ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 10. 2014 12:19

Jde někde zjistit ceny jednotek těch fondů? Napadá mě, jestli poplatek není schován v rozdílné nákupní a prodejní ceně - lze podíly kupovat a prodávat jen přes ING nebo i na nějaké nezávislé platformě?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 28. 10. 2014 12:21

Nevidím nic, proč by to měl být podvod. Podmínky jsou jasné. Tři vybrané fondy - žádné vstupní ani výstupní ani výkonnostní poplatky. Jediné, co se platí, je roční správcovský poplatek ve výši cca necelých 2 % (co jsem v rychlosti koukal tak okolo 1.9 %).

Je to normální fér nabídka. Nehledejte za vším kličky. :-)

Osobně přemýšlím, že ten dividendový a nejrizikovější akciový fond po 500/měs. risknu... Ještě uvidím. :-]
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 10. 2014 12:38

Jak tak mám zkušenosti s ING, tak prostě nějakou tu kličku čekám, no :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod peter23p 28. 10. 2014 13:06

také mne láká ten akciový fond. Já zatím s ING žádnou zkušenost nemám ani konto zatím založeno nemám takže nevím jak to tam u nich funguje. To by to tu musel popsat někdo znalejší. :-)
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 28. 10. 2014 13:06

Podle me to je vse zahrnuto v rocnim managerskem poplatku 1.93% (dividendovy) nebo 2.16% (akciovy). Z toho asi ING dostane svuj dil.
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 28. 10. 2014 14:20

To gekkon:

Na tomto principu měl fungovat nikdy nespuštěný "Supermarket podílových fondů" od mBank.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 28. 10. 2014 18:40

V ING se rozhodli, že zkusí získat více lidí do investic. První pokus s ING Multifon Aktiv V5, který rovněž měl 0% vstupní poplatek nevyšel, je to špatný fond, takový kočkopes.

Nyní se rozhodli pro druhý pokus. Ponechali si klasický produkt ING fondy se standardním ceníkem poplatků a zavedli nový produkt ING Investice, který zahrnuje dva vybrané fondy Fidelity a jeden od ING. Fidelity fondy tady zatím nikdo neprodává, nebo o tom nevím, ING fond je běžně k dispozici přes ING fondy.

Vtip je v tom, že kdo má službu ING fondy, nemůže mít ING investice a naopak. Podle mne je to další pokus naučit lidi, co o podílové fondy nemají zájem naučit je investovat tím, že jim nebudu účtovat vstupní a výstupní poplatky. Je dost dobře možné, že je to jeden ze způsobů, jak snížit celkovou bilanční sumu na ING kontech, kde podle mne bude celková suma hodně přes 100 mld. Kč a současná úroková sazba je pro ING mnohem větší zátěž, než před lety, kdy byl úrok na ING konto mnohem vyšší.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 28. 10. 2014 19:54

filip893 píše:Fidelity fondy tady zatím nikdo neprodává, nebo o tom nevím, ING fond je běžně k dispozici přes ING fondy.

:arrow: https://www.fidelityworldwideinvestment ... fault.page

Vtip je v tom, že kdo má službu ING fondy, nemůže mít ING investice a naopak.

Aha. Zkoušel jsi to?
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 28. 10. 2014 20:19

Nezkoušel, ale výslovně zmiňují ve FAQ.

http://www.ingbank.cz/ing-investice/kom ... ne-otazky/

Mohu mít zároveň ING Fondy a ING Investice?
Ne. Jde o odlišné typy produktů, které se liší nabídkou fondů i poplatky. Dle osobní charakteristiky klienta je nutné si zvolit vhodný typ produktu:
:arrow: ING Investice obsluhuje každý klient samostatně přes internet a mobilní telefon. Jednoduše si zvolíte dle svého investičního profilu vhodný podílový fond, do kterého jednorázově nebo pravidelně investujete část volných prostředků.
:arrow: ING Fondy jsou určeny pro klienty preferující osobní přístup a obsluhu fondů prostřednictvím smluvního partnera Banky.

-- 28. 10. 2014 20:27 --

Co se týče distributorů, tak Conseq zatím nabízí jeden fond, jiný než ING:
https://www.conseq.cz/fund_detail.asp?fund=1993

U ČS a Citibank jsem nic nenašel, UCB Premium Banking se mne netýká. Spíš mám dojem, že Fidelity nově začal působit v ČR, hledá distributory a s ING to může být společná promoakce.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 28. 10. 2014 20:45

Jo, dík. A měnit ING Fondy a ING Investice lze pouze 1x za rok. Škoda.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 29. 10. 2014 21:17

ING konto od 1.11.2014 zdvojnásobuje bonus za nového klienta na 600 Kč (doposud 300)

stručný výtah z pravidel a info okolo jsem publikoval v článku ING zvyšuje odměnu za doporučení nového klienta

Pokud ještě ING konto nemáte, tak mi můžete napsat o doporučující kod, budu jedině rád :-)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 30. 10. 2014 12:09

Já dávám vždy 50% ze svého navíc - tedy 900 Kč pro Vás. V případě zájmu pište do SZ.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 30. 10. 2014 12:27

Pokud dáte 900Kč tak to okamžitě beru. :-) Problém je v tom že ten doporučovaný nic nedostane, pouze zvýhodněný úrok. Takže pokud dáte polovinu odměny tak dostane pouze 300Kč od vás. :-l Aby získal 900Kč tak by jste mu musel poslat celou vaší odměnu a ještě přidat ze svého.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 30. 10. 2014 17:05

Děkuji za upozornění. Koukám, že ING trochu poupravila podmínky - když jsem naposled takhle doporučoval, tak ještě stejnou odměnu dostal jak doporučovatel, tak i doporučený.

V tom případě dávám 300 Kč ze svého.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 30. 10. 2014 18:24

už i akce s doporučením za 300Kč byla jen pro doporučovatele. Zřejmě máte na mysli nějakou starší akci z předešlých let.
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka