Existuje lepší banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M2M 19. 5. 2007 06:29

Mám účet od KB a.s. a chdí nám tam z manželkou měsíčně dva platy.
Když se dívám na výpis, tak si KB za
vedení účtu bere - 36kč.
pak tam máme trvalý příkaz na 2xstavebko modrá pyramida - 9kč
Platba z jiné banky - 2Kč
atd.

To platím za vše co s účtem dělám, přemýšlím od nich odejít a jít třeba k ČSOB nebo jinam, můžete mi poradit?

Nevím jestli náhodou modrá pyramida, není vázána na účet od KB a jestli nemusím mít u nich účet. Můžete poradit? Díky
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 19. 5. 2007 11:05

z KB k ČSOB to je jako z bláta do hnoje ....

zkuste FIO o kterém tu již diskuze běží

Modrou pyramidu mám taky .... a účet u KB nemám :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 5. 2007 13:15

co takhle nejdřív trochu projet diskusi?
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=1422
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?t=759

Chtělo by to víc informací. Co od banky očekáváš? Jenom přijímání a "vysílání" peněz? Nebo něco víc - platební karty, úvěr, kontokorent, zahraniční platby, ...? V jakém jsi městě (vadí, že banka třeba v daném městě nebude mít pobočku?) ?

V tom přehledu mi nějak chybí takové ty "běžné" platby (nájem, elektřina, plyn, TV, rozhlas,....), ty platíš jak? Přes SIPO? Možná by na to šla převést i Modrá pyramida, ale na http://www.sipo.cz jsem je nenaše.

Pokud hledáš cenu, přicházejí v úvahu následující varianty:
1) FIO, viz diskuse
2) Volksbank ( http://www.volksbankshop.cz/vb/jnp/cz/p ... index.html) - Aktiv konto založená v Kaufladnu. Podmínky stejné jako FIO, jen navíc poplatek 6 Kč za odchozí platbu :-(
3) WSPK - vedení 30 Kč / čtvrtletí, 2 - 3 Kč za pohyb
(jejich nevýhodou je, že mají bankovnictví postavené na Active X) a funguje tak jen v Internet Exploderu. I když se mi ho podařilo známé doma rozchodit i na Linuxu (Ubuntu), nainstaloval jsem Wine a pod ním rozběhal Internet Exploder.

Všechny tři využívají karetní systém ČSOB (tedy 5 Kč za výběr z bankomatu ČSOB a 25 Kč za výběr z cizího, vyjímkou je Volksbank, ta má ještě 2,50 při výběru z vlastního (což je vlastně jen převlečený ČSOB - pro ostatní se tváří jako ČSOB)), karty podle sazebníku ČSOB, Volksbank a FIO mají nejlevnější (Maestro) kartu zdarma. Prý by měli jít ty karty zdarma u FIO vydat i dvě (když bude mít manželka dispoziční právo).
4) pro někoho může být výhodná i vkladní knížka. Všechny platby si převést na SIPO (při hotovostní platbě na poště je to za 8 Kč) a výplatu (důchod) si nechat posílat na vkladní knížku (třeba od Poštovní spořitelny). Výběr do 10 000 Kč je na kterékoliv poště zdarma.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod M2M 19. 5. 2007 18:12

Jsem z Chomutova, nájem a vše mám přes SIPO, na konto jde pouze výplata, kterou vybírám z bankomatů, nic víc od toho neočekávám, samozřejmě aby to byla banka ktrerá když krachne tak nepřijdu o peníze, prý CSOB je plně podporovaná státem. Žádné internetové bankovnictví nepoužívám. O úvěru neuvažuji. Prostě se mi zdají ty peníze za vedení úču i když nejsou velké zbytečné je dávat bance.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 19. 5. 2007 18:58

Vybírat z bankomatů a nepoužívat internetové bankovnictví .... vy si svých peněz moc nevážíte .... :roll:
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod M2M 19. 5. 2007 19:42

Jak to myslíte? Po internetu je to bezpečnější?

Nyní mám v KB 1.1.4. IDEAL konto
http://www.kb.cz/cs/inf/price_list_1_200705.shtml

Nevíte proč konto 1.1.2. G2 (dříve Gaudeamus²) je zdarma, to by mě pro mé potřeby stačilo a nemusel bych platit 36kč

A součástí IDEAL konta je zasílání jednoho výpisu z účtu s měsíční četností* elektronicky a/nebo poštou. A ve výpise je Úhrada za výpis účtu = -3kč
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod WonDrak 19. 5. 2007 20:38

G2 (dříve Gaudeamus²) - je konto pro studenty, a musím říct, že absolutní spokojenost.

dodatek: mám taky účet u FIO, kde je také vedené zdarma + výhodnější poplatky

ale KB je "kamená banka" a FIO spíš virtuální. (KB má skoro všude pobočky a bankomaty, už má postavenou síť, u FIO je to horší, ikdyž spolupráce s ČSOB její dostupnost bankomatů vynahrazuju, + když FIO koupilo RM-S, získala tak spoustu kontaktních míst, kde lze zřídit účet, ale neposkytuje na pobočkách RM-S bankovní služby)
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 19. 5. 2007 21:33

M2M píše:Jak to myslíte? Po internetu je to bezpečnější?
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod dalich 20. 5. 2007 02:42

M2M píše:A součástí IDEAL konta je zasílání jednoho výpisu z účtu s měsíční četností* elektronicky a/nebo poštou. A ve výpise je Úhrada za výpis účtu = -3kč /quote]

Ty 3 Kč za výpis je za výpis k platební kartě. Automaticky se generuje, pokud kartu v měsící použijete. Gaudeamus je jen pro studenty. Shrnuto: jestliže používáte účet tak, jak popisujete, tak si ho nechte, tj. zůstaňte u Komerční banky s Ideal kontem. Jinde to bude plus minus stejné.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod M2M 20. 5. 2007 10:54

Díky asi to tedy nechám u KB. Jen se zeptám, jestli je možné na netu zjistit stav mého konta, když bych nechtěl dostávat výpis. Musel bych za to něco připlácet?
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 5. 2007 11:02

M2M píše:Jsem z Chomutova, nájem a vše mám přes SIPO, na konto jde pouze výplata, kterou vybírám z bankomatů, nic víc od toho neočekávám, samozřejmě aby to byla banka ktrerá když krachne tak nepřijdu o peníze, prý CSOB je plně podporovaná státem. Žádné internetové bankovnictví nepoužívám. O úvěru neuvažuji. Prostě se mi zdají ty peníze za vedení úču i když nejsou velké zbytečné je dávat bance.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Miloš28 22. 5. 2007 23:01

Jestli existuje lepší banka? No jasně! Stačí jenom malý průzkum trhu... Na doporučení jsem si asi před rokem založil ING konto. Jestli nesnášíte poplatky, pak je to banka/účet právě pro vás! Poplatky se neplatí žádné (ani za vední účtu, ani za jednotilivé transakce), účet je snadno ovladatelný z internetu a navíc sympatický úrok 2% p.a. Vhodným zvolením tří různých účtů můžete spořit, zhodnocovat i platit ;)
Miloš28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M2M 25. 5. 2007 19:58

A co ostatní co na to říkáte, ING konto žádné poplatky atak.
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod M2M 25. 5. 2007 20:17

Co znamená toto:
fyzická osoba starší 18 let, která je zároveň majitelem jiného osobního účtu v českých korunách.

To musím mít u jiné banky nějaký osobní účet? Pokud to tak je, tak nechám své peníze růst a založim si ING konto. Jsou nějaké pobočky jinde než v Praze? Díval jsem se, že se dá založit konto i po internetu? Co doporučujete?
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod KubaPa 26. 5. 2007 09:32

jj, přesně tak, ING konto je spořící, nikoliv běžnej účet a potřebujete k němu nějakej běžněj jinde (ING sama je nenabízí) Z ING konta se totiž dají peníze převádět jen na předdefinované "transakční účty" přičemž platbou z jednoho z nich to ING kont aktivujete. Jak jsou na tom spobočkama mimo Prahu nevím, založení po internetu mi nepřijde možný, ale poštou to jde určitě (možná se část dělá přes internet, ale některý věci řekl bych budou muset jít poštou. Jinak pokud chcete můj názor tak ho mám a jsem spokojenej. Pokud od toho nečekáte zázraky, tak je to příjemnej funkční produkt.
KubaPa
Diskutér

Další stránka