mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 14. 12. 2014 11:53

Jak tu kartu efektivně zrušit? Musí se někam jít a něco vyplnit a nebo stačí v IB dát BLOKOVAT? Nepošlou mi po blokaci pak novou?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aleš P. 14. 12. 2014 12:01

Stepano : Tu debetku stačí dát zablokovat a jako důvod uvést zrušení, viz http://finexpert.e15.cz/pacha-mbank-seb ... ve-klienty

Co se týče zrušení kreditky, tak pokud se nemýlím, je třeba buď na kiosek nebo poslat tento formulář na jejich adresu. Pak je 30 dní výpověď. doba + 2 čisté výpisy.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stepano 14. 12. 2014 12:09

Díky, jedná se o debetku k mKontu.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 14. 12. 2014 13:34

mRadni MirekM zjistoval i moznost u ruseni mKreditky neprovadet (pisemnou) vypoved smlouvy o KK a provest jen blokaci karty pres IB (duvod: Zruseni) a vypada to, ze by toto mohlo (melo) byt dostacujici pro neuctovani onoho noveho poplatku. Poplatek je pry za ten plast (ne za smlouvu). Neni to ale jiste zcela na 100%. Navic je pripadne nutne provest pres mLinku zruseni automaticke obnovy takto zablokovane karty (pokud je konec platnosti karty v blizke dobe), aby pri konci platnosti karty neposlali novou kartu.
V IB se pry po Blokaci (duvod: Zruseni) objevi nove tlacitko "Vydani nove karty", pomoci nehoz by pak v budoucnu bylo mozne o kartu opet pozadat a zacit mKreditku zase pouzivat i bez zadosti a celeho schvalovaciho procesu, protoze v tomto pripade nedoslo k vypovedi smlouvy, ale jen ke zruseni karty neboli "plastu", coz dle informaci z mBank by melo ten poplatek eliminovat.

Ja mam take mKreditku a jeste zvazuji, zda ji jen zablokuji vyse popsanym zpusobem nebo radeji kompletne vypovim i smlouvu o kreditce, aby byla jistota neplaceni toho noveho poplatku. Pokud by totiz toto zruseni "jen plastu" nakonec nepomohlo a uctovali by poplatek 29 Kc, tak by se vzhledem k vypovednim lhutam zauctoval minimalne dvakrat, tzn. 2x29=58Kc, protoze o zauctovani poplatku by se klient dozvedel az po 1.3. a vypoved smlouvy by tak podal az po 1.3. a vypovedni doba je 1 mesic, tzn. ze by se strhlo dalsich 29 Kc jeste i za duben.

-- 14. 12. 2014 13:41 --

slavo963 píše:btw, jakou mate inkonku u sve karty? Nebo jenom ja jsem na cerne listine ?
Obrázek

I me se NEKDY v prehledu karet zobrazi misto obrazku karty jen cerny ramecek.
Nekdy az v detailu u debetky, nekdy uz i ten mensi nahled i u kreditky.
Pri dalsim prihlaseni je to zase OK, vypada to na dalsi z mnoha chyb noveho IB.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 12. 2014 14:00

To zablokování kreditky pouze přes IB teoreticky může fungovat a teoreticky může zabránit účtování poplatku. Ale každý normální člověk hned poté půjde vypovědět i úvěrovou smlouvu. Ano, je s tím víc práce a papírování, ale je to jediné rozumné řešení. Korektně se tím ukončí smluvní vztah mezi bankou a klientem a kreditka zmizí z úvěrového registru BRKI.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 14. 12. 2014 14:09

No vzhledem k tomu, ze zhruba za rok (?) prijde velka revoluce na poli vsech platebnich karet vlivem zastropovani odmen pro banky z plateb kartou (ze soucasnych 2%-3% na 0.2% u debetek a 0.3% u kreditek dle narizeni EU), tak je teoreticky mozne, ze bezplatna mKreditka (byt nevraci zadna procenta) bude po teto revoluci treba velmi zajimavym produktem, tedy vyhodna kreditka zdarma.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 14. 12. 2014 14:52

avathar píše:Blik, viz poslednich padesát příspěvků....

vždit píšu, že sem to začal tedka sledovat,tím myslím i téma MBANK. :-))
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 12. 2014 15:24

Zedna1 píše:... ze soucasnych 2%-3% ... ze bezplatna mKreditka (byt nevraci zadna procenta) bude po teto revoluci treba velmi zajimavym produktem, tedy vyhodna kreditka zdarma.

Jednak se zdá, že horní hranice poplatku je nyní ještě výše (alespoň jeden e-shop tvrdí, že má 3,5%), jednak očekávám, že ta revoluce povede ke změnám i u první bezpoplatkové banky. :-) Takže toto budu řešit, až to nastane.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 14. 12. 2014 15:32

To jiste, ale myslel jsem to tak, ze bonusove kreditky budou pravdepodobne dost osekane, takze pak zrejme budeme radi za bezplatne kreditky, pokud takove vubec jeste budou.
Pro takovy pripad je proto vyhodne se ted nezbavovat (dosud) bezplatne kreditky.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 14. 12. 2014 15:33

Evropská unie chce regulovat pouze mezibankovní poplatek, kdy plátcem je banka provozující platební terminál a příjemcem pak banka vydávající platební kartu. Poplatky, které jsou mezi bankou a obchodníkem, předmětem regulace nebudou! Z toho plyne, že obchodníci i nadále budou platit vysoké poplatky a nelze očekávat vyšší akceptaci karet v obchodech.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 14. 12. 2014 15:55

Pokud je to tak, tak se vlastne o zadnou revoluci nejedna a v podstate se toho moc nezmeni, protoze predpokladam, ze nejvetsi cast z tech poplatku dela prave poplatek od obchodnika bance vydavatele karty.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 12. 2014 16:13

Zedna1 píše:... je proto vyhodne se ted nezbavovat (dosud) bezplatne kreditky.

1. Ta bezplatnost je od března zřejmě diskutabilní.
2. Platilo by to možná pro lidi, kteří by měli problém na nějakou kreditku dosáhnout (při budoucím novém hodnocení bonity), jinak myslím, že to "vlastnictví" do budoucna žádnou výhodu neskýtá. (Tedy krom toho, že člověk nebude muset znovu absolvovat proces žádost-vydání.)
3. Opět je situace jednotlivých jednotlivců rozdílná, pro někoho nebude problém kreditku nadále mít, pro někoho už to bude zbytečná starost navíc ... osobně (ostatně z vlastní zkušenosti) nejsem příznivcem toho mít někde uzavřený nějaký smluvní vztah, který nevyužívám, nesleduji ho a po pár letech na něj úplně zapomenu, aby na mě po dalších pár letech někde vybafnul (zatím na mě v tomto roce vybafly rámcové smlouvy u IKS KB a IS ČS z devadesátých let, kde mi to nezpůsobilo žádnou újmu :-) ).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 14. 12. 2014 16:19

Zedna: mKreditka vrací 1% ... ALE jen 6 měsíců a pro kolenovrty je 1% málo - chtějí xkrát tolik a upíšou duši třeba ďáblu. Mně to vyhovuje. Jednak nemusím řešit nějaký březnový poplatek za debetní kartu, hystericky ji rušit už čtvrt roku předem - když to jde zrušit během pár sekund, mám to pod jednou střechou, zadarmo a HLAVNĚ tolik neutrácím, abych "vydělal"
:-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 12. 2014 16:32

Zedna1 píše:No vzhledem k tomu, ze zhruba za rok (?) prijde velka revoluce na poli vsech platebnich karet vlivem zastropovani odmen pro banky z plateb kartou (ze soucasnych 2%-3% na 0.2% u debetek a 0.3% u kreditek dle narizeni EU), tak je teoreticky mozne, ze bezplatna mKreditka (byt nevraci zadna procenta) bude po teto revoluci treba velmi zajimavym produktem, tedy vyhodna kreditka zdarma.

Bezpoplatkove KK lze ziskat ve vice bankach, takze i v tomto pripade neni duvod podporovat polske lhare a mimochodem, ty budes v pripade nulovych odmen pouzivat nejakou KK?? Neprijde ti to nesmyslne a zbytecne??
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 12. 2014 16:38

Vidíš, a já mKreditku nemám, protože mi jednak nevyhovuje (jsou lepší produkty i pod jednou střechou) a jednak za současné situace na trhu nehodlám chodit na FÚ pro potvrzení o bezdlužnosti. A nemusím ani používat slova jako "kolenovrt", "hystericky" a CapsLock. :-))
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka