ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 4. 2020 20:03

Hodil bys nám odkaz na tu kalkulačku znovu prosím.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 27. 4. 2020 20:13

Aha, koukám, že starý odkaz už nefunguje. OK, tady je nový:
http://leteckaposta.cz/102783363
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 4. 2020 20:47

Díky
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svatava2015 27. 4. 2020 21:08

Ahoj, prosím Vás o rychlou nápovědu:
mám na ING kontu již nějaké peníze, dnes po přihlášení na mě vyskočila hláška, že mi dají úrok 2% na 6 měsíců když vložím dalších 100tis Kč.
Chápu to správně, že tam mohu dát rovnou celých 100tis Kč?
A že ty 2% budou jen pro těch 100tis? A zbytek se bude úročit tou nižší sazbou?
Pak trochu nechápu kdy se mi vyplatí to tam poslat? Ještě teď koncem dubna, nebo až 1.května?
Předem děkuji za upřesnění, nějak se v tom ztrácím.
svatava2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod regin 27. 4. 2020 21:27

Jestli doteď na tom účtu nebyl 2% úrok, tak je potřeba ho napřed "aktivovat". Dělalo se to kliknutím na nějaký baner (už přesně nevím). Až po aktivaci posílat peníze, ne dřív. Ale také ne pozdě. Peníze tam zkrátka musí 30.4. 23:59 už být. Z většiny bank by mělo stačit poslat peníze 30.4. brzo ráno, ale pro jistotu bych je poslal už 29.4. Pak se bude těch 100 000 Kč od 1.5. do 31.10. úročit 2 % a zbytek běžnou sazbou. Peníze lze poslat i v květnu a asi i v dalších měsících, ale to už bude jen 1% úrok a jen na 3 měsíce. To se už nevyplatí.

Taky tam jsou nějaká omezení ohledně výběrů, ale k tomu doporučuji přečíst podmínky akce. Já tam teď jen vkládám a pak to naráz vše vyberu (převedu jinam).
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod svatava2015 27. 4. 2020 21:42

Aha, takže poslat ještě v dubnu...
Právě, že tam mám momentálně víc peněz která budu potřebovat vybrat dřív než v říjnu.
když tam pošlu 100tis a pak třeba v červenci vyberu 100tis když te´d už tam mám víc než 100tis, tak mi to asi ty 2% zruší, že?
Šlo by ještě do konce dubna vybrat tu větší částku a pak tam poslat těch 100tis?
Dali by pak ty 2%?
svatava2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 27. 4. 2020 23:49

svatava2015 píše:Ahoj, prosím Vás o rychlou nápovědu:
mám na ING kontu již nějaké peníze, dnes po přihlášení na mě vyskočila hláška, že mi dají úrok 2% na 6 měsíců když vložím dalších 100tis Kč.
Bude potřeba nespěchat a jak tu hlášku tak přesné podmínky si důkladně přečíst. ING teď má přinejmenším 3 různé akce („Zvýhodněná nabídka“ pro nové klienty, „Chytřejší spoření“ a „Spořte rychleji“), nejde úplně vyloučit, že ti nabídli něco neveřejného.

Pokud je to to „Chytřejší spoření“, ta si budeš muset pozorně přečíst diskuse tady… zhruba za poslední rok a půl; ta akce má spoustu chytáků.

svatava2015 píše:když tam pošlu 100tis a pak třeba v červenci vyberu 100tis když te´d už tam mám víc než 100tis, tak mi to asi ty 2% zruší, že?
Asi ano.
Šlo by ještě do konce dubna vybrat tu větší částku a pak tam poslat těch 100tis?
Asi ne.

Přečti si ty podmínky, pokud je to Chytřejší spoření, tak aspoň 2x, pak zodpovězené dotazy na jejich webu, pak diskusi tady. Asi nepotřebuješ úplně všechno z toho, ale neumím přesně ukázat na to, co stačí.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Luboš 28. 4. 2020 07:53

Na chytré spoření, peníze poslané v dubnu se už od 1.května úročí jen 1% a na 3 měsíce.
Na mail mi přišlo toto:
Nově si můžete od 1. května 2020 každý měsíc vytvořit jednu spořicí obálku až do výše 100 000 Kč, kterou Vám budeme úročit 1 % p. a. po dobu 3 měsíců.
Úspory, které jste si dosud v rámci „Chytřejšího spoření“ uložili, tento krok nijak neovlivní. Vaše už vytvořené lednové, únorové, březnové a dubnové spořicí obálky budeme i dál úročit 2 % p. a. po dobu 6 měsíců. To Vám garantujeme.
Luboš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 28. 4. 2020 08:24

To co cituješ z emailu ale přímo popírá tvé tvrzení.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luboš 28. 4. 2020 08:44

Z peněz poslaných do konce dubna se 1. května vytvoří obálka s úročením 1%
Luboš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 4. 2020 09:06

A přece se točí ... :-) :-) :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 28. 4. 2020 09:19

Luboš píše:Z peněz poslaných do konce dubna se 1. května vytvoří obálka s úročením 1%


Dubnová obálka (vytvořená do 30.4.) se podle uvedeného mailu úročí 2%.
Stejně jako lednová, únorová a březnová.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tazatel2 28. 4. 2020 09:56

minarjo píše:
radoch1 píše:Včera mi přišel dopis, že od 15.5.2020 bude možný nákup ING podílových listů pouze z ING Konta. V IB o tom zatím žádná zmínka není.

Potvrzuji, dnes přišel tentýž klasický dopis poštou mně i kámošovi. Nechápu, proč komunikují takto archaicky, když mají náš email a máme IB...
Jinak veškeré investice do fondů skrz ING konto zdůvodňují větší kontrolou nad podezřelými transakcemi a podobné nesmysly, přitom reálně to bude téměř jistě hlavně proto, že chtějí ING konto trochu "oživit" co do využití klienty, no. Ještě že pro pravidelné investice stačí jen nastavit u ING konta pravidelné investování do daného fondu (v podstatě trvalý příkaz) a trvalý příkaz z jiné banky nasměrovat na ING konto, místo přímo na účet fondu. Zbytečný mezistupeň, no :(.

Edit: už to přišlo i emailem. Pak tedy to zaslání poštou už vůbec nechápu...


Ahoj, dávám do pléna, ale domnívám se, že od 15.5., kdy bude třeba pravidelné investice hnát přes ING Konto, tedy nastavení trvalého příkazu z cizí banky na ING Konto a dále nastavení trvalého příkazu na druhý den z ING Konta na Podílový fond, fakticky bude docházet k postupnému zmenšování již vytvořených dobře úročených obálek. Nedejbože, že si někdo z cizí banky přes ING Konto pošle na Podílový fond jednorázovou větší investici, potom si myslím může přijít o celou obálku/obálky (dle velikosti investice). K této úvaze mne vede jedno z pravidel uvedených v podmínkách akce Chytřejší spoření:

"Výběrem prostředků dochází ode dne výběru k trvalé ztrátě zvýhodněného úročení zvýhodněných vkladů z předcházejících měsíčních cyklů v rozsahu výběru prostředků. Následným vkladem může klient získat nárok na zvýhodněné úročení pouze v novém měsíčním cyklu, za předpokladu trvání kampaně, a to opět pouze v rozsahu kladného rozdílu mezi vklady a výběry v daném měsíci maximálně do výše 100 000,-Kč."

Vycházím tedy z toho, že platba z ING Konta na ING Fond je výběrem prostředků. A myslím, že ani nepomůže nechat ležet den peníze z cizí banky na ING Kontu, nežli dojde k zaslání na ING fond, neboť to má banka ošetřeno jiným pravidlem:

"V případě, že klient vybírá finanční prostředky z ING Konta, v rámci kterého je mu poskytováno zvýhodněné úročení zvýhodněného vkladu, jsou finanční prostředky nejprve odčerpány z částky se zvýhodněným úročením a poté ze zbylého zůstatku daného ING Konta."

Jaký na to prosím máte názor?
Tazatel2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 28. 4. 2020 10:06

Podle mne máš pravdu.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 28. 4. 2020 10:17

No jasně, teď konečně dává smysl to nové opatření, že to lze nakupovat pouze z ING konta. Žádný zbytečný mezičlánek (pro nějakou kontrolu penězotoků nebo pro oživení ING kont), ale nucené ukrajování z vytvořených obálek. Že nás to hned nenapadlo..
vlaju
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků