ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 1. 2020 07:01

ING své historické úrokové sazby zveřejňovala na stránkách, ale nejspíš se tím přestali chlubit, když od května 2016 se (základní) úroková sazba už nepodívala nad 0,5 % p.a. (zaváděli akorát pásmové úročení, ale to ještě předtím - od prosince 2016 byl "zvýhodněný" úrok do 300 tisíc Kč a nad tento limit 0,1 % p.a., což platí dosud), třeba: https://web.archive.org/web/20180302192 ... kove-sazby
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 1. 2020 19:32

Staci poslat z nejake banky platbu 30.1. v rezimu D+0, aby byla nejpozdeji pripsana 31.1.?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod bodyczech 26. 1. 2020 20:41

Jo. Mě se platby připisují ten samý den.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evelista 26. 1. 2020 22:57

ja budu posilat ve ctvrtek/patek rano přes dve banky, uplne v pohode.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 1. 2020 00:27

Hlavně bacha na zasílání v pátek z účtu v Airbank.. po zprovoznění zrychlených plateb neposílá v režimu D+0 ani náhodou. Která banka je nejspolehlivější, že platbu zaslanou v pátek ráno ING opravdu do 15 hod připíše?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 27. 1. 2020 03:17

fremantle píše:ING své historické úrokové sazby zveřejňovala na stránkách, ale nejspíš se tím přestali chlubit...

Děkuji za informaci :-)

-- 27. 1. 2020 03:24 --

dr._lukas píše:...Která banka je nejspolehlivější, že platbu zaslanou v pátek ráno ING opravdu do 15 hod připíše?

Pozor na okamžité platby v souvislosti s ING bankou!.
Obecně okamžité platby fungují jen mezi běžnými účty (např. ING Konto je spořící účet). Pro správné fungování musí okamžitou platbu podporovat i cílová banka, ale nyní ING banka není v seznamu bank, které okamžité platby podporují .

Seznam bank podporujících okamžité platby: https://www.banky.cz/clanky/okamzite-platby-umi-uz-8-bank-a-dalsi-pribydou-v-nejblizsich-tydnech/
Oficiální seznam ČNB: https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/platebni-styk/.galleries/certis/download/seznam_okamzite_platby.pdf
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 1. 2020 09:27

dr._lukas píše:Hlavně bacha na zasílání v pátek z účtu v Airbank.. po zprovoznění zrychlených plateb neposílá v režimu D+0 ani náhodou.

Nešiř poplašné zprávy :). Air Bank normálně D+0 posílá, ale není to služba garantovaná, to nebyla snad nikdy. Z mého pozorování vyplývá, že při zadání před 11-12h to v D+0 režimu dorazí téměř vždy, při zadání po poledni, mezi 12-14h, je to už o něco méně jistější. Co je ale pravda je to, že Air bank se nám co do počtu klientů a tím i příkazů stala už větší bankou, tedy po jejich vzoru nezasílá příkazy do clearingu ČNB téměř hned jako dřív, ale dávkově x-krát denně (mají pokud se nějakou slevu od ČNB za podání určitého množství naráz). V praxi tak platba zadaná třeba ve 12h dorazí příjemci ne už kolem 13h jako dřív, ale třeba až kolem 15-17h, ale hlavně že dorazí :).
ING je nicméně nevyzpytatelná v tom připisování, zejména když by jí platba z jiné banky dorazila až po 15h, mohla by připsat až další den - u ní je lepší poslat o den dřív, to souhlas.
A to že ING není účastníkem okamžitých plateb snad všichni víme, zde se diskutovalo o klasickém zaslání D+0/D+1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 1. 2020 09:46

Já mám pořád za to, že až do 14h je Airbank spolehlivá na D+0.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 1. 2020 10:00

Jiné dny v týdnu celkem ano. Ale v pátek je problém v tom, že Air bank uzavírá transakční systémy už v 16:30h (není jediná, i některé jiné banky v pátek "zavírají krám" dřív). Tedy platba z Air do jiné banky zadaná po 16:30h už nejde zadat s pátečním datem, ale až s pondělním. S tím může souviset (a také s tím zasíláním dávkově, jak píšu výše, což může doručení platby o jednotky hodin zpozdit), že zejména v pátek je fakt pro větší spolehlivost rozumné pro D+0 platbu zadávat před polednem. A to zvlášť do bank, co uzavírají účetní systémy podobně brzy. Zde někdo psal (nevím zda to tak opravdu je), že u ING je to už v 15h.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod jujec 27. 1. 2020 11:35

dr._lukas píše:Hlavně bacha na zasílání v pátek z účtu v Airbank.. po zprovoznění zrychlených plateb neposílá v režimu D+0 ani náhodou. Která banka je nejspolehlivější, že platbu zaslanou v pátek ráno ING opravdu do 15 hod připíše?


A proč prostě platbu nezadáte ve čtvrtek se splatností v pátek, když máte strach o to, zda se vše v režime D+0 stihne?

Jinak podle mých zkušeností Airbank i nyní posílá do 14.00 platby D+0, ale chápu, že to negarantuje. Později jsem to v lednu ještě nezkoušel.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 27. 1. 2020 12:26

@jujec: mám s Airbank stejnou zkušenost. Žádné tragické zpožďování plateb po zavedení těch okamžitých se mi nekoná.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 27. 1. 2020 15:25

včera jsem si nastavil na dnes zkušební platbu z Creditas na ING. V kolik přišla nevím, ale teď už je připsaná na účtu. Budu to tam ládovat vždy poslední pracovní den z Creditas.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 1. 2020 18:21

Že se to někomu vyplatí řešit kvůli těm necelým 3 Kč na úroku jestli to tam poslat ve čtvrtek a mít to jisté (ať se už něco z jakéhokoliv důvodu nepovede) nebo až pátek... :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 27. 1. 2020 22:09

na to mam odpověď, my si jdeme pro 2,0 pa , zadne 1,999999 nas neuspokoji
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 27. 1. 2020 22:18

ne, tak o ty 3 Kč nebo 2,0 mi nejde, ale fungovalo to stejně i u předchozí akce, tak bych řekl, že je to už ověřené. Ale jasně, něco se stát může, výpadek systému banky a pod.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků