ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 24. 10. 2014 22:14

peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 25. 10. 2014 10:40

Tohle jsem přímo nezkoušel, ale dřív jsem nakupoval a prodával investiční fondy přes ING IB, bude to asi to samé jen zjednodušené s upravenou komisionářskou smlouvou.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 25. 10. 2014 12:38

no vypadá to hodné jednoduše, takové investice pro naprosté laiky. A jestli bude ekonomika opravdu růst jak se předpokládá tak by to mohlo být i výhodné teď něco investovat.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 10. 2014 13:16

Na ING pozor, už taky nevědí, jak klienty okrást. Jako příklad z poslední doby "zvýhodněný vklad". To, že to je "zvýhodněné", píšou všude, ale až hluboko v dokumentaci jsem se dopátral, proč mám ze stotisícovýho vkladu ze srpna najednou 93 tisíc: stačí když si např. posíláte přes jejich účet na jejich penzijní připojištění trvalým příkazem peníze, a ty svi*ě to čerpají nejdřív z toho výhodnýho vkladu. Důsledkem je pak to, že ty peníze, o které snížili "zvýhodněný vklad", máte pak blokovaný na tom prakticky neúročeným "spořicím účtu". Tyhle "přebývající" peníze si zase poslat pryč nemůžete, protože ty svi*ě by to nejdřív vzali z toho úročenýho vkladu.

Chápu, že to je trochu složitý, ale to je právě účel z jejich strany, aby člověk okradli aspoň pro drobný.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod khonsun 25. 10. 2014 13:35

xls: Nerozumim tomu nadavani o okradani. V podminkach zvyhodneneho vkladu je to napsano. Nechcili to tak, pak to nemohu pouzit.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 25. 10. 2014 15:10

Přesně tak, nejdříve si přečtu podmínky a zvážím zda je to pro mne výhodné a pokud ne tak to nezakládám. Pokud vím tak k investicím zvýhodněný vklad potřeba není a stačí jen ING konto.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 10. 2014 15:33

Prostě když mi někdo nabídne na 3 měsíce zvýhodněný vklad, tak těžko kvůli pár desítkám korun budu studovat desítky stran podmínek po celém jejich webu nebo to konzultovat s právníky. Tam, kde je ta akce popsána na jedné stránce, tak to tam samozřejmě chybí.

Jediný způsob, jak se tomu v praktickém životě vyhnout, je odfiltrovat lidi a instituce, které se chovají slušně a s těmi pak řešit případné obchody. Těm ostatním svin*m, které se snaží dosáhnout výhod neférovými postupy (většinou ale nekolidujícími s právem), je lepší se ve vlastním zájmu vyhnout. To je případ různých šmejdů, energetických firem, bank, pojišťoven...
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod khonsun 26. 10. 2014 08:29

Me to "stve" taky a eliminoval jsem. Nicmene to maji, m.j, jasne a nezaklete vysvetleno napr. v "Caste otazky - Proč se mi částka na Zvýhodněném vkladu snížila?"
/"V případě, že máte zřízený Zvýhodněný vklad a zadáváte příkaz k převodu peněžních prostředků, jsou tyto peněžní prostředky přednostně strženy z částky, kterou máte k dispozici pro zřízení Zvýhodněného vkladu, poté z částky, která je výhodněji úročena v rámci zvýhodněného vkladu, a až nakonec z částky, která je standardně úročena v rámci ING Konta. Když vybíráte úspory ze svého ING Konta, pamatujte tedy, že nejdříve vyberete částku, která je úročena zvýhodněným úrokem."/
K tomuto pravnik, studium mnoha stranek podminek, zjevne netreba.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 26. 10. 2014 10:03

Dobře, kdo má na takové jednání žaludek, může s nima investovat - viz ten článek. Pak se taky dozví, kde je zahrabané nějaké ustanovení, podle kterého vám strhnou peníze na vstupu, výstupu, každoroční paušál, každoroční odměnu, poplatky na operace,... a nemusí se divit, proč si ING nahrabala a on nemá šanci ani na vrácení hodnoty vstupní investice.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 10. 2014 10:42

Pročítal jsem podmínky a momentálně žádné poplatky účtovány nejsou.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 10. 2014 10:50

Samozřejmě, podílové fondy bez poplatků! To si hned kupte!
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod filip893 26. 10. 2014 11:08

xls: Ukaž mi jiné akciové fondy, které si neúčtují vstupní ani výstupní poplatek. Takové prostě nejsou.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 26. 10. 2014 11:43

Tohle je novinka na trhu, snaží se nalákat lidi tak holt zatím nic neúčtují. To že do budoucna nějaké poplatky zavedou je možný ale zatím je to celkem zajímavé a pokud by nějaké poplatky zavedly tak to určitě nebude ze dne na den a bude čas na to si rozmyslet jestli to zrušit a nebo se vyplatí to dále používat.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 10. 2014 13:49

To, že tam nic neúčtují, je nesmysl, na začátku můžou odpustit možná tak vstupní poplatek.

Jinak další podvodnická metoda - nalákat lidi na výhodné podmínky a pak to nenápadně změnit a okrást je. Zase - slušné firmy to nedělají. Hlavně u produktů s dlouhým časovým horizontem je předvídatelnost důležitější než nějaká momentální jakoby výhoda. To je naprosto stejné jako ti zoufalci, co mi pořád volají a nabízejí účet bezplatně na 6 měsíců.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 28. 10. 2014 10:30

V sazebníku je prozatím:
Vstupní poplatek u Fondů v nabídce ING Investic není účtován.

Výstupní poplatek není účtován.
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků