ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Petr T. 5. 4. 2017 22:22

nikko píše:Myslím, že je to jinak. ING banka chce (krkolomně) vyjádřit, do kterého fondu pošle bonus, jestliže klient investoval do více fondů. Bonus tedy pošle do toho fondu, do kterého klient investoval nejdříve (samozřejmě v období 1.-30. duben 2017).

Jsem téhož názoru a už jsem ING i vyzval, aby opravili matoucí znění, protože nejdříve není totéž co poprvé. Prý mou připomínku předali na marketingové oddělení. Ale dost pochybuju, že na to bude marketingové oddělení reagovat. Museli by to totiž udělat formou změny podmínek akce, což jim nebude stát za to (pokud se tím vůbec někdo bude zabývat, a pokud si bude ochoten přiznat, že je to opravdu napsáno špatně).
Petr T.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sorryjako 6. 4. 2017 01:16

vlazy píše:Ty podmínky akce jsou trochu nejednoznačné a matoucí. Čtu tam mj., že
Nárok na příspěvek do fondu ve výši 1000 Kč vzniká pouze za podmínky, že po celé období od 3. 4. do 30. 4. klient nezadá žádný pokyn k prodeji cenných papírů jakéhokoli jím drženého podílového fondu.
Podle toho by mohlo vyplývat, že ta investice do fondu by měla být provedená do 3.4. což je už pozdě a pak do 30.4. by neměl být zadaný žádný pokyn k prodeji.

Ne, to se vztahuje jen na investice z minulosti. Cili nesmis v tom obdobi nic prodat.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sorryjako 6. 4. 2017 01:16

vlazy píše:Ty podmínky akce jsou trochu nejednoznačné a matoucí. Čtu tam mj., že
Nárok na příspěvek do fondu ve výši 1000 Kč vzniká pouze za podmínky, že po celé období od 3. 4. do 30. 4. klient nezadá žádný pokyn k prodeji cenných papírů jakéhokoli jím drženého podílového fondu.
Podle toho by mohlo vyplývat, že ta investice do fondu by měla být provedená do 3.4. což je už pozdě a pak do 30.4. by neměl být zadaný žádný pokyn k prodeji.

Ne, to se vztahuje jen na investice z minulosti. Cili nesmis v tom obdobi nic v minulosti nakoupeneho prodat a navic musis za minimalne 10000 Kc nakoupit.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr T. 6. 4. 2017 01:39

Tak podle mě nesmíš prodat vůbec nic, tedy ani tu nově pořízenou investici.
Petr T.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sorryjako 6. 4. 2017 01:42

To je jasne, ale tomu se venuje jina cast podminek nez ta citovana vlazym.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr T. 6. 4. 2017 02:20

Já to tam už nikde jinde nevidím.
Petr T.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 4. 2017 04:09

Vasek06 píše:to vlazy: je to opravdu napsáno nevhodně, ale nabídka přišla do IB až 4.4. a platí, či-li ten termín 3.4.- .. je myšlen dle mě pro prodej.
Co je na tom napsáno nevhodně? Já tam vidím jednoznačně a pouze to, že se nesmí nic v daném období prodat. Omezení nákupu tam není (to je jinde).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod sorryjako 6. 4. 2017 04:48

Presne tak.
sorryjako
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom brava 6. 4. 2017 09:52

ten bonus vypadá lákavě, ale nevystavujete se aktuálně investicí do fondů riziku jednorázovéhu poklesu (znehodnocení) ceny PL v korunách následkem ukončení měn. závazku ČNB na CZK/EUR=předp. posílení koruny vůči EUR o cca 5%=ekv.pokles hodnoty EUR-aktiv v portf fondu???

EDIT 13h: Právě kačenu pustili do free-floatu, takže v brzku uvidíme, jak to zasáhne hodnotu PL...
Naposledy upravil tom brava dne 6. 4. 2017 12:14, celkově upraveno 4
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 4. 2017 10:51

Risk je zisk.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 4. 2017 11:59

Předpokládám, že jsou zajištěni. Navíc hodlám zainvestovat až na poslední chvíli.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tom brava 6. 4. 2017 12:04

prej "předpokládám" :-D "Riziko je aktivně řízeno, cizoměnové investice v portfoliu jsou zajišťovány vůči hlavní měně fondu, kterou je euro." .....takže vůči kačce je houby zajištěno. 8-)
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr T. 6. 4. 2017 12:10

No, já, coby ekonomicky nevzdělaný trouba, si už pár dní kladu otázku, co to udělá s hodnotou už nakoupených fondů. Sice jsou (většinou) vedeny v CZK, ale ING má většinou zainvestováno do zahraničních akcií, dluhopisů atd., a jejich hodnota je přece vyjádřená v EUR, USD apod. Takže pokud CZK posílí, cena podílových listů vyjádřená v CZK by logicky měla klesnout, ne? Akorát nevím, ve kterém okamžiku. Hned? Nebo ve chvíli, kdy ING ty své investice prodá? Jak říkám, nemám o tom páru, tak mi tu teď prosím nenadávejte moc sprostě :-[
Petr T.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 4. 2017 12:19

Tohle ale nelze říct obecně, o jakých fondech je tady řeč? V ING Fondech jsou i nabízeny i fondy Templeton, BlackRock či Fidelity, některé můžou být měnově zajištěné, jiné zase ne (a některé třeba jen částečně, případně jen do referenční měny fondu, která může být odlišná od měny denominace)...

Co se týče třeba těch ING Aria fondů, které nemají vstupní poplatek, tak ty měnově zajištěné třeba jsou (vůči referenční měně fondu - EUR, ač je podfond je denominovaný v CZK), viz. KIID:
Váš podíl bude « zajištěný (hedged) » s cílem snížit účinek výkyvů směnného kurzu mezi měnou denominace a referenční měnou podfondu. Nejsou poskytovány žádné záruky ani jistoty, že takového zajištění bude účinně dosaženo.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod sorryjako 6. 4. 2017 12:39

Já včera nakoupil ING Aria Agressive.
sorryjako
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků