to Ing nemůže.

Pokud někomu chcete nadávat, tak sobě a čsú, proč tam nezobrazují celá data (což je logické, protože náhled se setinami a tisícinami by byl nepřehledný)

Excel, odkud pochází správné číslo, je oficiální ročenka ze stránek ČSÚ. Tudíž je to správný, oficiální a nevím co ještě soubor.

Tomas: do konce listopadu
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taallaa 3. 11. 2014 19:59

když kliknete na číslo daného roku zobrazí se zase jen 118 709. Odkaz na soubor excelu nikde uvede není. To jsem si musela najít zvlášť až po zjištění na facebooku. ČSÚ by tam měl tedy mít někde upozornění že data nejsou kompletní případně zaokrouhlena a že je třeba hledat jinde.
taallaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 3. 11. 2014 20:17

Není tam odkaz na soubor, ale je tam jméno zdroje. V knihách také máte jenom jméno, odkud se čerpalo.

Tímto s tím končím. Snad už jste dala myšlenky dokupy, uznala svou chybu a bude klid.

Mějte se.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 3. 11. 2014 20:47

taallaa píše:Odkaz na soubor excelu nikde uvede není. To jsem si musela najít zvlášť až po zjištění na facebooku. ČSÚ by tam měl tedy mít někde upozornění že data nejsou kompletní případně zaokrouhlena a že je třeba hledat jinde.

To ze jsou zaokrouhlena je snad jasne hned z te jednotky (ze to je udaj v tunach). Takze logicky uvazujici clovek by se rozhodl bud dohledat presnejsi data, nebo pokud by se s tim nechtel namahat, tak napsat jakekoliv cislo z rozmezi 118708500-118709499 (resp. vzhledem k zaokrouhlovacim pravidlum je mozna i hodnota 118709500).
A ta informace o zdroji, odkud se tato prezentace dat bere, tam je.
Priste doporucuji nejdrive se zamyslet nad tim, jestli jste nekde neudelala chybu a pak teprve zacit kopat kolem sebe.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 11. 2014 06:46

:-D :roll: Musím souhlasit s ostatními. Otázka se ptala na kg, tabulka ČSÚ na první pohled uvádí sklizeň v tunách (celkem logické, existují nějaké standardy, to byste mohla chtít, aby to uváděli na gramy), takže se mi v hlavě honilo - buď to budu muset nějak tipnout, nebo zapátrat, zda se někde ty kg neskrývají a napadlo mne, že číslo by mohlo být zaokrouhlené a mohl bych ho nezaokrouhlené najít po rozkliknutí buňky. A ejhle, bylo tam. Zjevně nejste schopna poměrně jednoduché úvahy a navíc nejste schopna rozpoznat, že nejste nejachytřejší a uznat, že jste udělala chybu, a to jen a pouze Vy (ani ČSÚ, ani ING).

Jinak ty výsledky by mě taky zajímaly.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků