ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rogen 26. 1. 2019 10:08

Tak to je super. Do října teď čekám, abych se stal po roce zase novým klientem a pak si rád dám nějakou akcičku. Díky.
Rogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 1. 2019 10:25

To jejích nové IB nic moc. Když to porovnám z některými jinými bankami tak asi nejhorší, ale asi až po mBank.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 26. 1. 2019 18:18

Rogen píše:Tak to je super. Do října teď čekám, abych se stal po roce zase novým klientem a pak si rád dám nějakou akcičku. Díky.

Tak hodne stesti, zrejme nesledujes posledni situaci .... :D
Curve karta promo kód na £5: LMGTQ
Vasek06
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rogen 27. 1. 2019 06:36

Uvádí se tu, že momentálně nejdou zadat do nového systému a IB klienti, kteří v minulosti účet měli. To považuji za chybu systému a nikoliv za změnu podmínek a věřím, že to bude opraveno.
Rogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 1. 2019 15:04

ING konto v současné době už není téměř vůbec zajímavé a zvažují, že ho možná zruším. Kdysi se ING konto zakládalo hlavně kvůli dobrému úročení, ale nyní kdy loni ČNB začala zvedat úrokové sazby a mnohé banky na to reagovaly zvyšováním úroků na spořících účtech tak ING bank se do toho nějak nechce. Kromě spořícího účtu, termínovaných vkladů a investic do fondů nic jiného zajímavého táto banka nenabízí. Delší dobu se sice šíří fámy, že mají začít nabízet i běžné účty a karty, ale pokud je to vůbec pravda tak je to asi v nedohlednu. ING konto může být zajímavé možná tak pro některé vychytralce kterým jde asi pouze o odměnu za založení toho ING konta a pak už ho ale nemají v úmyslu používat nebo ho zruší.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rogen 27. 1. 2019 21:15

Tak já měl Ing konto od roku 2008,stejně jako mBank a obojí dopadlo stejně tragicky. Po nadprůměrném úročení kolem 3% už roky ani památky. A s těma opakovanýma akcema ING pro nové klienty mi vyprovokovali účet po 10letech zrušit a zkusit se stát teda novým klientem. Jinak na účtech už roky ani koruna. U mBank teda jsem zrušil jen karty po tom co je zpoplatnili. To, že nyní poplatky za karty zrušili už na mě neplatí.
Rogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 2. 2019 03:08

ING rozjíždí nový produkt-kampaň

Zatím co vím, půjde o obálkovou formu,
připisování úroků a točení peněz.

Půjde o 2% (předpokládám, že p.a.) na 6 měsíců, nejvýše na částku 300 tisíc v rámci každého měsíce.
Pro nové i stávající klienty
Pro nárok na zvýhodněnou sazbu, zůstatek musí být v měsíc trvání kampaně rovný nebo vyšší než zůstatek k 31.1.
Co jsem pochopil tak, po dobu trvání kampaně je třeba každý měs. poslat 300 tisíc Kč.
V pondělí bych měl vědět víc.

Už dávno jsem pochopil, že ideální klient ING je "bohatej vůl". Jejich produkty jsou plné různých pastí, nejinak očekávám, že to bude i zde. Ta 2 % budou určitě p.a., tedy za půl roku 1 %. Když vezmu v úvahu, že Richee.cz a Hellobank mají 1,5 % p.a. (obě do 300 000 Kč) a to bez dalších podmínek, tak to velká láce nebude.

Už v minulých akcích bylo něco podobného, problém byl právě v omezené době úročení, kdy zvýhodnění se vztahovalo na nové vklady, ale už ne na staré, nedalo se tak z účtu vybírat (výběr byl vždy účtován ke vkladu s vyšším úrokem) a celé to byl obrovský bordel.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fc70 2. 2. 2019 03:35

Na webu je https://www.ing.cz/files/cz/sporeni/pod ... poreni.pdf , zase asi narozdíl od tebe nevidím tu reklamní stránku věci.

Jo, vypadá to překomplikované, a je vlastně jedno, jestli to chtěli tak komplikované naschvál, aby se klienti chytili a spletli, nebo je to tak komplikované jen proto, že nechtěli zkrátka zvýšit standardní sazbu a museli tedy vymyslet „něco“, jak to omezit, a vyšlo jim tohle.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 2. 2. 2019 05:04

Takze jestli jsem to pochopil spravne, kdyz jsem mel 31.1.2019 zustatek 0 Kc, a vlozim tam nyni 300000 Kc, tak se mi bude tech 300000 Kc urocit prvni mesic standardni urokovou sazbou 0,5% p.a. a pote dalsich 6 mesicu sazbou 2% p.a. ovsem max. do castky 300000 Kc, takze pripsane uroky se budou dal urocit pouze standardni urokovou sazbou 0,1% p.a. a nebudu je moct ani vybrat, protoze by se to odecetlo z te castky, ktera se uroci sazbou 2% p.a. Asi bude vhodnejsi tam vlozit o par stokorun mene, aby se i ty pripsane uroky mohly urocit sazbou 0,5% p.a. prvni mesic po pripsani a pak sazbou 2% p.a. Po sedmi mesicich vse vybrat, mesic pockat a muze se cyklus zopakovat?
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 2. 2. 2019 07:59

Rogen píše:Tak to je super. Do října teď čekám, abych se stal po roce zase novým klientem a pak si rád dám nějakou akcičku. Díky.

Nejásej, v podmínkách nové akce je uvedeno: "... kampaň je určena pro všechny stávající a nové klienty, kteří v
minulosti nebyli klienty ING
."
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 2. 2019 09:00

osobne: Chápu to stejně. Ideální bude vložit to tam před koncem měsíce, aby se na další měsíc "aktivovala" bonusová sazba.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 2. 2. 2019 09:01

No ja na to kaslu zatim. Hlavne s tim vkladem koncem kalendarniho mesice si nejsem ani jist, jestli daji urokovou sazbu 2% p.a. zacatkem noveho kalendarniho mesice, anebo az za mesic. Pravdepodobne musi probehnout nejdriv jeden cely mesicni cyklus, nez prideli sazbu 2% p.a.

• Zvýhodněný úrok začíná být počítán prvním dnem následujícím po měsíčním cyklu kampaně ...

Mirek: Takze obnoveni klienti z akce vyrazeni? :D
Naposledy upravil MiASX dne 2. 2. 2019 13:57, celkově upraveno 3
MiASX
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 2. 2019 09:12

asi podle hesla: jednou Ing, dycky Ing!
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 2. 2019 12:22

osobne: Já si celkem jist jsem (jde-li to vůbec v takto zamotaných podmínkách).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 2. 2. 2019 13:34

"kampaň je určena pro všechny stávající a nové klienty, kteří v minulosti nebyli
klienty ING"

tzn.

"kampaň je určena pro všechny stávající klienty, kteří v minulosti nebyli klienty ING"
nebo
"kampaň je určena pro všechny nové klienty, kteří v minulosti nebyli klienty ING"

tzn.

"kampaň je určena pro všechny nové klienty, kteří v minulosti nebyli klienty ING"

Takže kampaň je ve skutečnosti určena pouze pro úplně nové klienty.

Vidím, že mé nedávné rozhodnutí - konečně zrušit ING konto - byl dobrý nápad.
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka