ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KubaPa 31. 5. 2007 09:00

To je divný, mě se neptali, naopak mi říkali, že pro podnikání bych ho mít nesměl, že je jen pro fyzický osoby. Ale zakládal jsem to na pobočce, ne poštou. Asi bych ho prostě neuvedl, jako ho neuvádím u soukromýho účtu v bance...
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod KubaPa 31. 5. 2007 11:29

Já bych tipoval, že je to pro případ, že byste byl daňovým rezidentem jinde než v ČR, ale radši bych si to ověřil.
KubaPa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondřej_hn 31. 5. 2007 22:15

Když jsem si přečetl ten text, co je malými písmeny, pochopil jsem z toho, že tuto kolonku vyplňují jen osoby, které "neplatí daně" v ČR, ale jinde. Tuto položku bych nevyplnil.
Ondřej_hn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 31. 5. 2007 22:23

[quote="Ondřej_hn";Když jsem si přečetl ten text, co je malými písmeny, pochopil jsem z toho, že tuto kolonku vyplňují jen osoby, které "neplatí daně" v ČR, ale jinde. Tuto položku bych nevyplnil.c/quote]

Už se stalo :(

Já to vyplňoval přes internet a nechtělo mě to pustit dál, dokud to nevyplním. Radši si do banky zajdu a zeptám se o co jde. Doufám, že účet nechtějí hlásit na finančák, nebo se z toho picnu.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomvill 14. 8. 2007 15:05

Ahoj, rád bych se zeptal, zdali máte někdo zkušenosti se založením ING konta přes internet. Mě to uskutečnit nelze, protože podmínkou registrace je rozklikání odkazů s podmínkami použití atd., jenže mě tyto odkazy rozkliknout nelze, protože mě to napíše,že server je nedostupný a když dám dokončit nebo pokračovat, tak mi to píše, že jsem si ty odkazy ještě neprohlédl a nepustí mě to dál. Už jsem jim psal mejla, ale zatím nikdo neodpověděl.
tomvill
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2007 16:24

Já to zakládal před několika lety a na problém jsem nenarazil.
Každopádně mají bezplatnou linku, tak by neměl být problém uzavřít to po telefonu, ne? 800 159 159
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomvill 21. 8. 2007 08:09

A má ING konto ze zákona pojištěné vklady, jak je k tomu u ostatních tuzemských bank nebo to funguje v případě spořícího účtu jinak? Nějak jsem se k této informaci nemohl na netu dostat...díky za odpověď.
tomvill
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 8. 2007 09:36

https://www.ingkonto.cz/cz/o-ing-kontu/ ... informace/

Vysoká bezpečnost :

* peníze mohou být převedeny pouze na vámi předdefinované účty,
* jsou spravovány jednou z největších finančních institucí na světě,
* vklady do ekvivalentu 20 000 EUR jsou pojištěny ve 100% rozsahu

Je to pojisteno podle nizozemske legislativy, takze na nizsi castku, ale dostanete vsechno, ne jenom 90%
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koumeles 22. 8. 2007 11:34

Od duverneho zdroje se mi doneslo, ze ma byt uroceno ING konto 2.25% a taky, ze se ocekava vetsi inflace
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 8. 2007 13:42

Já bych tomu i věřil, i když jsem navrhoval jen 2,2% (v jiné diskusi) :-)
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2007 06:49

Jo, pry ode dneska. Vcera jsem se to (nahodou) dozvedel přímo v "Oranžovém domě".
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moravecz 28. 8. 2007 15:43

Urok z vkladu je zdanen 15%, coz jsem se dozvedel az z vypisu.
moravecz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2007 16:36

To je tak vždy, bez ohledu na banku a produkt.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 8. 2007 17:29

Kromě stavebního spoření. Co vím, vláda modrozlodějů navrhovala zdanit i to. Radši jsem zatím ani nezkoumal, jestli to v té pseudoreformě, jejímž jediným cílem je dohnat střední třídu k žebrácké holi nebo do náruče komunistů, skutečně je.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků