ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pavelxz 20. 7. 2019 00:14

Myslel jsem si, že podmínky ING spoření mám přečtené a chápu je. Každý měsíc již po několik let posílám na ING konto 12 tisíc Kč a za 8 tisíc nakupuji podílové fondy. Takže mi každý měsíc narůstá zůstatek na ING kontu o 4 tisíce. Do tohoto pravidelného schématu jsem poslal v únoru dalších 300 tisíc a očekával jsem, že se mi těchto 300 tisíc bude úročit 2 procenty. Nějaké 4 tisíce navíc jsem neřešil. K mému překvapení se 2 procenty úročí pouze částka 292 tisíc. Od 300 tisíc se odečetlo 8 tisíc, za které nakupuji fondy, pravidelný převod 12 tisíc plus se nepřičetl. Považuji se za klienta, který má nadprůměrné znalosti o finančních produktech, nicméně tato skrčka mě vůbec nenapadla. Po této zkušenosti jsem s ING v zásadě skončil.
Pavelxz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 7. 2019 05:26

Veverka1: Podle mě je to jen kritérium pro zařazení do úročení - příslušnou měsíční várku úročenou v dalších měsících 2 % vytvoří rozdíl vkladů a výběrů v daném měsíci.

-- 20. 7. 2019 06:28 --

Pavelxz: To mi přijde v rozporu s podmínkami, a tudíž zralé na reklamaci.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 20. 7. 2019 08:20

to Pavel muzes to prosim rozepsat, ja to z toho chapu ze se tech 12 vůbec nepricetlo jako ze vůbec na bu, ale ty asi myslis 12 tis k urokum. Prosim vyjadri to i pro blby (mě). Diky moc.

ps: protože mluvíš o pravidelných + 12 a pak pises ze 4 jsi neresil, tak nevim zda je poslal nebo ne.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 7. 2019 08:36

Pavelxz píše:...nakupuji podílové fondy.

Jaké nakupuješ fondy, a jaké mají zhodnocení, a jak jsi s tím spokojený?

Tak svůj prblm v ING důrazně vyreklamuj. Zeptej se jich, zda je jejich cílem systematicky odradit od investování do jejich fondů, že to není problém a finance už budou mířit jinam (i převod stávajících). Zeptej se, co ti doporučí za jinou banku, dále jak rychle finance převést, jak zrušit fondy, a jak zrušit účet? Nakonec řekni, že s návratem počkáš 9 až 10 let, jestli se třeba časem nezlepší. 8-P
Naposledy upravil DrumSession dne 20. 7. 2019 08:47, celkově upraveno 1
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 7. 2019 08:46

Podmínky té akce jsou značně překombinované, trochu to s tím ojebem zákazníků přehnali. Jasně tím upozornili jen na svou vychcanost, od takové banky je lepší se držet dál. Kdybych tam neměl 4místné číslo účtu, tak to dávno zruším.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Markil 20. 7. 2019 08:52

Přesně, naprostý souhlas. Asi to není moc racionální, ale posledních pár let to taky už držím jen kvůli kraťoučkému číslu ještě z dob začátků s oranžovým kontem, nebo jak tomu tehdy říkali...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 7. 2019 08:55

Měl jsem šestimístné č.ú., ale to mi zrušili sami z důvodu přechodu na "nový systém". Asi protože jsem měl ještě jeden novější ING Konto účet. Ale naštěstí jsou i jiné s.ú., kde z lidí nedělaj krextény...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 20. 7. 2019 09:04

Potvrzuji úplně stejnou praxi co Pavelxz.

Pravidelně do ING každý měsíc převádím 10k, z toho 9k jde z ING konta do fondů. V únoru jsem do ING kromě toho převedl navíc 300k, takže celkem 310k. To samé pak v dubnu. Přesto systém fungoval důsledně podle LIFO, tedy za zvýšenou sazbu se úročilo v daných měsících pouze 291k Kč. Tedy veškeré odchozí platby se vždy prvně odečítaly ze zvýhodněného vkladu. Na další přiteklé vklady v daném měsíci se vůbec nebral zřetel. Pěkně zmršené a protiklientské. V momentě, kdy Moneta zavedla Spoření 2, vše jsem převedl a ING konto používám opět jen pro převod a investici do fondů s minimálním zůstatkem.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 7. 2019 09:14

Jaké nakupuješ fondy, a jaké mají zhodnocení, a jak jsi s tím spokojený?

Mám malou pozici v ING Aria Lion Dynamic LU1476744229
Zhodnocení 10/16 až 12/18 - 0 (nula!)
Zhodnocení 1/19 až 7/19 - 15%
Pokud se udrží do listopadu, tak zhodnocení by bylo cca 5% za rok. To je slabé. Naštěstí v listopadu bude free po 3y a udělám exit.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavelxz 20. 7. 2019 10:13

Já jsem si zpětně praxi s úročením 292 tisíc namísto 300 tisíc pro sebe vysvětlil, že to asi podle podmínek bude OK. Zřejmě je tam někde uvedeno, že pro zvýhodněné úročení se zohledňují platby, které za měsíc přijdou "až do výše 300 tisíc". Já jsem tou svojí konstrukcí poslal za měsíc 312 tisíc. Takže se mi započítalo jen 300 a 12 vyletělo oknem (resp. úročí se nějakým nula celá nula nic). 8 tisíc potom skutečně z ING konta formálně odešlo, byť na nákup fondů. Takže šanci něco vyreklamovat asi nemám.
Chtěl jsem tím ilustrovat, že i se všemi znalostmi a zkušenostmi, které mám, i se všemi informacemi, které jsem vyčetl zde na fóru, ... se mi nepodařilo celou akci s ING zrealizovat optimálně. Prostě tuto bitvu s nepřehlednými podmínkami jsem prohrál :-) Myslím, že "běžný občan" nemá šanci se v ING spoření zorientovat vůbec. Pro mě osobně je to zkušenost se napříště do podobných produktů vůbec nepouštět.

-- 20. 7. 2019 11:35 --

Nakupuji fondy Fidelity (Global High Yield, Global Dividend, America, Global Consumer Industries) v rámci jejich tehdy zaváděcí akce stále bez vstupních poplatků. Zhodnocení nijak pravidelně nesleduji, teď jsem se na to díval a ukazuje mi to od 8,4 po 19,1 procenta. Přepočteno na p.a. to nebude žádná hitparáda, ale co už dnes :-)
Pavelxz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 20. 7. 2019 10:38

poustet ale jen davat a nepoustet se do nejakych xcross toku vnitr bance, nechat to odtéct cele najednou pryc.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 7. 2019 10:41

myslím že v daném měsíci je důležité konečné saldo, takže když přijde 3x 300 tisíc a odejde 2x 300 tisíc dělá to k poslednímu dni čistý vklad 300 tisíc a ten by se měl úročit. Leda by první pohyb v měsíci byl ten převod 8tis do fondů, oni to vzali jako výběr z posledního zřízeného vkladu předchozího měsíce a pak jsi teprve vložil 300tis na další období, ale oni už ten vklad nechali ponížený a těch 300tis vzali jako nový vklad na nové období. Kdyby bylo pořadí opačné (nejdřív +300tis a pak -8tis) tak by k tomu nedošlo. To už by byla ko..tina nejvyššího kalibru, ale jinak si to vysvětlit neumím.
V mých očích tímto ING taky strašně padlo, možná budou mít krátkodobý profit z odrbání klientů, ale přeju jim, aby se jim to vrátilo.
Možná jsem ale naivní a možná si tím otestovali, že to skutečně funguje, že to lidi neřeší, nepočítají a nehlídají. A třeba je za dveřmi další podobná akce.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 7. 2019 11:10

Vidím, že tu někteří kritizujete ING. Mám dojem, že je to jen proto, že jinam u konkurence je možné dostat také 2% úroku a to i za mnohem lepších podmínek. Stačilo by možná, že by ING zřídilo nějakou další podobnou akci s úrokem o trochu vyšším (např. 2,1%) a podmínkami třeba i více zamotanými a hned by se z těch nynějších kritiků ING stali vychvalovačí této banky a ING konta by se nerušily.
Já i když mám ING konto tak nejsem příliš zastáncem této banky a také zvažuji to ING konto zrušit. Tu poslední akci z 2% úrokem jsem nevyužil a ani toho nelituji. Tato banka bohužel z bankovních služeb nemá lidem kromě ING konta a investic nic jiného co by jim mohla nabídnout a proto je z mého pohledu ne příliš zajímavá.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 20. 7. 2019 11:27

Tys asi ty podmínky nečetl, co?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 20. 7. 2019 11:57

jezis ty delas "pane a vy ctete podminyk" ja se priznam ze jsem to necetl a co jako, proste hodim tam love a zkousim a hraju si (kazdej tam ma max 1,8 milionu a to fakt jen par lidi tady z fora) v zivote jsem debilitou prisel o vic, takze ikdyz se to nezda je ING se sporákem to nejbezpecnejsi co me v zivote potkalo a ING říká od zacatku je to chytre sporeni, svoji chytrosti předčilo i ty největší gardy na finexpertu, lidi s titulem i bez neho co jsou zas zkuseny ze všech finticek z ulice.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků