ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chrudimi 11. 3. 2019 14:36

elfin píše:Jak bude další vklad do 300tis.fungovat s úročením, když je podmínka, aby byl v dubnu zase vyšší než celkový zůstatek za březen? Musí se tedy poslat víc než v únoru, i když je limit na 2% stejný?

Vše se odvíjí od zůstatku k 31.1., stačí si prolistovat toto vlákno, dost vášnivě se to tu řešilo.
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 3. 2019 14:58

elfin: Pokud to nebudeš komplikovat výběry čehokoliv (ani úroků), pak se to, co každý měsíc přidáš, bude od dalšího měsíce úročit po dobu 6 měsíců 2 %.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 11. 3. 2019 15:01

No to jsem si myslel taky, ale na Měšci jse četl info o dalších vkladech v následujících měsících, že musí vždy převyšovat celkové vklady v předchozím měsíci. Tak se budu raději informovat u ING, možná to byla špatná formulace. Třeba by stačilo poslat o 1kč víc, aby se vlk nažral...
Naposledy upravil elfin dne 11. 3. 2019 15:07, celkově upraveno 1
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 3. 2019 15:06

Pak jsem úplně nepochopil, proč se rovnou nezeptáš v ING a ptáš se tady. Předpokládám, že na Měšci ve fóru ...
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 11. 3. 2019 15:09

Ptám se tady, protože se tam nemůžu dovolat a tady se už možná někdo u nich ptal !
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 3. 2019 15:15

Možná jo a kdyby Ti to napsal, stejně bys mu to nevěřil. Pak je taky druhá možnost - přečíst si podmínky.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 11. 3. 2019 15:16

elfin: no a když ti to tady povíme, protože my už jsme se jich skutečně ptali na ledasjaké věci, tak nám nevěříš a stejně musíš do ING volat... Pokud to pomůže, potvrdím i já, že drkarel má pravdu.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 11. 3. 2019 15:33

No tak dík, držím se hesla "důvěřuj, ale prověřuj" ! Často se to vyplatí ! Co kdyby se ukázalo, že je to jinak, než se původně chápalo? Snad se nikdo neurazí...
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 3. 2019 15:56

Ten přístup je imho naprosto v pořádku. Ale pak bych to tu vynechal. :) A taky bych nikam netelefonoval, "černé na bílém" je úplně nejlepší.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 3. 2019 10:26

Chapu spravne, ze kdyz jsem mel na ING kontu k 31.1. 185k(urocenych 2% z predchozi akce z prosince), dalsi vklad, ktery se bude urocit 2% musi presahnout 185k? Tzn vlozim treba 200k, 185k se urocit nebude a 2% dostanu jenom na 15k? A co dalsi mesic. Ta podminka staci, kdyz bude splnena jednou prepokladam.

Aktualne mam tam 300k, ty se urovci 2% z prosincove akce na 6 mes, ale chtel bych tam poslat dalsi penize...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 3. 2019 11:09

Pokud jsi měl k 31.1. zůstatek 185k, pak tam těchto 185k musí zůstat ležet po celou dobu té nové akce, aby se případné přívklady úročily 2 % dle nové akce.

Pokud chápu dobře a nyní tam máš 300k a těch 185k je součástí těchto 300k, pak by se snad mělo vše, co tam vložíš v březnu od dubna úročit 6M 2% dle nové akce.

Kde jste zase všichni najednou chytili tenhle virus, že nový vklad musí být vyšší než ten předchozí?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 12. 3. 2019 12:27

slavo963 píše:Chapu spravne, ze kdyz jsem mel na ING kontu k 31.1. 185k(urocenych 2% z predchozi akce z prosince), dalsi vklad, ktery se bude urocit 2% musi presahnout 185k? Tzn vlozim treba 200k, 185k se urocit nebude a 2% dostanu jenom na 15k? A co dalsi mesic. Ta podminka staci, kdyz bude splnena jednou prepokladam.

Aktualne mam tam 300k, ty se urovci 2% z prosincove akce na 6 mes, ale chtel bych tam poslat dalsi penize...

sdílím tutéž obavu, v tuto chvíli je 100% jasné pouze jak se bude úročit březen, co se bude dít v dubnu - s březnovými přívklady a co s původní únorovou úložkou úročenou v březnu při zachování v nezměněné výši do dubna....toť dle mého názoru neověřená věc a stále otázka. Mohl to již někdo se souběžnou akcí "lepší úrok na nový účet" prubnout o měsíc dříve, jak jsem to navrhoval*, aby byla jistota....ale nikdo můj návrh asi nerealizoval.
----------------------
*příspěvek od tom brava 12. 2. 2019 12:55
nabízí se test (aneb býti čestným předskokanem): 8-)
Pokud někdo právě čerpá zvýhodněné úročení v akci pro nové klienty a přeleze platnost této akce za horizont startu akce pro všechny t.j. za 1.3., mohl by navýšit zůstatek konta nad 300K během února a v této výši to nechat minimálně skrz březen. Pak bychom měli jasno o měsíc dříve (podle vyplacených úroků k 10.4.), jak to ten INGcirkus vlastně myslí větou "Každý nový vklad až do výše 300K odměníme", jestli je to opravdu podojitelné měsíčními přívklady 300K+300K+atd (až do 1,8mega, pokud akce neskončí predčasně dříve), nebo je to jen reklamština=v překladu na 1 nebo více vkladů, ale jen do zůstatku 300K na kontě.
PS Bez záruky na vlastní nebezpečí :!
----------------------
PS Srážce s blbcem je lepší se vyhnout :!:>>>>>určeno pro hejtera za mnou
Naposledy upravil tom brava dne 12. 3. 2019 15:48, celkově upraveno 7
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 3. 2019 12:35

ááá … potrefená husa. A vůbec, co na mě reaguješ? Riskuješ, že Tě pozurážím a někde jinde zase pomluvím. :D (Tedy, Ty jako paranoik si tak vysvětlíš má zcela jinak myšlená slova. Ale ty jsi vůbec kouzelník se slovy. :D) Pak zase budeš muset psát srdceryvné tapety, vytučňovat, červeným písmem, spousty vykřičníků …

edit: A vyhýbej se mi laskavě pečlivě, ubožáku. Není 6 úprav příspěvku málo, Antone Pavloviči? :)
Naposledy upravil drkarel dne 12. 3. 2019 15:23, celkově upraveno 1
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 12. 3. 2019 13:51

Nějaký "expert" Chvátal o těch nových jednorázových vkladech do 300t. a přívkladech další měsíce v ING psal na Měšci bohužel ne zcela srozumitelně, tak se "virus" za 2% ujal.
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 12. 3. 2019 13:56

Dobře, můžeme si sem napsat v dubnu, jak ing připisuje úroky, ale spíše pro případnou koordinaci postupu při reklamacích, pokud by neplnili své 1)vydané podmínky k akci 2)písemné výklady podmínek při konkrétních dotazech - tj.emaily apod. Kdo by měl nahraný hovor s infolinkou, také by se mohl přidat. Ale věřím, že nic takového nebude potřeba, ing působí dlouhodobě poměrně solidně. Čili ano, úročí se to, úročí...
vlaju
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka