mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Aleš P. 12. 12. 2014 18:45

vlazy : Tak já jsem třeba zatím nikdy nekřičel :-)

I když jsem si mBank zakládal, tak to byl prosinec tuším snad 5 nebo 6 let zpět, kdy byl plný internet bannerů "milujte je a množte je" a propagoval se úrok 3 % na spořícím účtu. Bylo toho fakt plno a moc dobře museli vědět, že to po Novém roce skrouhnou, což učinili velmi rychle.

Ale před třemi lety jsem přešel na Zuno, tak mBank vážně ruším. Výpověď na kreditku jsem jim poslal už v půlce listopadu, debetku zrušil předevčírem a jakmile se ujistím, že mi na účet už nepřijdou žádné peníze, respektive kreditka bude zrušená, tak bez meškání ruším i účet.

Myslím si, že mBank už nemá v dnešní době vůbec co nabídnout. Kdo využívá účet aktivně, najde lepší alternativy. A kdo pasivně, ten má nejvyšší čas mBank zrušit.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malejarda 12. 12. 2014 18:53

Tak tak, kam se dnes mBank hrabe. Takovy moloch jako GE Money Bank je o dost vyhodnejsi a levnejsi, kdo si v minulosti zalozil Genius Gratis, tak se poplatku bat nemusi.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 12. 12. 2014 18:57

D.roak píše:Omlouvám se vracející karta je jen mkreditka ne debetka jak jsem se mylně myslel.
podle článku na E15 v pasáži o kartách píší že 1% by měla vracet i debetka po určitou dobu. Ale podmínky k tomu zatím nikde nejsou takže je otázka jestli je to pravda.
„Proto v tuto chvíli vedeme přímé kampaně na konkrétní zákazníky, na které by se eventuálně poplatek mohl vztahovat, a máme pro ně velice zajímavou motivační nabídku, a sice že jim budeme do konce února vracet jedno procento z ceny nákupu provedeného debetní kartou.“
peter23p
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 12. 12. 2014 19:19

Tak mBank se dušuje, že platby v EUR zdražovat nebudou. Takže buď kecaj, nebo klasický mBordel, kdy se "nějak" napíšou obchodní podmínky, ale realita je trochu jinde.

mBank facebook píše:Dobrý den, směnný kurz se nemění. V současnosti probíhá konverze cizí měny na eura kurzem VISA (dostupném na http://www.visaeurope.com/making-paymen ... ange-rates) s připočtením poplatku 2% jako náklad na konverzi měn, jak nyní uvádíme v kurzovním lístku i sazebníku. Dále probíhá převod z EUR do CZK dle platného kurzovního lístku mBank (ke dni zúčtování karetní transakce), dostupném na našich webových stránkách, kde je spread 3 %. Pokud nyní platíte přímo v EUR měně, výsledná suma se řídí pouze aktuálním kurzovním lístkem mBank. Od 1.3.2015 sice měníme způsob převodu, pro zákazníka se ovšem nic nemění. Měna se bude nově převádět pouze jednou kurzem VISA na České koruny s 5 % poplatkem za konverzi měn. Konečná částka je tak naprosto stejná jako doposud a zákazníci ji nepocítí. Jelikož jsme provedli změnu, jak bylo popsáno výše, musí dojít ke změny účtování při platbě v EUR. V současné době dochází k převodu podle platného kurzovního lístku mBank se spreadem 3 %, bez dalších poplatků, nově od 1.3.2014 bude odcházet k převodu kurzem VISA s poplatkem 3 % za konverzi měn. Konečná částka je tak téměř stejná jako doposud a zákazníci ji nepocítí. Výběr z bankomatu máme za 35 Kč i nyní, částka ale platí až od 4. výběru. První 3 máte nyní zdarma při splnění podmínek v sazebníku, jinak za 9 Kč. Od března budete mít naopak tyto 3 výběry úplně zdarma a bez podmínek. Pokud tedy účet aktivně využíváte, nic se pro vás v těchto případech nemění.
Ladislav_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msimcard 12. 12. 2014 19:49

to s tím 1% vrácení při placení debetkou je zajímavé
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod D.roak 12. 12. 2014 20:01

Podle informací co jsem dostal namKiosku tak vracet bude jen kreditka.
Kdyby to fungovalo tak by byly jediný teda až na Sberbank která dává dýško při transakci nad xy kč dorovná do řádu 10 kč na spořící účet.
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 12. 12. 2014 20:02

Aleš P. píše:
Myslím si, že mBank už nemá v dnešní době vůbec co nabídnout. Kdo využívá účet aktivně, najde lepší alternativy. A kdo pasivně, ten má nejvyšší čas mBank zrušit.

Proc bych mel ucet rusit? Kdo ma nekolik set tisic uspor a potrebuje je mit likvidni, neni moc moznosti, kde je ulozit aspon na slusnejsi urok nad 1,5%...sberbank 150k, Zuno 300K, ING 300K...pote J´n´T nad 500K ale vazany vklad...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod broucajz 13. 12. 2014 00:11

paty07 píše:
radecekh píše:SocPredator: Jelikož platím všude kreditkou, hotovost potřebuju jednou za čas, takže moje frekvence výběru z bankomatu je tak 1x za rok. Ale i na ten výběr potřebuju kartu. A platit za jeden výběr 348 korun je, jak jistě uznáte, celkem nehorázné.
Flexibilům asi nijak zvlášť nevadí, že se mBank zbaví. Nevidím tu nějaký pláč, spíš je tu údiv nad tím, že se odhodlali ke kroku, na kterém podle mínění většiny spíše prodělají, než že by na ni vydělali.

Zajímalo by mě, jak děláte to, že vybíráte 1x za rok. Já platím kartou kde to jen jde, přesto se bez hotovosti neobejdu. V hospodách často nemají terminály, automaty na kafe neberou karty (ok u nás na škole jo, ale jinde jsem to neviděl), v menze musím taky platit v hotovosti a našla by se hromada dalších věcí.

Jestliže máš kreditku, poplatek za debetku neplatíš, protože máš úvěrový produkt - tu kreditku. 8-P
broucajz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 13. 12. 2014 02:26

Já jsem neřešil poplatek za debetku, ale jenom výběr peněz 1x ročně.
Jinak může mít kreditku i jiné společnosti než mBank, pak ten poplatek samozřejmě už platí.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 13. 12. 2014 05:42

Staci jen tu kreditku mBank mit a nepouzivat ji?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 13. 12. 2014 06:32

Ne
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 12. 2014 09:03

Trochu odbočím k nové aplikaci pro Android, kromě aktivace nezapomeňte na nastavení limitů pro platby přes aplikaci. Jako výchozí jsem tam měl pouhé 2000 a 3 platby denně nepletu-li se. Já to hned změnil ale kamarád se divil, že nemůže zaplatit 3000 Kč tak jsem si na to teď vzpomněl.
https://online.mbank.cz/cs#Settings/LimitsOnMobile
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 12. 2014 09:22

Přijde mi, že začíná období zastřihávání ovcí, že ve skutečnosti chtějí zkasírovat všechny, hypotéraře i placení kartou v zahr. Silně mi to připomíná postup, když eBanku koupila RB, to se začaly dít věci...

Ještě bych pochopil, že mB chce rozhýbat k aktivitě polomrtvé účty - neplatící kartou (kterých si myslí, že bude tak 50% z cca 500tis klientů). Ale pokud účet někdo opravdu využívá aktivně třeba hl.účet pro větší rodinu, tak dohledávání plateb podle VS (schovaného v bublině Detaily) je časově velmi náročné, tristní. Nějaký menší e-shop s 500 přijatými platbami měsíčně asi bude brečet. Pro větší společnost s hodně platbami to může být působit až časově destruktivně. Zkrátka nové IB (především v porovnání se starým ale i aktuální od konkurence (s bublinama i bez)) je mHarakiri. Jde o nízkonákladový, neplnohodnotný a nově také IB unfriendly účet.

z čl. z novin 6/2014:
Celkem už počet klientů čtveřice "bezpoplatkových" bank, tedy Air Bank, Equa bank, mBank a Zuno Bank, přesáhl 1.000.000 os. Je jich téměř o 300.000 více než před rokem. Ukazuje se tak, že na trhu je stále poměrně velký počet lidí nespokojených s velkými finančními institucemi.
Zapomněli zde na FIO, tak dopl%nuji: 8/2014 Česká Fio banka letos navýšila počet svých klientů o více než 70.000 a aktuálně jejích služeb využívá již přes 400.000 osob. Ode dneška také zahajuje další vlnu své reklamní kampaně.

Dnes je ale již opravdu HODNĚ lidí kterým na konci měsíce přijde výpis, kde v kolonce bankovní poplatky je opravdu 0 (Nula) a ne m0 (mNula či "Mula" ?).

Budování jména tvá roky.
Pochroumaní pověsti (třeba čtení ceníku a Obch.podm.) trvá asi 15 minut...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aleš P. 13. 12. 2014 09:59

slavo963 píše:Kdo ma nekolik set tisic uspor a potrebuje je mit likvidni, neni moc moznosti, kde je ulozit aspon na slusnejsi urok nad 1,5%...sberbank 150k, Zuno 300K, ING 300K...pote J´n´T nad 500K ale vazany vklad...
A mBank nabízí takový slušnější úrok?
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 12. 2014 10:08

Od listopadu 2007, kdy mBank (organizační složka polské BRE Bank, součásti skupiny Commerzbank) vstoupila na český trh, se kumulovaná ztráta do roku 2011 vyšplhala nad jednu miliardu korun. Největší roční ztráty - zhruba 300 až 400 milionů korun - dosáhla v roce 2008 kvůli vysokým nákladům spojeným se začátkem působení v Česku.
Zisk 07-11... -1000 mil. CZK
Zisk 2012...... +70 mil. CZK
Zisk 2013..... +250 mil. CZK
Zisk 2014 lze očekávat v (+)

http://finexpert.e15.cz/pacha-mbank-seb ... ve-klienty
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka