mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 10. 12. 2014 22:08

drkarel: Po blokaci karty to nabídne zrušení karty. A poté to v přehledu účtu píše: "Nemáte debetní kartu".
Samozřejmě bude jistější to ještě zrušit kompletně celé do toho 1. března.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 10. 12. 2014 22:11

Ano. Profil karty - tlačítko blokace. Pak je tam nabídka - zrušit kartu, krádež karty a asi zneužití (to třetí přesně nevím). Kartu jsem měl aktivovanou.

EDIT :
Pak jsem se koukal, jak to vypadá v systému. U účtu, kde byla přidaná, je napsáno Nemáte žádnou kartu. Takže ok. A v přehledu karet je akorát šedivě podbarvená informace, že jsem v minulosti kartu měl. Podle mě je to takto ok.

Akorát na mfóru řeší, že s výpovědí mkreditky je to nějaké složité. Ale já sám tohle už neřešil. Měl jsem jen debetku.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 12. 2014 22:21

Aha, dík. To abych nejdřív kartu aktivoval a pak zase zablokoval.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 10. 12. 2014 22:31

mKreditku jsem rusil nedavno a je to na dlouhe lokte, lejstro na kiosku, kartu prestrihnou, ale pak stejne musi probehnout dve zuctovaci obdobi, tzn. to vyjde skoro na tri mesice, takze abyste zacali pokud to chcete stihnout do brezna :D
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 12. 2014 22:35

lopatickaCZ píše:...Pak je tam nabídka - zrušit kartu, krádež karty a asi zneužití ...

Jo, to je ovšem jen důvod a ne akce. Tak uvidíme. Ale vypadá to tak, jak píšeš. Hlavně z formulace "Nemáte žádnou debetní kartu" bych si myslel, že ji skutečně nemám, ale v bankovním jazyce si nemůže být člověk nikdy s ničím jist.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 10. 12. 2014 22:39

Poslal jsem dotaz i do mbank, jestli to stačí. Uvidíme.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 10. 12. 2014 22:59

Zjištění disponibilního zůstatku na účtu prostřednictvím bankomatu 9 Kč ?
To už je i na mě moc..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 10. 12. 2014 23:51

neverim ze pujde to jen tak zablokovat a razem poplatek za kartu je pryc
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 11. 12. 2014 00:03

no je to poplatek za vedení a blokací ta karta přestane být v podstatě vedena
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gogospk 11. 12. 2014 00:07

evelista píše:neverim ze pujde to jen tak zablokovat a razem poplatek za kartu je pryc

Stačilo několik kliknutí a debetky jsou zrušené, není na co čekat. :-)
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 11. 12. 2014 00:09

evelista píše:neverim ze pujde to jen tak zablokovat a razem poplatek za kartu je pryc

Ona je tam podvolba zrušit kartu. Navíc už tam nelze kartu zase aktivovat... Není to jen dočasně.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 11. 12. 2014 00:50

Stačí kartu neaktivovat?
Doufám, že nezačnou i další poplatky. Karta mě nemrzí, stejně je zahrabaná někde v šuplíku. MBanku mám jenom kvůli spoření, který mám nakrmené po strop a sberbank. Kdybych měl rušit, musel bych se spokojit s nižšími úroky.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 12. 2014 01:35

malejarda píše:Bohužel jsem aktualizoval aplikaci pro Android a ta nová už umožňuje propojení jen s jedním mKontem. Nemáte někdo zálohu té předchozí aplikace?

Nahral jsem na uloz.to APK soubor predchozi verze mobilni aplikace mBank CZ verze 1.4.3
http://uloz.to/xhCfpvX8/mbank-cz-1-4-3-apk
APK soubor jsem vytvoril z jiz nainstalovane aplikace v mem mobilu pomoci jine specialni aplikace, ktera toto umi (zazalohovat do APK), tuto zalohovaci funkcionalitu zvlada mnoho jinych aplikaci.

Upozornuji, ze toto je neoficialni!

Pro instalaci aplikaci mimo obchod Google Play primo z APK souboru je nutne v Androidu povolit instalaci aplikaci z neznamych zdroju:
v menu Nastaveni/Zabezpeceni/Nezname zdroje
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 11. 12. 2014 01:46

mBank jsem si kdysi založil na samém začátku a už dost dávno i zrušil, jakmile jsem pochopil, co jsou zač. Jen doufám, že to není začátek nového trendu zpoplatňování debetek a nastavování absolutně zlodějských kurzů pro cizí měny. Beru to jako malé varování, abych v perspektivně na karty moc nespoléhal, třeba se zase vrátíme o 20 let zpět a zase budu běhat místo karet s hotovostí. Při 10% spreadu je to jasná volba.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 12. 2014 03:20

Rekapitulace vsech zdrazeni poplatku, ktere jsem dosud objevil:

- 29Kc/mesicne za debetni kartu kdyz neni obrat 500 Kc nebo uverovy produkt
- 29Kc/mesicne za kreditni kartu kdyz neni obrat 500 Kc
- zjisteni zustatku v bankomatu z 0 na 9 Kc
- notifikacni SMS z 1.40 na 2.00 Kc
- za 2. a dalsi platbu z eMax+ a mSporeni z 19 na 29 Kc
- obnoveni karty k eMax z 0 na 100 Kc
- pojisteni karty z 19 na 29Kc
- papirovy vypis z 30 na 50 Kc
- konverzni poplatek z 2% na 5%
- konverzni poplatek drive jen pro meny <> CZK,EUR, nyni i pro EUR
- SWIFT prichozi platba z 49 na 99 Kc
- SWIFT odchozi platba z min. 220 na min. 250 Kc
- SWIFT vraceni platby 300/450 na 150 Kc + vynalozene naklady (asi zlevneni?)
- mimoradna splatka mHypoteky (prekracujici 20% z nesplacene jistiny) z 3% na 5%

EDIT: doplneno zjisteni zustatku v bankomatu z 0 na 9 Kc
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka