ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 30. 1. 2020 09:02

Zdravím, nevíte někdo, jestli (a kde) se dá nastavit e-mailová adresa pro odesílání oznámení o změně zůstatku? Případně SMS, ale mail většinou nebývá zpoplatněn, takže je lepší.
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 1. 2020 09:53

Kdo zakládal v loňské akci nově ING? Včera si manželka založila ING konto nově, opakovaně, v detailu účtu svítí úroková sazba 0,5%, i když jí přišla odpověď, že se i na ní bude vztahovat akce 2% na 300 tisíc na první půl rok.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2020 10:08

@regin:
Pokud se něco nezměnilo, tak toto ING snad nikdy neuměla :(. Ono tím, že nenabízejí běžný účet+platební kartu, kde by to smysl dávalo (ale jen spořicí ING konto), tak není divu - není o tuto službu asi ani zájem.

@dr._lukas:
Ano, 0,5% je stále základní úroková sazba, to tam je u ING konta uvedeno správně a to se současnou akcí nijak nemění. Doplatek do dočasného zvýhodnění na 2% se účtuje zvlášť až několik dní po konci měsíce (těch 0,5% vždy hned na zlomu měsíce) a do základního úroku zvýhodnění tedy nepatří.
Naposledy upravil minarjo dne 30. 1. 2020 10:14, celkově upraveno 3
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 30. 1. 2020 10:09

To tam bude svítit pořád to 0,5%, tím se nenech rozhodit.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolotuk 30. 1. 2020 10:59

Tak mě tam svítí 2%,ale dlaždici,na kterou je údajně třeba kliknout,jsem tam nenašel,jen novinky ING.Volal jsem na info,tak potvrzeno,že je možno jako novému klientovi,každý měsíc vložit až 300k po dobu 6měsíců.A ne jak mě zde někdo odpovídal,že ne!
kolotuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 30. 1. 2020 11:36

To je nějaké zvláštní, to v podmínkách nikde nemají.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 30. 1. 2020 12:20

Za mne to není zvláštní, tipuji to na standardní kvalitu infolinky. No však ať tam kolotuk těch 300k pošle a pak uvidíme, zda bude reklamovat a nebo ne!
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2020 12:26

Téměř jistě si pracovník infolinky popletl akci pro nové (jednorázových 300k) a stávající zákazníky (opakovaných 100k), podmínky mezitím přece nezměnili. Vzhledem k vysoké fluktuaci brigádníků téměř na všech infolinkách se tomu nelze moc divit :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 30. 1. 2020 12:45

IMHO: https://www.ing.cz/akce/#konto
Pokud je kolotuk v kampani "zvýhodněná nabídka..." tak na nic klikat nemusí.

Já. pokud jako stávající klient chci využít kampaň "Chytřejší spoření..." tak jsem kliknout na banner musela, mám v IB zprávu o 2%.

Ještě je tam jedna "Kampaň spořte rychleji...." pro ty, kteří tam měli k 31.12.19 víc peněz, ale to mě osobně nezajímá, já tam neměla nic.
Ninaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 30. 1. 2020 18:11

minarjo píše:@regin:
Pokud se něco nezměnilo, tak toto ING snad nikdy neuměla :(. Ono tím, že nenabízejí běžný účet+platební kartu, kde by to smysl dávalo (ale jen spořicí ING konto), tak není divu - není o tuto službu asi ani zájem.

Hmm, škoda. Zajímalo mne, kdy tam dorazí ráno odeslané peníze (protože ve výpisu je jen datum). Ale i tak by to asi bylo jen orientační. Nedávnou jsem posílal z Monety do Raifky. Asi minutu po odeslání došel mail z Raifky, že přišly peníze a pak asi po hodině nebo dvou došel mail, že peníze odešly z Monety. :-))
regin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolotuk 30. 1. 2020 19:08

libol píše:Za mne to není zvláštní, tipuji to na standardní kvalitu infolinky. No však ať tam kolotuk těch 300k pošle a pak uvidíme, zda bude reklamovat a nebo ne!
Já paní nebo slečně taky nevěřil a ona mě doslova uváděla:300kv lednu,300k v únoru atd.Bohužel na mám příkladu nic neuvidíme,neboť jsem poslal jen 150k.Jedině by mě někdo solventní mohl založit! :hm
kolotuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sabai 30. 1. 2020 21:05

Po kliknutí na dlaždici před pár dny mi do IB přišla zpráva "Gratulujeme - úspěšně jste se přihlásili k Chytřejšímu spoření".
Teď dlaždice zmizela a místo ní jsou teď jen Novinky ze světa ING. Je to tak v pořádku?
Druhý dotaz: ta obálka se vytvoří poslední den v měsíci, tedy zítra nebo až v únoru? Zatím ji tam nevidím.
sabai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evelista 30. 1. 2020 21:52

tak zítra prevadime ve velkem panove.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 30. 1. 2020 22:22

No, ač nerad zrovna k ING, tak převedu. A budu doufat, že odliv od Creditas bude velký, aby od dubna sazbu na spořáku zase zvedli aspoň na 1,8% nebo ať rovnou dorovnají 2% jako u ING. Uvidíme, co bude dál.
OnderCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 1. 2020 23:28

sabai píše:Po kliknutí na dlaždici před pár dny mi do IB přišla zpráva "Gratulujeme - úspěšně jste se přihlásili k Chytřejšímu spoření".
Teď dlaždice zmizela a místo ní jsou teď jen Novinky ze světa ING. Je to tak v pořádku?
Druhý dotaz: ta obálka se vytvoří poslední den v měsíci, tedy zítra nebo až v únoru? Zatím ji tam nevidím.

1) Ano, to se zmizelou dlaždicí a místo ní vzkaz o přihlášení ve Zprávách je zcela ok, máme to tak i ostatní.
2) Žádnou obálku (ve smyslu "zůstatku bokem", jako to má u spořících obálek třeba Air bank) v IB ING neuvidíš, vše bude součástí celkového zůstatku ING konta jako doteď - ta "obálka" je jen virtuální pojem z pravidel akce. Pokud to bude jako při loňské obdobné akci, tak tě přes další Zprávy v IB budou informovat, kolik z tvého vkladu bylo zařazeno do výhodnějšího spoření, a to buď už zkraje února, nebo až později po výplatě bonusové části úroků za únor, tedy kolem 10.března (kdy při minulé akci vždy psali, kolik že ten bonusový úrok za kterou z měsíčních "obálek" vyplatili). Obdobně další měsíce (další "obálky").
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka