ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 10. 2009 09:17

mikicz píše:Ondrasz: to prohlásili komunisti před měnovou reformou v 50 letech taky...
Takhle to asi nebude.
Spíš se nový majitel podívá na ziskovost stávajících produktů a v případě malých výnosů upraví sazebníky. Třeba zpoplatní pohyby na ING kontu po vzoru mBank a eMAX+ :D
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 27. 10. 2009 09:30

DoubleSix:
Ale ING konto zůstane u ING, která se transformuje čistě na banku. Nemyslím si, že by ING do budoucna měnilo podmínky ING konta. V stávající podobě ING konto funguje už téměř 9 let.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 27. 10. 2009 10:41

DoubleSix píše:
Obdobné kroky ale čekají také na Commerzbank (horkým kandidátem na výprodej je BRE Bank, matka mBank) a KBC (ta už oznámila, že ČSOB rozhodně prodávat nebude).

A také to čeká britské Royal Bank of Scotland a Loyds Bank Group.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod T.E.CH 27. 10. 2009 10:55

Jeden dotaz, na tento spořící účet u ING lze posílat z jakehokoli účtu peníze nebo to musí bejt taky z těch transakčních??Obraceně je mi to jasné aale jak je to "dovnitř".Díky..
T.E.CH
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 27. 10. 2009 11:16

"Dovnitř" lze poslat z jakéhokoliv účtu v České republice.

Jediná výjimka je když zakládáš účet telefonicky, poštou, nebo, přes internet. Pro takto založené účty platí, že první platba na ING konto musí být z transakčního účtu. Další pak již z libovolného účtu v ČR.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bernhard 27. 10. 2009 11:16

Dovnitř z jakéhokoliv účtu
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod T.E.CH 27. 10. 2009 11:17

Díky kluci. :)
T.E.CH
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2009 11:21

Já používám ING konto jako univerzální příjmový účet (má jen 6 místné číslo, tak se dobře pamatuje a nikdo mi němůže udělat nějakou zlomyslnost, jako poslání pár 1 centových plateb a pod. ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 10. 2009 12:23

filip893 píše:DoubleSix:
Ale ING konto zůstane u ING, která se transformuje čistě na banku. Nemyslím si, že by ING do budoucna měnilo podmínky ING konta. V stávající podobě ING konto funguje už téměř 9 let.
Mohou využít restrukturalizace a zpoplatnit za účelem vyšších zisků (stejně jako to udělala mBank). Vůbec bych se nedivil, kdyby nějaké úpravy ING Konta provedli.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 27. 10. 2009 12:34

DoubleSix:

A nebylo by pro banku lepší a ne tak okaté místo zpoplatnění spořícího účtu snížit jeho úročení?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2009 13:03

zpoplatnit spořící účet? Tak možné je všechno, ale přijde mi to dost nepravděpodobné. I velké banky mají spořící účty zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 10. 2009 13:07

filip893 píše:DoubleSix:

A nebylo by pro banku lepší a ne tak okaté místo zpoplatnění spořícího účtu snížit jeho úročení?
Na úroky jsou lidi hodně háklivý. Ty sníží v případě, že klesne repo sazba.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 10. 2009 13:07

PatrikChrz píše:zpoplatnit spořící účet? Tak možné je všechno, ale přijde mi to dost nepravděpodobné. I velké banky mají spořící účty zdarma.
Nemyslím platit za vedení účtu, ale zpoplatnit odchozí platby (jako to mají ostatní banky).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod IvanP 2. 11. 2009 23:30

Prosím doporučte mi bankovní produkt podobný ING kontu - s žádnými poplatky za vedení a převody peněz, s možností výběru a vkladu kdykoliv, s internetovým přístupem, s úrokem nad 2% a možnosti plného přístupu pro dvě osoby (manžele).
IvanP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2009 08:16

1) Červené konto od Poštovní spořitelny v kombinaci s Postžiro zadarmo
K Červenému kontu je zdarma i platební karta (Visa Classic embossovaná, limit max. 100 000 Kč týdně), peníze se z něj on-line zdarma převedou na Postžiro zadarmo a z něj se dají poslat kamkoliv. Kartou k Postžiru zadarmo je možné zdarma neomezeně vybírat v bankomatech ČSOB. Limit max. 50 000 týdně.
Aktuální úrok 2,25 % při vkladu nad 50 000 Kč
Z Červeného konta je možné zasílat peníze na 2 účty. Ideální kombinace je 1 účet v PS a druhý jinde.

2) FIO Konto
Je možné vkládat i vybírat v hotovosti, peníze je možné zasílat na jeden předem daný účet (jeho číslo je možné změnit v internetovém bankonvictví s platností od následujícího dne). K účtu je možné mít zdarma platební kartu. Aktuální úrok 2 %

3) mBank - eMax+
Peníze je možné zasílat na zadaný účet (je možné změnit on-line s platností okamžitě), zdarma vybírat lze pouze 1 x za měsíc, ostatní převody zpoplatněny 150 Kč. Aktuální úrok 2,5 %

4) Unibon - spořící účet s úrokem 3,1 %. Aktuálně nemají internetové bankovnictví, mělo by být zprovozněno v nejbližších dnech

5) no a jen jako doplnění je vkladní knížka Metropolitní záložny v Brně. Sice nelze ovládat přes Internet, ale zase má úrok 4,3 % se zachováním možnosti okamžitého vkladu a výběru.

Jak to je ale s oprávněním druhého manžela nevím. U mBank určitě nebude problém, je možné pro manžela vydat i zvláští platební kartu, u FIO to lze 100 % také (sám mám na účtu disponenta - maminku).
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka