mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod avathar 23. 12. 2014 10:58

No tak zase příští rok zorganizovat Den bez poplatků....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod D.roak 23. 12. 2014 12:25

No Mkartu nemám a nemám důvod si jí zakládat.Vracet bude jen krátce.No a poté za kartu platit poplatek. Děkuju nechci. No o Mkartě bych uvažoval leda kdyby byly bez polatku za vedení a kdyba něco přinášela zpátky vratku a napořádí.Podle mě podle toho kdo chce Mkartu zrušit jí zruší a krátkodobé akce mnoho lidí nepořesvědčí
D.roak
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 12. 2014 00:52

mBank zachraňuje nepoužívané karty, nabízí zpět 1 nebo 2 % z plateb (jen některým)
http://finexpert.e15.cz/mbank-zachranuj ... --z-plateb

aneb není nad profesionální metodu, co klioši vydrží: "Pokus - omyl."
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 25. 12. 2014 11:42

Za sebe jsem upřímně řečeno rád, že mne mBank rozhoupala ke zrušení karet, protože o zrušení mKreditky jsem uvažoval už delší dobu a klasickou debetku jsem tím spíš neměl důvod využívat. Zbytečně vysoký limit KK mi blokoval možnosti u jiných nabídek a přitom jsem ji, díky Citi, posledních několik let vůbec nevyužíval.
Kdyby mBank nabídla natolik triviální funkci, jakou je možnost snížení kreditního limitu, možná bych kreditku ještě měl a i těch pitomých 500 protočil jedním nákupem nebo natankováním v měsíci. Ale tohle jednoznačné zdražení a tím porušení elementárních principů, na kterých mBank vznikla, mne zkrátka postrčilo a dokázalo prolomit bariéru tvořenou jistým dřívějším obdivem za průkopnictví a dnešní trochou nostalgie ;-)
Nedělám si iluze, že by můj odchod mohl jakkoliv ovlivnit další vývoj v mBank, ale proč nevyjádřit svoji nespokojenost jednoznačným způsobem :-)
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 26. 12. 2014 13:46

Zdravím,

pokud mám v IB u karty ještě možnost Aktivovat(tzv. karta zatím nebyla vůbec aktivována) - co mám udělat proto, aby se mi nedotkly poplatky od 1.3.2015? Můžu to tak ponechat? A nebo je potřeba ještě nějak kartu vrátit/zrušit?

děkuji za info
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 26. 12. 2014 14:01

Já ji aktivoval a vzápětí zablokoval. Teda, asi za 2 hodiny.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 26. 12. 2014 19:46

Ptal jsem se na to mBanky a nemusíš dělat nic, poplatek se týká jenom aktivních karet.

Vážený pane xyz,

poplatek 29 Kč se vztahuje pouze na aktivní karty, pokud je karta neaktivní nebo zablokována neúčtuje se žádný poplatek.

V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností nás, prosím, kontaktujte.

Veronika Perglova
mLinka
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 27. 12. 2014 01:16

paty07: děkuji moc za info. Budu tedy doufat, že to tak bude a neudělá mBank nějaký podraz.
Ještě by mi zajímalo jak to bude když vyprší platnost té neaktivní karty. Jde o to, aby mBank pak neposlala automaticky novou.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 27. 12. 2014 02:34

Někdo psal, že před koncem platnosti přišel výhružnej dopis, že pokud bude neaktivní nepošlou novou.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 12. 2014 02:48

Přesně tak, mají nějaké podmínky, že v případě nepoužívání před koncem platnosti karty, novou ani nevyrobí..Protože zavadějí jeden z nejabsurdnějších poplatků, nemá to moc cenu řešit, ovšem v případě nýnějších podmínek, působili trošku, jako exoti..S takovou dementní podmínkou jsem se nesetkal nikde..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod intarzista 27. 12. 2014 11:52

paty07 píše:Někdo psal, že před koncem platnosti přišel výhružnej dopis, že pokud bude neaktivní nepošlou novou.

Nelogický by spíš bylo, kdyby vystavila banka novou (i přes to, že ta kočící je nekativní) a nechala si jí zacálovat.
intarzista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honzik28 27. 12. 2014 11:59

Možná to někomu pomůže......
Dotaz do mBank:
Dobrý den,
V souvislosti se změnami podmínek mBank chci dát výpověď na produkty:
Emax
Emax+
Všechny platební karty
Kontokorent
Prosím tedy o informaci, jakým způsobem to lze provést bez návštěvy pobočky. Stačí napsat výpověď volnou formou a zaslat dopisem nebo na to máte nějaký formulář? A co vše je třeba ve výpovědi uvést?

odpověď z mBank:
o zrušení povoleného přečerpání lze požádat písemně pomocí formuláře Výpověď smlouvy o povoleném přečerpání. Formulář si můžete stáhnout na naší webové stránce http://www.mbank.cz/informace-k-produkt ... e-stazeni/. V případě zaslání vyplněného formuláře poštou (na adresu mBank S.A., Futurama, Sokolovská 668/136D, 186 00 Praha 8) musí být podpis na žádosti úředně ověřen (CzechPoint, obecní úřad, notář). Při podání na Finančním centru nebo mKiosku ověří totožnost klienta pracovník mBank. Seznam našich obchodních míst je na naší webové stránce http://www.mbank.cz/o-<http://www.mbank.cz/o-nas/kontakt/mapa/>nas/kontakt/mapa/<http://www.mbank.cz/o-nas/kontakt/mapa/>.

Výpovědní lhůta činí 30 dní ode dne doručení výpovědi bance. Klient je povinen splatit úvěr nejpozději v den následující po uplynutí výpovědní lhůty. Budete-li požadovat zaslání písemného potvrzení o doplacení povoleného přečerpání, poplatek za toto potvrzení bude účtován dle platného Sazebníku bankovních poplatků mBank.

Pokud chcete zrušit jeden nebo více Vašich účtů a po jejich zrušení stále zůstanete klientem mBank, je možné podat žádost o zrušení účtu telefonicky na naší mLince na čísle 844 777 000 (+420 246 017 777), přes volbu "1" jako stávající / identifikovaný klient. Pro kontakt si, prosím, připravte Vaše identifikační číslo klienta (8 číslic) a heslo pro mLinku (6 číslic).

Jsme Vám k dispozici v pracovních dnech od 7 do 22 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 21 hodin, vzhledem k vánočním svátkům však nejdříve v sobotu 27. 12. od 8:00. Ve dnech 24. 12. až 26. 12. je dostupná pouze informační linka a blokace karet (nepřetržitě).

Můžete také žádat pomocí formuláře Žádost o zrušení účtu / účtů (zrušení jednoho nebo více účtů, nadále však zůstáváte klientem mBank).

Pokud se jedná o Váš jediný účet, nebo chcete-li zrušit všechny účty vedené v mBank, je třeba použít formulář Výpověď smlouvy (výpověď všech depozitních smluv). V případě zaslání vyplněného formuláře poštou musí být podpis na žádosti úředně ověřen, při podání na Finančním centru nebo mKiosku ověří totožnost klienta pracovník mBank.

Výpovědní lhůta činí 30 dní ode dne doručení žádosti bance. Zrušení účtu je zdarma. Podle Obchodních podmínek je klient povinen při vypovězení smlouvy nebo při podání žádosti o zrušení účtu uvést v žádosti číslo bankovního účtu, na který bude převeden zůstatek ze zrušeného účtu (zaslání prostředků poštovní poukázkou není možné).

Ke zrušení platební (debetní) karty k mKontu nebo eMaxu postačuje blokace provedená v internetovém bankovnictví v sekci Moje finance – Karty (klepnutím vybrat kartu) – Detaily karty - Status karty - tlačítko Zablokovat kartu.
honzik28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Suky. 30. 12. 2014 09:29

Tak to vypadá, že mBank končí a loučí se. :twisted:

Místo krásné, zářivé zlaté rybky jsem dostal škaredou, smuteční černo šedou KK s ostrými linkami pohřebních kamenů :-(
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vestor 30. 12. 2014 12:12

Zdravím, neřešilo se tady už, jak přesně bude mBank počítat to provedení platby za 500 Kč k udržení karty zdarma? Bohužel nemám možnost všude platit kartou, takže bych ne vždy dosáhl limit. Nicméně napadlo mě si založit Paypal, tam si z debetky převést 501 Kč a pak si je po čase zase poslat z Paypalu na účet. Otázka je, jestli by mi poplatky a kurzové rozdíly nesežraly víc než těch 29 Kč u mBank. Počítalo by se to jako dostatečná platba kartou a je to podle vás ekonomičtější než ten nový mPoplatek? Díky za názory.
Vestor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod intarzista 30. 12. 2014 12:20

Tak když už pošli si je někam do sázkovky (Chance/Fortuna/TipSport) a můžeš obratem vybrat. Poplatky nulové, tedy alespoň na Chanci.
intarzista
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka