mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 12. 2014 11:33

Aleš P. píše:
slavo963 píše:Kdo ma nekolik set tisic uspor a potrebuje je mit likvidni, neni moc moznosti, kde je ulozit aspon na slusnejsi urok nad 1,5%...sberbank 150k, Zuno 300K, ING 300K...pote J´n´T nad 500K ale vazany vklad...
A mBank nabízí takový slušnější úrok?

mSporeni...sice komplikovane, ale kdyz jinde neni nic lepsiho...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aleš P. 13. 12. 2014 14:23

slavo963: Tak to ale není na "několik set tisíc" ;-)

Pokud vím, tak limit pro 3 % je 100 tisíc a od 1.1.2015 bude sazba už jen 1,6 %. A ta podlě mě taky moc nevydrží... Max. 3 měsíce.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod __Pavel 13. 12. 2014 15:49

slavo963 píše:Proc bych mel ucet rusit? Kdo ma nekolik set tisic uspor a potrebuje je mit likvidni, neni moc moznosti, kde je ulozit aspon na slusnejsi urok nad 1,5%...sberbank 150k, Zuno 300K, ING 300K...pote J´n´T nad 500K ale vazany vklad...

No nevím, jestli ING s těmi jejich 0,8% je zrovna "to pravé ořechové" pro uložení peněz. A postup, jak vyvolat v IB nabídku zvýhodněného vkladu 1,5%, mi není znám.
__Pavel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 12. 2014 17:38

Ales, ja psal o nekolik set tisic...proto musim mit jak Msporeni(100k), tak ZUNO plus (300k), tak Sberbank(150k), tak ING- zde vyjmecne, protoze mam zalozene zvyhodnene vklady 1,5% za 100k na 5 mes.
(nepocitam "drobne" - 50k na free and flexi 2% a 100k na detskych kontech 2,5% v ge a CSOB...)

Pavle, jj, ING jenom docasne, po dobu trvani zvyhodneneho vkladu...
Kdyz ING skonci, nevim kam to ulozit, protoze budu mit "vycerpano" a zustanou paberky typu 1,1% airbank, nebo extrasporak u equa 1,3%
...ale asi neco soupnu do rublu v sberbank, tech 7% mne hodne laka a snad na jar bude rubl jakz tak stabilni...

Mozna kdybych chtel vazat penize vystacim s J and T terminakem 1,65%
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 13. 12. 2014 18:36

Extra u Equa je už delší dobu za 0,6 + 0,6 % p.a. Obávám se, že budu muset navštívit JT, ale té likvidity se trochu bojím.

Slavo, ten rubl si pořádně rozmysli. O těch 7 % až tak moc nejde, je to spíš spelulace na to, kam se posune mezinárodní mínění. Zatím nevidím žádnou pozitivní zprávu. Naopak, cena ropy má stále klesat...
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 12. 2014 19:32

jj, Equa 1,2%...
s tim rublem, zatim v teoreticke fazi uvazovani...ale na jar bude dead line, protoze jiz v pulce r. 2016 maji bankeri v CNB opet vratit kurz koruny na 25/€, takze dovtedy je nutne rubly opet zmenit na CZK

Kdyby byl jiz rubl stabilni, je nejlepsi cas, protoze koruna je umele slaba a rubl slaby, v r 2016 konverze na czk a po poslileni koruny opet nakup rublu...muze to vydelat 20%
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod pavel1tu 13. 12. 2014 20:21

Nechápu ten křik.
mBank řekla, že bude bankou zdarma pro normální uživatele, bohužel nepočítala s vyčůraností čecháčků - jen já znám asi 10 lidí, kteří jsou kvůli půjčce nebo hypotéce u nějaké banky a u mBank jen kvůli převodům zdarma.

Já jsem u mBank od začátku - a pořád mám vše zdarma a budu mít vše zdarma. neříkám, že nemám kreditku od jiné společnosti, kdo žije aktivně, má více karet a jistě od více společností - každá má nějaký plus.

A že spořící účet má malé zhodnocení - tak si dám peníze jinam a je to, ne ?
pavel1tu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 12. 2014 21:18

Ale to je jenom zdejsi folklor, tu nejsou "normalni" lidi ;-)

Ja budu mit mbank taky zadara, pozadam o mrezervu a je to...a kdyz ne, kartu zrusim, aj tak ji nepouzivam...ja mam jenom nejakou kompulzi, ze kdyz klesne pocet aktivnich karet pod 20, zacinam preskakovat cary na chodniku :-D
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 13. 12. 2014 21:20

@slavo
u mRezervy je podminka, ze musi by pravidelny prijem na mKonto ve vysi myslim 25% limitu mRezervy, jinak to zrusi.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 12. 2014 21:25

btw, jakou mate inkonku u sve karty? Nebo jenom ja jsem na cerne listine ?
Obrázek

-- 13. 12. 2014 21:26 --

Prijem si udelam z jine banky, staci minim. rezerva 5000.-...ale jak pisu hrotit to nebudu, kdyz tak Visu mam u Zuna
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 14. 12. 2014 00:40

pavel1tu píše:Nechápu ten křik.
mBank bohužel nepočítala s vyčůraností čecháčků - jen já znám asi 10 lidí, kteří jsou kvůli půjčce nebo hypotéce u nějaké banky a u mBank jen kvůli převodům zdarma.

No jenže mBank se pyšní tím, že je to "1. bezpoplatková banka" v CZ !! Což ale není pravda, nebyla ani první a není ani bezpoplatková...

Ostatní banky (za 0 Kč) nic podobného netvrdí. Ale říkají, že z určitých podmínek, lze dosáhnou nulových poplatků. A tyto podmínky jsou měkčí a friendly než nové od mBank. A to je sakra veliký rozdíl. Beru to tak, že mBanka podtrhla své stávající klioše a bude je stříhat jako ovce (kdo zůstane a nesplní...).

bohužel nepočítala s vyčůraností čecháčků
Naopak já zase počítám s nezměrnou vychcaností většiny bank v CZ. Od ČNB dnes získají peníze s úrokem 0,25 až 1 % p.a. A teď velký POZOR, pro retail jsou KK úročené 18-26 % p.a., spotř. úvěry 9,9 až 16 % p.a., hypotéky (dlouhdobé produkty !!) 2 až 4 % p.a., americké hypo o trochu více. Úvěry pro podnikatele jsou jen za zástavu hmotným majetkem tj. nemo nebo technologie (min. 85%) za 8 až 16 % a to ještě s obštrukcema.

Všeobecná péče banky o klioše v CZ: pokud jsem u banky 3, 5, 10 nebo 15 let funguju zcela bez problémů dle svých možností (příjmy/výdaje) tj. ať se daří lépe nebo méně ale stabilně, tak jsem pro báň úplný zero, nula a looser, nezajímavý číslo. Kdežto nový klient je pro báň Bůh a spasení a podle toho to taky vypadá. Manažeři potřebují naplnit čísla a tabulky, jen nerozumí potřebám lidí, a proto nabírají mraky nových klientů (studenti, důchodci, ženy na MD) a ti vychtralí (čím více tím lépe) klienti zase mění banky a jejich produkty jako fusekle, protože k tomu je dotlačili báně a asi si to zaslouží (zmršení trhu). Kdo se zastavil, stojí (platí) opodál (jako mourovatej). Takže "Novou" banku klidně každý měsíc... Zbývá jen několik málo solidních a stabilních. A co vaše banka, jste s jejím přístupem k Vám spokojeni ?

V zahraničí A, CH jsou naopak stabilní klioši velmi ceněni a mají k nim osobní přístup... Nikoliv jako halabala HSBC/Blue ČS minulá čísla = nová čísla, to je námět na horor. Jsme holt ještě mladá demokracie. A doma není nikdo prorokem...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 12. 2014 09:10

Naprostý souhlas, banky si to svým chováním udělaly samy - chovám k nim velkou nedůvěru a snažím se být ostražitý (což mne vlastně stojí dost zbytečného úsilí, takže bych přivítal banku, u které bych byl vážen, hrála by fér, chovala se transparentně ... a já u ní mohl zůstat na věky, a nejlépe se všemi produkty).

Dodal bych netransparentní, nepřehledné, nejednoznačné podmínky/ceníky, ještě netransparentnější, často téměř utajené změny těchto dokumentů - což je zjevný záměr - nejen oškubat, ale ještě ke všemu nefér. Dále naprosto nevzdělaný personál - povětšinou neznají ani produkty vlastní banky, a dnes zřejmě zcela standardní (to je problém nejen bank) komplikovaná komunikace kolem jakéhokoliv problému - vše řeší "nekompetentní" call centrum a probojovat se k někomu kompetentnímu často ani nelze.

Pokud jde o námitku pavla1, nekřičím, jsem připraven a přizpůsobuju se. Ano, s radostí banku "oškubám", když mi dá příležitost. Ale jinak jim neberu právo cokoliv zpoplatnit, je jasné, že někde musí něco vybrat, k čemuž jim já zrovna příležitost nedávám. Ano, asi je nyní pro banky horší situace v tom, jak vklady (běžné) zhodnotit, zase na druhou stranu, když byla situace lepší, škubaly jak na úrocích, tak na poplatcích.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 14. 12. 2014 11:37

ted sem začal zas víc sledovat mbank a koukám mění ceník od března. Já jejich debetku nepoužívám a 500kč/měsíc neprotočim.S KK taky ne.Mam tam jen to Mspoření. Co mi poradíte,mam zrušit všechny karty a nechat si jen účty? Díky Vám. :hm :-)
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 14. 12. 2014 11:49

Přesně tak.
powery
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 14. 12. 2014 11:52

Blik, viz poslednich padesát příspěvků....
avathar
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka