ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jenda_s 1. 3. 2021 12:51

mám RB ekonto komplet, na ing kontu aktuálně 0, něco v ing investicích

Nemyslím si, že k datu udělení souhlasu by tam muselo být těch 300T, podle mě stačí nyní udělit souhlas, počkat co vypadne z RB (až to schvální UOHS) a pak nasypat do ING 300T a tyto převést na stávající RB účet poté, co RB oznámí, že nastavila ty nové podmínky pro exING klienty. Takhle to aspoň vidím já a plánuju to takto udělat.
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 3. 2021 13:28

rafaa píše:V ING mám také investice, ale již asi 2 roky tam mám 0Kč. Musím je vypovídat v ING, když je nechci převádět do RB? (převádět chci jen ING konto)
Taky jsem měl investice s nulovou investici které nechci převádět do RB. Protože souhlas s nabídkou je zároveň pro ING Konto a investice a není známé jestli při tom převodu dají na výběr jestli budu chtít do RB převést obojí nebo pouze ING Konto tak jsem ty fondy raději vypověděl. Jde to jednoduše přes IB. Dnes jsem v IB našel zprávu, že moje Produktová smlouva pro ING Podílové fondy byla ukončena. Mám tak jistotu, že při tom převodu do RB mne nebudou nutit převést i fondy a nebudou s tím zbytečné problémy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod y2key 1. 3. 2021 19:51

Linda z Rb píše:Dobrý den všem účastníkům diskuze,

děkujeme za Vaše názory, typy, podněty i připomínky. Rádi bychom zodpověděli pár dotazů.


4. Nabídka výhodného úroku je 1% p. a. do 300.000,- Kč a nad 300.000,-Kč 0,2% p. a. Příklad: 400.000,-Kč poslané z ING se budou úročit 300.000,-Kč jedním procentem a 100.000,-Kč procentem 0,2 p. a. Tyto sazby klientům ING garantujeme 1 rok.


Přejeme hezký den. Zuzka z Raiffeisenbank


Děkuji za tu větu:

Tyto sazby klientům ING garantujeme 1 rok.

Tohle printscreenovat - možná se to bude hodit!
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 1. 3. 2021 20:21

neoficiální zpráva někoho, kdo se označuje za Zuzku z Raiffeisen bank si myslím, že je naprosto k ničemu...

Navíc, profil se jmenuje " Linda z RB", to taky na důvěryhodnosti moc nepřidává...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 3. 2021 20:26

snad nemůže ING k datu udělení souhlasu s převzetím RB dát STOPku dalším vkladům na ING konto.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 1. 3. 2021 20:27

to těžko...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dezod20 2. 3. 2021 09:22

Dle mě je to přesně takto, co by mělo za smysl, kdyby vám nabídli 1% na 10,-Kč, které se někomu válí na starém "nefunkčním" spořáku z ING?

Je to odměna za přechod k RB, 1% do 300k, prostě je tam nalijete (splníte tak smysl transakce) kdykoliv po schválení prodeje retailu, což tady bylo asi tisíckrát řečeno..



jenda_s píše:mám RB ekonto komplet, na ing kontu aktuálně 0, něco v ing investicích

Nemyslím si, že k datu udělení souhlasu by tam muselo být těch 300T, podle mě stačí nyní udělit souhlas, počkat co vypadne z RB (až to schvální UOHS) a pak nasypat do ING 300T a tyto převést na stávající RB účet poté, co RB oznámí, že nastavila ty nové podmínky pro exING klienty. Takhle to aspoň vidím já a plánuju to takto udělat.
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 2. 3. 2021 15:03

Info pro ty co chteji lepsi uroceni co nejdrive. Ke schvaleni od ÚOHS by melo dojit 8.3. (pondeli)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2021 15:42

Vždyť stejně není jisté, kdy RB dané klienty po udělení souhlasu v ING IB osloví, a tedy odkdy půjde zvýhodnění úroku využít. Před oslovením od RB ale určitě ne (nebude ještě v systému RB u dotyčného nastaveno) - to je přeci klíč, že každému musejí z RB napsat email či zavolat, jak má konat. Tedy zde není na co spěchat, ještě by někdo omylem to do RB poslal z ING třeba ještě před obdržením té nabídky (před nabídnutím a aktivací zvýhodnění ze strany RB) a udělal tím chybu. Čekání se zde vyplatí, tedy udělení souhlasu v ING a pak čekání na RB, jaký postup z nich pro dotyčného konkrétně vypadne.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 2. 3. 2021 15:55

RB oslovuje klienty jiz nyni a ono odsouhlaseni v IB ING je jen formalita a v podstate neni potreba...
Vyhodne uroceni je od odsouhlaseni uradem, tedy od 8.3.
Samozrejme neni potreba spechat, ale je spousta lidi co maji penize na uroku 0,6% a pro ty je ma informace urcena (ne pro tebe!)
Apropo, ani po kontaktu od RB neni potreba ihned penize prevadet. Cas je az do srpna, takze vetsina bude prevadet az v kvetnu...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2021 16:13

Stávající klienti RB (co v RB mají BÚ) mají úrok 1% dle podmínek na běžném účtu až ode dne, kdy jim tam platba z ING přijde. Mnohým se tedy může vyplatit to převedení z ING do RB co nejvíc oddálit, aby jim 1% platilo pak co nejdéle. Zvlášť, pokud nyní totéž 1% mají třeba v Hello bank, což je přesně můj případ.
A pokud souhlas v ING někdo neudělí, nemá ho RB přeci co oslovovat, nebude mít jeho data, ne? Takovým pak ING zašle výpověď. Tedy neberu ten souhlas v IB ING jako formalitu, ale spíš nutnost pro pokračování v převodu k RB s tím zvýhodněním úroku. Kdo souhlas v ING nedá, toho RB ani nebude otravovat :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 2. 3. 2021 18:59

Udělil už někdo souhlas a kontaktovala ho už Raiffka?
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 2. 3. 2021 20:17

Ukončení retailového bankovnictví se netýká jen české ING. Do konce letošního roku přestane poskytovat služby privátním klientům i rakouská ING, ponechá si jen firemní byznys. Důvodem je nemožnost získat větší podíl na trhu v Rakousku.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 3. 2021 21:15

@mate59: RB nemohla ještě nikoho kontaktovat a ING nemohla do RB ještě předat data klientů co souhlas udělili - zatím se čeká na souhlasný verdikt ÚOHS k těmto krokům převzetí klientů. A jak zde Milan psal, měl by být udělen už příští týden v pondělí (jeho zdroj sice neznám, ale není to nereálné). Až pak tedy RB může začít rozesílat emaily resp. volat těm, co souhlas už udělili. A obě strany, ING i RB, jistě brzy po udělení souhlasu zveřejní aktuální informace na webu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 3. 2021 00:22

Po převodu z ING (úplně zcela bezplatný) do RB, jaké jsou nástrahy v minovém poli: Chytrý účet - poplatky :hm
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků