ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 2. 2019 09:42

Jsem si vědom, že dotaz je mírně OT. Pokud převedu peníze na účet plnoletého syna (příjmení máme stejné) a on pak za nějakou dobu zpět na můj účet, nebude to brát berňák jako příjem na jedné (obou) straně/ách s požadavkem na zdanění?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 2. 2019 09:44

1. vždy to může být dar a ten je mezi příbuznými v řadě přímé osvobozen od daní
2. pokud mu to banka nenapráší, tak se o tom ani nedozví

Nicméně se může stát, že banka bude chtít vysvětlit "podezřelé transakce", zpravidla jde o převody nad 15 000 EUR v jeden den, ale stačí je rozdělit na více dní a většinou je klid.

Mne už takto několikrát "vyšetřovala" ČSOB, ale vše jsem vysvětlil a OK
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B36 9. 2. 2019 09:57

PatrikChrz píše:Jenže ta nabídka od ING je dost "podvod", banka počítá s tím, že většina klientů na danou sazbu nedosáhne, nebo jen minimální částí svého vkladu. Naopak doufám, že se ostatní banky nenechají "strhnout" a k podobným nekalým praktikám se neuchýlí


Jak nedosahne? Cokoliv tam v prubehu unora naliju (a udrzim se pod 300k), bude od brezna na nasledujicich 6 mesicu uroceno 2%. U konkurence jsem mel na mysli zachovani jejich stavajicich "jednoduchych" modelu sporicich uctu a navyseni uroku, nikoliv vymysleni podobne slozitych podminek :-) .
B36
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod protektor1 9. 2. 2019 10:41

B36 píše:
PatrikChrz píše:Jenže ta nabídka od ING je dost "podvod", banka počítá s tím, že většina klientů na danou sazbu nedosáhne, nebo jen minimální částí svého vkladu. Naopak doufám, že se ostatní banky nenechají "strhnout" a k podobným nekalým praktikám se neuchýlí


Jak to myslíte, že většina klientů na danou sazbu nedosáhne? Mohl byste prosím upřesnit váš komentář?
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod elfin 9. 2. 2019 11:08

Asi by to zajímalo všechny, o jaký jde "podvod a nekalé praktiky". Možná do toho nevidíme jako zkušený Patrik..?
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 9. 2. 2019 12:03

Jde o to, že to je speciálně zapsaný jako 2% úročení, ve skutečnosti budete muset držet ke konci část peněz na úročení 0,5 %, abyste měli na další části 2 %, takže se na 2 % z celé vložené částky nedostanete.
Kromě toho kalkulačka na jejich webu ukazuje při jednorázovém vkladu stejné úročení jako při postupném vložení stejné částky, což je taky nesmysl a neodpovídá podmínkám.
Za nekalou praktiku považuji i to, že v písemné nabídce nechali z obrázku znázorňujícího způsob úročení jen půlku, aby to líp vypadalo (a uvedlo zákazníky v omyl).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod stepano 9. 2. 2019 12:21

Takže jsem se po týdnu zas podíval na fórum, pročetl jsem si to tu, pročetl jsem si i podmínky akce a abych to shrnul - vidím to tak, že minimálně od února až do července se vždy poslední den v měsíci tam vyplatí nalít 300tis. , a podle situace na začátku září přinejhorším vše vybrat, nebo se spokojit s postupně klesajícím úročením vkladů.

No a pokud zareagují ostatní banky a začnou také zvyšovat, tak se to dá kdykoliv celé převést jinam. Pokud jsem něco přehlédl, tak mě opravte, ale momentálně nic lepšího v rámci spořicích účtů nenajdete.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 9. 2. 2019 12:32

MirekM. píše:Jsem si vědom, že dotaz je mírně OT. Pokud převedu peníze na účet plnoletého syna (příjmení máme stejné) a on pak za nějakou dobu zpět na můj účet, nebude to brát berňák jako příjem na jedné (obou) straně/ách s požadavkem na zdanění?

Náhoda je blbec?
Cca po hodině po napsání původního příspěvku mně syn vracel 100K z jeho Air na Air můj účet - vrátil část půjčky od rodičů na pořízení bytu. Platba synovi odešla, ale mně nepřišla ani za 20 minut, což jsem nikdy z Air na Air účet ani o víkendu nezaznamenal. Volám na infolinku, ověření, pak chtěl pracovník infolinky syna, ověření a zdůvodnění účelu platby, i když v popisu platby bylo napsáno jasně "vrácení části půjčky na pořízení bytu od rodičů".
Tak nevím, jestli někdo z Air bedlivě sleduje i o víkendu toto fórum, nebo to byla skutečně jen náhoda, ale u tak malé částky mě tento postup poněkud překvapil.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod termistor 9. 2. 2019 12:34

když mám nyní na ING 300 tisíc, má cenu tam ještě něco přihazovat, nebo ne ? Pochopil jsem tak, že každé další měsíční přihození se mi bude taky úročit 2% nebo už ne ?
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 2. 2019 13:24

elfin píše:Asi by to zajímalo všechny, o jaký jde "podvod a nekalé praktiky". Možná do toho nevidíme jako zkušený Patrik..?

Jak píše xls - "nekalé praktiky" jsou v tom, že je to "halasně" propagováno jako 2% úročení, přičemž o poměrně složitých podmínkách se "taktně mlčí". Vůbec ty podmínky jsou zřejmě nejsložitější, co jsem viděl. Spořák má být jednoduchý.
Pokud jde o to, že na úročení spousta lidí nedosáhne, ke xls bych přidal jednak lidi, kteří prostě nepochopí podmínky, resp. pochopí je tak, že tam peníze vloží a nebudou se jim tou sazbou úročit všechny (nebo je tam nechají příliš dlouho), a jednak lidi, kteří tam už ty peníze měli v lednu (ovšem ty to v zásadě nijak nepoškodí, protože by je tam stejně měli za nízkou sazbu, jen třeba získají dojem, že se jim nyní budou úročit více).

MirekM. píše:Náhoda je blbec?

Nic zvláštního bych v tom neviděl. Už tu lidi dávno psali, že AB chce zdůvodnit i nižší částky, zvláště pokud se nějak vymykají běžným transakcím na účtu.

stepano píše:Takže jsem se po týdnu zas podíval na fórum, pročetl jsem si to tu, pročetl jsem si i podmínky akce a abych to shrnul ...

tom brava jistě promine, ale jako "samozvaný admin" musím konstatovat, že takto nějak to má vypadat. :) Jinak to vidím shodně.

-- 9. 2. 2019 13:26 --

termistor píše:když mám nyní na ING 300 tisíc, má cenu tam ještě něco přihazovat, nebo ne ? Pochopil jsem tak, že každé další měsíční přihození se mi bude taky úročit 2% nebo už ne ?


Pochopil jsi to nejspíš správně. Oproti jiným (co tam mají 0,-) se Ti akorát těch původních 300t. nebude úročit 2 % (nejspíš se budou úročit stále 0,5 %, vše nad mimo bonusovou sazbu ještě méně).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod elfin 9. 2. 2019 14:05

Takže 2% úrok platí jen pro vklady od data platnosti akce, na obálce dopisu od ING bylo napsáno otevřít po 7.2. - datum začátku akce 2% pro každý nový měsíční vklad do 300t.po dobu 6m.?
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomas3 9. 2. 2019 14:58

PatrikChrz píše:Jenže ta nabídka od ING je dost "podvod", banka počítá s tím, že většina klientů na danou sazbu nedosáhne, nebo jen minimální částí svého vkladu. Naopak doufám, že se ostatní banky nenechají "strhnout" a k podobným nekalým praktikám se neuchýlí


Předpokládám, že když danou akci považuješ za "dost podvod" a "nekalou praktiku" , tak se jí nebudeš účastnit.
Můžeš nám tedy doporučit jiný SÚ s podobným zhodnocením, který by lépe vyhovoval Tvým přísným morálním nárokům?
Já na rozdíl od tebe doufám, že ostatní banky se nechají strhnout a nabídnou byť složitější SÚ, ale s ještě lepšími úrokovými podmínkami a delší dobu trvání a stejně jako zde bude i pro stávající klienty
Závěrem snad jen, že se jedná o nabídku bankovního SÚ, nikoliv produktu sociálního zabezpečení. Proto každý, pro koho je příliš složitá, pracná, nepochopitelná a neetická jí nemusí využít.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 9. 2. 2019 16:33

Přesně tak, netřeba kritizovat, snaha ING je chválihodná a já ji využiji není dúvod tak neudělat.Penize zatím leží na nižším zhodnocení se stejnou likviditou. Tak proč ne ING s lepším zhodnocením.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 9. 2. 2019 16:33

Ale no tak … máme tu docela dobře fungující a transparentní bankovní trh s jasnými ceníky, dobrým IB a rychlým zaváděním technologií, jaký by nám spousta evropských zemí mohla závidět, není žádný důvod jásat nad zaváděním produktů, které jsou zřejmě úmyslně komplikované a zmateně vysvětlené jen proto, aby většina lidí nedostala, co čekali.

Produkt může být v detailech komplikovaný (jako je většina vracecích kreditek nebo koneckonců stavební spoření), ale musí být bezpochyby pochopitelný. Tahle ING akce má nejen komplikovaný návrh, ale extrémně nejasně formulované podmínky. Spoléhat se na odpovědi náhodných social brand managerů na Facebooku místo oficiálních podmínek dost dobře nejde, co si na nich vezmeš, když „se spletli“ a banka se hluboce omluví za chybu jednotlivce?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod elfin 9. 2. 2019 16:49

V každém případě na jednorázový vklad do 300 tis. bude úrok 2% platit na půl roku, další vklady už to budou mít na kratšî dobu, pokud se akce neprodlouží, ale kdoví co bude do té doby. Jiné banky se třeba taky přidají s lepší úrokem.
elfin
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků