ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod protektor1 29. 3. 2019 08:52

Dobrý den,

dotazoval jsem se u českého fondu, jak by se vypláceli vklady u Hello Bank (pojištěno ve Francii) v případě jejího krachu, odpověď níže, analogicky by se vyplácelo i ING (pojištěno v Holandsku):


"V případě Hello bank se jedná o pobočku banky, která má své sídlo ve Francii (konkrétně BNP Paribas Personal Finance SA). I v tomto případě jsou vklady pojištěny, nicméně nejsou pojištěny v ČR ale u francouzského systému pojištění vkladů. Limit pojištění (100 000 EUR) je však shodný.

Pokud by někdy v budoucnu došlo ke krachu této banky, klienti zde v ČR by byli vyplaceni prostřednictvím Garančního systému v ČR, který provede výplatu na základě pokynů a na účet zahraničního systému pojištění vkladů.
Další informace případně naleznete také na našem webu: https://www.garancnisystem.cz/
S pozdravem
JUDr. Ing. Zuzana Suchá
právník
Garanční systém finančního trhu
Týn 639/1 | 110 00 Praha 1
Tel: +420 234 767 671 | Fax: +420 234 767 679
www.garancnisystem.cz| E-mail: ZSucha@gsft.cz
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 3. 2019 09:11

Došla vám zpráva v IB, že si máte zkontrolovat a doplnit osobní údaje v rámci sledování a kontroly klientů proti praní špinavých peněz a podporování terorismu?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 29. 3. 2019 09:18

Ano, přišlo mi to také.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 3. 2019 10:45

No asi jsem ohledne toho pojisteni penez na Ing kontu trochu paranoidni. Ted jsem si jeste prochazel dalsi weby a i treba na serveru mesec.cz byla zminka o tom, ze by ING melo byt normalne pokryto holandskym fondem pojisteni vkladu, a jeste nekde jsem to videl. No sice jsem to cekal precizne uvedene hlavne na webu samotne ING, cehoz se mi nedostalo, ale v komunikaci te banky asi hapruje vic veci nez ze zapomenou takovy dulezity detail prehledne a srozumitelne uvest, nejlepe v sekci dokumenty, napr. ve VOP apod.
Proste mne to zaskocilo a v kombinaci s jinyma nedorazama, hlavne co se tyce noveho IB, to cloveka znejisti a zacne si rikat, jestli ta instituce, kterou v podvedomi dlouhodobe jako stabilni ma, si stale jeste zaslouzi plnou duveru. Ony ty problemy asi budou spis veci slendrianu a urcite nedostatecne pruzne odezvy ING vuci klientum, ale i takova vec dokaze duveru nahlodat, nemusi to byt jenom pripadne zvesti o runu na banku apod.
Jako nejvic mne treba znejistily nektere komenty lidi na netu, kde psali, ze kvuli nefunkcnosti jejich IB (zrejme zpusobene temi zmenami) se treba delsi dobu nemohli dostat do sveho konta a vlastne ani ke svym penezum. Snad to nebyly jen pomluvy, ale musim tomu verit.
Mate nekdo jeste takove zkusenosti, z posl. doby (rekneme z letoska), ze byste se dyl nez jenom kvuli nejakemu momentalnimu vypadku nemohl dostat ke svym penezum?

No lae clovek by nemel byt paranoidni, tomu fondu pojisteni to zrejme podleha, i kdyz to nejsou schopni sami poradne prehledne napsat, tak byste mi radili, abych se nebal a abych tam tech max. 300 000 kc na prvni mesicni cyklus soupnul, jestli to teda jeste tento mesic stihnu?

PS Na infolince mi vcera tvrdila, ze by ta akce mela jeste pokracovat v dubnu, ale pak, ze se zatim nevi, tam uz je to pry nejiste.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr s 29. 3. 2019 10:58

https://www.ing.cz/ing-konto/casto-klad ... cne-otazky
> Jak jsou chráněné vklady na účtu ING Konto?
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 3. 2019 10:59

Obavy jsou na místě... já bych jim tam peníze neposílal :lol: : https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/in ... f6b220ee8/
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 3. 2019 11:21

tak to jste mne trochu vystrasil...
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chrudimi 29. 3. 2019 11:24

fremantle: Tak proto ten e-mail s aktualizací osobních údajů.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 29. 3. 2019 11:50

Přesně stejnou žádost o aktualizaci osobních údajů ING posílala i v minulých letech, pochybuji, že je tam přímá souvislost.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod PULPANM 29. 3. 2019 11:56

PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 3. 2019 12:06

Expobank je zase vyšetřována ČNB:
https://www.lidovky.cz/noviny/cnb-prove ... noviny_ceh

Holt si nevybereš, na každýho se něco najde :-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 29. 3. 2019 12:33

Persbrandt píše:... tak byste mi radili, abych se nebal a abych tam tech max. 300 000 kc na prvni mesicni cyklus soupnul, jestli to teda jeste tento mesic stihnu?

ptáš se na to v 10:45 poslední pracovní den, trochu s křížkem po funuse, ale třeba by to ještě nějaká banka zvládla :-)

Jinak za sebe bych byl pro omezení slohových elaborátů na strohá fakta.

-- 29. 3. 2019 13:06 --

pro info - na dnes jsem měl příkaz k převodu z Creditas na ING konto, z CRE odepsáno v 0:48 hod, teď v 13hod je připsáno v ING, v kolik reálně to přišlo nevím, notifikace z ING bohužel nemám.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 3. 2019 13:11

Snad MMB má nyní cut-off pro platby D+0 až do 15:00, jinak by zbývaly už jen okamžité platby, ale ty ING stejně nepodporuje... (nebo existuje nějaký "fallback" okamžité platby do standardní, pokud banka odesílatele je podporuje, ale banka příjemce nikoliv?)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 3. 2019 18:48

A1rh- píše:
Persbrandt píše:... tak byste mi radili, abych se nebal a abych tam tech max. 300 000 kc na prvni mesicni cyklus soupnul, jestli to teda jeste tento mesic stihnu?

ptáš se na to v 10:45 poslední pracovní den, trochu s křížkem po funuse, ale třeba by to ještě nějaká banka zvládla :-)


Diky. Tak Fio to nakonec jeste do Ing zvladla, odeslano nekdy po pul dvanacte, beznym prikazem k prevodu.
Tak pokusim se ty slohy omezit.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod francikas 29. 3. 2019 18:55

POZDE??? Na takovy pripady mam vkladomat KB a muzu tam posilat do 14:15 do jiné banky v D+0

Jinak k ING, zajímalo me do kdy mam presne 2%pa bonus, dam muj priklad a výsledek patrani.

Zalozil jsem 27.2, ale aktivace probehla až 5.3 (kdo by vedel jaky datum ma brat ze mu zacina bonusovy mesic, nechci se okrádat o 1 mesic bez 2%pa)
Peníze jsem vlozil 29.3

Z ING jsem dostal odpověď:

Dobrý den, pane Nováku,

prosím budete mít 6 měsíců od měsíce dubna - tudíž do 30.9.

S přáním pěkného dne

Lucie

Odpoved na otázku, kdyby jsem zalozil ING 27.2 a realne zacal pouziva napr 30.5, tak zda mam bonus od 1.6 na dalších 6 mesicu nebo to spada od zacatku vyhlaseni akce bonusu tj 1.2 mi nikdo nebyl schopen rici.
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků